Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

CONDOR Tool & Knife

CONDOR Tool & Knife to słynna marka zajmująca się produkcją narzędzi, ze szczególnym uwzględnieniem rozmaitych noży. Choć dziś siedziba marki znajduje się w Salwadorze, w Ameryce Środkowej, jej historia rozpoczęła się w Europie, w słynnej niemieckiej miejscowości Solingen. Miasteczko do dziś kojarzone jest z wytwarzaniem wysokiej jakości narzędzi, noży, czy sztućców, jednak rzemieślnicze tradycje regionu sięgają nawet średniowiecza. To właśnie w tej niepozornej miejscowości swoją produkcję rozpoczęły takie marki jak choćby DOVO, Böker, Hubertus, czy Puma.

W 1787 roku w Solingen rozpoczęła swoją działalność marka Gebr Weyesberg Company. Z czasem o produkcyjnym zagłębiu w Niemczech usłyszał cały świat. Jakość noży, narzędzi, sztućców, czy broni białej, produkowanych w lokalnych zakładach sprawiła, że kolejne zakłady stale rozwijały się, stale zwiększając moce przerobowe. Rosnąca popularność wytworów z Solingen sprawiła, że kolejne firmy zauważyły potrzebę rozwijania swojej produkcji i dystrybucji na cały świat.

W 1964 roku założona została firma będąca bezpośrednim poprzednikiem Condor Tool & Knife – marka Imacasa. Firma założona przez Gebr Weyesberg Company w Santa Ana, w Salwadorze, miała na celu znaczne rozszerzenie dystrybucji marki, zachowując przy tym słynną jakość, typową dla wyrobów z niemieckiego Solingen. Z tego powodu lokalni pracownicy byli wysyłani do europejskiego centrum produkcyjnego na intensywne szkolenia. W latach osiemdziesiątych Imacasa sprzedana została lokalnym inwestorom.

Ponad pół wieku rozwoju marki z Salwadoru niesie ze sobą ogromne doświadczenie i zasłużoną pozycję na rynku. Przez lata działalności firma Imacasa stale rozwijała swoją ofertę produkując przede wszystkim narzędzia dla potrzeb rolnictwa, ogrodnictwa, budownictwa, czy szeroko rozumianego przemysłu. Środkowoamerykański producent swoje produkty sprzedawał nie tylko krajom obu Ameryk, ale również w ponad pięćdziesięciu państwach na całym świecie. Do dziś Imacasa pozostaje jednym z największych producentów maczet i szpadli na świecie, stale rozszerzając swoją ofertę, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku.

Na początku dwudziestego pierwszego wieku Imacasa stworzyła wysokiej klasy linię narzędzi i noży dla potrzeb północnoamerykańskiego i europejskiego rynku outdoorowego. W ten sposób, w 2004 roku, światło dzienne ujrzała nowa marka – Condor Tool & Knife. Mimo krótkiej historii pod tą nazwą, firma ma za sobą w istocie setki lat doświadczenia i wiedzy, które pozwalają jej tworzyć produkty najwyższej jakości.

Dzisiejsza oferta Condor Tool & Knife opiera się wciąż przede wszystkim na narzędziach przeznaczonych do outdooru, bushcraftu, czy survivalu. Wśród produktów takich jak noże, maczety, toporki, czy szpadle, z łatwością znaleźć można narzędzie idealnie spełniające nasze zapotrzebowanie i trafiające w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników. Firma nie ogranicza jednak swojej oferty wyłącznie do narzędzi outdoorowych. W szerokim asortymencie produktów znaleźć można również mniej typowe wyroby, takie jak szable, włócznie, czy rozmaite inne akcesoria. Condor Tool & Knife może poszczyć się ceryfikatem ISO 9001:2015 potwierdzającym wysokie standardy produkcji oraz najwyższą jakość wyrobów. Marka wciąż stawia na ciągły rozwój, koncentrując się nie tylko na oferowaniu produktów wysokiej jakości, ale również współpracy z klientami i wysłuchiwaniu ich opinii, czy świadomości społecznej.

Wśród projektantów Condor Tool & Knife znaleźć można wielu specjalistów w dziedzinach takich jak outdoor, bushcraft, czy survival. Przez lata marka współpracowała m.in. z nieżyjącą już legendą branży – Arlanem D. Lothe. Każdy z projektantów wnosi do oferty amerykańskiego producenta swój nieoceniony wkład, bazując na doświadczeniu wyniesionym choćby z wojsk specjalnych, czy czerpiąc z kulturowego dziedzictwa tradycyjnych społeczności. Dzięki temu marka stale proponuje swoim klientom coraz lepsze narzędzia, doskonale dostosowane do potrzeb rynku.

Oferta Condor Tool & Knife stale się rozrasta, a marka zasłużenie zdobywa coraz to nowych miłośników. Po produkty amerykańskiej firmy sięgają liczni hobbyści zajmujący się rozmaitymi aktywnościami outdoorowymi. Noże Condor spotykają się również z uznaniem profesjonalistów. Wśród nich liczną grupę stanowią funkcjonariusze służb mundurowych na całym świecie – policji, wojska, czy jednostek specjalnych. Po maczety, czy toporki marki sięgają także choćby pracownicy leśni i ogrodnicy. Niezależnie od tego jaką aktywnością się zajmujesz, wyroby Condor Tool & Knife z pewnością Cię nie zawiodą. Jeśli więc szukasz narzędzia dla siebie i cenisz sobie wysoką jakość wykonania oraz przemyślane projekty, koniecznie zapoznaj się z asortymentem produktów amerykańskiej marki, oferowanym w e-militaria.pl. Spośród szerokiej gamy wyrobów z pewnością wybierzesz coś w sam raz dla siebie.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się