Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

SIG Sauer

Sig Sauer to jeden z gigantów branży broni palnej na świecie. Marka, która wsławiła się niezawodnymi, doskonałymi jakościowo pistoletami, do dziś pozostaje istotnym producentem broni krótkiej w segmencie „premium”. Choć sama firma Sig Sauer istnieje od niespełna czterdziestu lat, jej historia jest o wiele dłuższa.

Początków marki Sig Sauer szukać należy w połowie dziewiętnastego stulecia. To właśnie w 1853 roku Friedrich Peyer im Hof, Heinrich Moser i Conrad Neher zbudowali fabrykę wagonów w Rheinfall w Szwajcarii. Zaledwie w siedem lat od budowy zakładu profil firmy uległ znacznemu przekształceniu – wzięła ona udział w konkursie na projekt karabinu dla potrzeb szwajcarskiej armii. Swiss Wagon Factory rok później wygrało przetarg i otrzymało zamówienie na trzydzieści tysięcy ładowanych odprzodowo karabinów Prelaz-Burnand. Stara nazwa straciła rację bytu, a nowa – Schweizerische Industrie-Gesellschaft, szwajcarska kompania przemysłowa, dała marce rozpoznawalny do dziś akronim SIG.

Firma rozwijała się tworząc kolejne modele broni dla potrzeb szwajcarskiej armii. Po drugiej wojnie światowej, marka zaprezentowała pistolet SIG P49, a następnie jego udoskonaloną wersję P220, który został przyjęty na wyposażenie armii Szwajcarii. Również jego mniejsza wersja SIG P230 trafił na wyposażenie szwajcarskiej policji. Pistolety marki SIG wyróżniały się niezwykłą trwałością i niezawodnością niemal niespotykaną w ówczesnej broni krótkiej. W późniejszych latach oczy twórców skierowały się na Stany Zjednoczone, które były oczywiście idealnym rynkiem zbytu dla nowopowstałych modeli broni. Powołana do życia w 1985 roku spółka SIGARMS®, Inc. umiejscowiona w Tyson’s Corner w Virginii zajmowała się importem popularnych pistoletów P220 i P230. Już dwa lata później marka przeniosła się do większego zakładu w Herndon i wprowadziła na rynek kultowe modele P225, P226 i P228. Poza pistoletami SIG, w ofercie SIGARMS znalazły się także karabiny Sauer i tarczowa broń Hämmerli. Jednocześnie marka zajmowała się także popularyzacją bezpieczeństwa i edukacją ludzi w zakresie posługiwania się bronią. Powołana do życia SIGARMS Trainging Academy oferowała wiele kursów zarówno podstawowych, dedykowanych cywilom, jak i bardziej specjalistycznych, dla potrzeb służb mundurowych.

Ostatecznie, od pierwszego października 2007 roku marka jest znana pod dzisiejszą nazwą – Sig Sauer. W kolejnych latach firma przeżywała intenstywny rozwój dzięki dziesiątkom milionów inwestowanych dolarów, udoskonalaniu produkcji i zwiększaniu oferty. Poza bronią palną, Sig Sauer włączył do swojego asortymentu m.in. tłumiki dźwięku, amunicję, optykę, czy wiatrówki. Wszystkie te produkty zachowały charakterystyczną dla amerykańskiego producenta niezawodność i nawiązującą do historii marki – szwajcarską dokładność.

Dziś Sig Sauer pozostaje jedną z najważniejszych marek w branży broni palnej. Pistolety Sig Sauer cieszą się niesłabnącą popularnością, tak pośród cywilnych użytkowników, jak i funkcjonariuszy rozmaitych formacji mundurowych, czy jednostek specjalnych. Broń amerykańskiej firmy zobaczyć można na wyposażeniu armii całego świata. Jeśli więc cenisz sobie najwyższą możliwą jakość i niezawodność, a także doceniasz wyjątkowe rzemiosło koniecznie sprawdź ofertę broni Sig Sauer dostępną w e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się