Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Karrimor SF

Karrimor – to brytyjska firma zajmująca się produkcją sprzętu turystycznego, takiego jak plecaki, buty czy odzież. Historia marki rozpoczęła się w 1943 roku. Wtedy to Charles Parsons, w związku z wypadkiem którego doznał cztery lata wcześniej, stracił wzrok. Choć wojenne warunki mocno to utrudniały, rozpoczął on projektowanie i wykonywanie sakw i toreb rowerowych. Szyciem zajmowały się jego żona i jej siostra (Mary Parsons i Grace Davies). Właśnie te trzy osoby niedługo po wojnie, w 1946 roku założyly Karrimor Bag Company. Początkowo to właśnie produkcja toreb i sakw przeznaczonych do rowerów była głównym. Firma została zarejestrowana w 1952 roku pod nazwą Karrimor Weathertite Products. Jednak dopiero przebranżowienie w 1958 roku na produkcję plecaków okazało się kamieniem milowym w historii przedsiębiorstwa.

W latach 60’ i 70’ dwudziestego stulecia plecaki brytyjskiego producenta zaczęły być popularne na rynku i budować swoją renomę. Rozwój firmy wiąże się również z dołączeniem do niej, w 1960 roku, syna państwa Parsons – Mike’a. To za jego przyczyną Karrimor z sześcioosobowej, lokalnej firmy wyrósł na światowego giganta branży outdoor. Marka projektowała kolejne produkty przy silnej współpracy ze społecznością zajmującą się wspinaczką, turystyką, etc. To dzięki wykorzystywaniu tych doświadczeń sportowców możliwe było wykonywanie tak dobrego wyposażenia. Karrimor zręcznie łączył stare, sprawdzone metody produkcji z technologicznymi innowacjami, oraz jako pierwsza firma w branży zbudował tak silną interakcję z klientami, co pozwoliło na szybkie gromadzenie ich opinii i wprowadzanie koniecznych poprawek.

Na przestrzeni lat brytyjski producent zaprojektował i wykonał wiele produktów, które na zawsze zrewolucjonizowały rynek. Haston Alpiniste rucksack, który pojawił się w ofercie firmy w latach 70’ nie tylko zyskał ogromną popularność wśród alpinistów, ale również stał się wzorem przy projektowaniu kolejnych modeli innych firm. Wypuszczone w kolejnej dekadzie buty - Karrimor sports boots (KSB) były jednymi z pierwszych tego typu konstrukcji turystycznych lightweight.

Obecnie, po tylu latach obecności na rynku, Karrimor wciąż jest cenionym producentem sprzętu turystycznego. Od dawna wyroby brytyjskiej firmy kojarzone są z wysoką jakością wykonania, stosowaniem innowacyjnych rozwiązań (materiałowych, konstrukcyjnych etc.), a także nowoczesnym designem. Obecnie marka produkuje cały przekrój sprzętu turystycznego, od słynnych i cenionych plecaków, przez buty, odzież i dodatki po produkty kempingowe, takie jak namioty, śpiwory czy karimaty.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki asortyment produktów Karrimor, ze szczególnym uwzględnieniem plecaków brytyjskiej marki, dostępnych w różnych wzorach i kolorystyce. Jeśli potrzebujesz wysokiej klasy sprzętu turystycznego, łączącego wygodę, innowacyjność i najwyższą jakość wykonania, na pewno spodobają Ci się wyroby tego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się