Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Tikka

Tikka/Sako to firma produkująca wysokiej klasy karabiny myśliwskie i sportowe. Fińska marka pozostająca obecnie częścią Beretta Holding przez lata przyzwyczaiła strzelców na całym świecie do bezkompromisowej jakości, która przekłada się na doskonałe wyniki oferowanej broni. Wszystkie karabiny Tikka przechodzą restrykcyjną kontrolę jakości, wszystkie również muszą spełniać warunek celności poniżej jednej MOA (minuty kątowej).

Historia marki jest złożona i długa, a nabyte przez lata doświadczenia przekładają się na komercyjny sukces współczesnej firmy. Zarówno Sako, jak i fabryka Tikkakoski powstały w podobnym okresie, pierwsza w 1921, a druga w 1918 roku. Obie firmy zaczynały podobnie – od produkcji elementów do broni palnej, wykonywania napraw i tego rodzaju drobnych prac. Z czasem, dzięki nabytemu doświadczeniu oraz w związku z rosnącym zapotrzebowaniem obie fabryki przestawiły swoją produkcję na wytwarzanie karabinów. W 1983 roku właściciel – firma Nokia połączył Sako z fabryką Tikkakoski. Dzięki temu dziś Tikka pozostaje integralną częścią marki, a wszystkie karabiny sygnowane nazwą Tikka są produkowane w fińskiej miejscowości Sako.

Oferta Tikka/Sako opiera się o repetiery w różnych kalibrach i dedykowane różnym aktywnościom. Broń fińskiego producenta jest częstym wyborem myśliwych, którzy cenią sobie najwyższą jakość i precyzję wykonania. Karabiny czterotaktowe Sako Tikka zwłaszcza w większych kalibrach są również stosowane w wymagających zawodach long range. Wszystkie karabiny Tikka spełniają restrykcyjny wymóg <1 MOA rozrzutu pocisków, nadają się więc doskonale do strzelań precyzyjnych. Ze względu na wielką popularność karabinów marki Sako jest do nich również dostępna duża ilość akcesoriów i części zamiennych, które pozwalają na dopasowanie broni do swoich preferencji.

Tikka/Sako to duży gracz wśród producentów broni do strzelań precyzyjnych. Choć marka jest obecna na rynku już od lat, w niczym nie straciła swojej popularności, a wręcz stale przybywa jej zwolenników. Projektanci fińskiej firmy stale pracują i tworzą nowe modele broni jeszcze lepiej spełniające rosnące zapotrzebowanie coraz bardziej wymagającego rynku. Jeśli więc zajmujesz się strzelaniami precyzyjnymi, sportowymi lub myśliwskim broń Tikka/Sako z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zapoznaj się z ofertą fińskiej marki dostępną w sklepie e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się