Arc´teryx LEAF

Arc’teryx LEAF – historia tej kanadyjskiej firmy, tak jak wielu marek w branży outdoorowej zaczęła się od produkcji sprzętu typowo wspinaczkowego. W 1989 roku Dave Lane uruchomił nieduży, przydomowy warsztat w Vancouver, wówczas jeszcze pod nazwą Rock Solid. Wtedy jeszcze przedsiębiorstwo nie zajmowało się produkcją odzieży, koncentrując się na wspinaczkowych uprzężach. Produkt okazał się tak dobry, zarówno pod względem projektowym, jak i jakościowym, że dość szybko zyskały pewną sławę wśród pasjonatów tego sportu. Popularność firmy przyczyniła się rzecz jasna do szybkiego rozwoju i rozszerzenia oferty produktów. Wtedy również, po dołączeniu do zespołu Jeremy’ego Guarda, przyjęto nową nazwę – Arc’teryx, pod którą marka znana jest do dziś.

Obecnie działalność Arc’teryxa w światku outdoorowym kojarzy się przede wszystkim z wyśmienitymi kurtkami. Produkowane już od ćwierć wieku kurtki do specjalistycznych zastosowań (między innymi wspinaczki), charakteryzują się przede wszystkim zastosowaniem nowoczesnych membran (Gore-Tex®), wysokiej klasy wypełnień (m.in. Coreloft, Climashield) oraz bezkompromisową jakością. Wszystkie produkty firmy to niewątpliwie najwyższa półka w branży.

LEAF (Law Enforcement and Armed forces division of Arc’teryx) to seria produktów dedykowana dla służb mundurowych potrzebujących w swoich działaniach właśnie tego, czym Arc’teryx szczyci się od lat – najwyższej jakości w każdym produkcie.

Motto firmy „We build tools to enable and inspire” – „Tworzymy narzędzia, które dają możliwości i inspirują” doskonale oddaje jej założenia. Dzięki produktom Arc’teryx LEAF ich użytkownicy mogą przekraczać własne granice i wykraczać ponad dotychczasowe perspektywy.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się