Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Magpul

Magpul to amerykańska firma zajmująca się przede wszystkim produkcją akcesoriów do broni palnej. Marka od dziesięcioleci pozostaje prawdziwym liderem swojej branży, stanowiąc wyznacznik jakości i wzór dla innych producentów.

Historia amerykańskiej firmy rozpoczęła się pod koniec ubiegłego stulecia, w 1999 roku. Wtedy Richard M. Fitzpatrick, były Marine, wpadł na pomysł stworzenia innowacyjnego produktu kompatybilnego z magazynkami STANAG (używanymi w broni systemu AR). Produkt ten, któremu firma Magpul zawdzięcza swoją nazwę, był w istocie bardzo prostym drobiazgiem, który jednak w ciężkich bojowych warunkach, mógł znacznie podnieść komfort obslugi broni. Prosta, wsuwana nakładka służyć miała łatwiejszym zmianom magazynka, zwłaszcza jego bezproblemowemu wyciągnięciu z ładownicy mokrymi, czy śliskimi dłońmi lub w rękawiczkach, w stresowych warunkach.

Pierwszy produkt Magpul był oczywiście kluczowy dla rozwoju marki, jednak był zaledwie początkiem ogromnego asortymentu, który w przeciągu kolejnych lat zaprezentowała firma. W pierwszych latach po zaprezentowaniu oryginalnego modelu Magpul, twórca wprowadził kolejne warianty kompatybilne z magazynkami systemu AK, czy bronią w kalibrze 9mm. Już trzy lata po rozpoczęciu działalności, w 2002 roku sfinalizowane zostało pierwsze zamówienie dla potrzeb służb mundurowych, 100 sztuk produktu dla formacji US Marines. Nic dziwnego, że już w kolejnym roku zakład produkcyjny Magpul musiał przenieść się z domu Richarda Fitzpatricka do bardziej przestronnych wnętrz, a także konieczne stało się zatrudnienie kolejnych pracowników.

Rozwój mocy przerobowych marki wiązał się oczywiście również z poszerzaniem jej asortymentu. Założyciel Magpul nie osiadł na laurach po pierwszych sukcesach innowacyjnego produktu i włączał do oferty kolejne nowoczesne wyroby - chwyty do broni palnej czy inne, praktyczne elementy magazynków. W 2005 roku światło dzienne ujrzał kolejny kamień milowy w historii rozwoju marki - słynny magazynek PMAG, będący polimerowym, lekkim i wytrzymałym magazynkiem STANAG. W kolejnych latach zaprezentowano również jego kolejny wariant - EMAG, który w 2010 roku wygrał przetarg na milion sztuk, dla potrzeb brytyjskiego ministerstwa obrony.

W tym czasie Magpul był już firmą bardzo cenioną w branży taktycznej, niemal samodzielnym liderem swojego segmentu rynku. Produkty marki przeniknęły również do popkultury, pojawiając się choćby w filmach z serii Mission Impossible, czy grach Battlefield. Firma wygrywała również kolejne przetargi, zapewniając magazynki m.in. dla US Marines. Od tego czasu asortyment produktów Magpul stale się rozrasta, a projektanci dbają, by oferta marki była w stanie sprostać stałe rosnącym potrzebom użytkowników. Rynek broni palnej nie przestaje się rozwijać i stale wprowadzane są nowe, innowacyjne rozwiązania i materiały.

Przy tym wszystkim marka pozostaje wierna filozofii KISS - keep it simple, stupid - czyli w wolnym tłumaczeniu "nie komplikuj tego, co może być proste". Produkty Magpul cechuje pewien minimalizm i prostota formy. Dzięki temu są to wyroby bardzo praktyczne oraz co nie mniej istotne, niezawodne. Te cechy sprawiają, że produkty amerykańskiej marki cieszą się do dziś ogromną popularnością na całym świecie.

Obecnie oferta Magpul wciąż opiera się przede wszystkim na akcesoriach do broni palnej. Poza słynnymi nakładkami na magazynki, znaleźć można w niej chwyty przednie i pistoletowe, szyny, przyrządy celownicze, kolby, zawieszenia do broni, czy okulary ochronne. W asortymencie marki nie brakuje również rozmaitych magazynków do niemal wszystkich najpopularniejszych systemów uzbrojenia takich jak AR15/M4, AK, AR10. Firma oferuje również szeroką gamę odzieży, zarówno typowo taktycznej, jak i codziennej, wśród której znajdziesz m.in. pasy, koszulki, czapki, czy bluzy.

W sklepie e-militaria.pl znajdziesz wyjątkowo szeroką ofertę wyrobów Magpul. Amerykański producent od niemal ćwierć wieku doskonale trafia w rosnące potrzeby rynku militarnego i taktycznego, oferując klientom na całym świecie wyroby najwyższej jakości. Po produkty marki chętnie sięgają zarówno wyczynowi strzelcy, gracze ASG, jak i funkcjonariusze służb mundurowych, czy jednostek specjalnych. Jakości firmy Magpul z pewnością możesz zaufać. Dlatego jeśli potrzebujesz wyposażenia tego rodzaju, koniecznie zapoznaj się z asortymentem produktów Magpul oferowanym w e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się