Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

5.11

5.11 Tactical – Od pasji do wspinaczki do marki rozpoznawalnej na całym świecie

5.11 Tactical – Historia tej amerykańskiej firmy wiąże się z małżeństwem pionierów wspinaczki w Yosemite – Liz i Royal Robbins. Zdobywając (często po raz pierwszy) wyjątkowo trudne szczyty w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, zwrócili oni uwagę na brak odpowiedniej odzieży, która jednocześnie nie krępowałaby ruchów i nie utrudniała wspinaczki, oraz zapewniała odpowiednią wytrzymałość. W końcu Royal Robbins sam postanowił zaprojektować i stworzyć spodnie na podstawie swoich bogatych turystycznych doświadczeń. Dlatego nikogo nie powinna dziwić sama geneza nazwy 5.11 – to oznaczenie jednego z poziomów trudności w amerykańskiej wspinaczce skałkowej Yosemite (YDS).

Jak postały spodnie taktyczne 5.11

Spodnie 5.11 początkowo szyte wyłącznie dla znajomych okazały się na tyle dobre, że już wkrótce musiały trafić na szerszy rynek. W dodatku bardzo szybko produktem zainteresowały się amerykańskie służby, a konkretnie Federalne Biuro Śledcze (FBI), którego agenci (sami w wolnym czasie chętnie zajmujący się wspinaczką) uznali, że trudno o lepsze spodnie do pracy w terenie. Produkt oferował bowiem nie tylko świetną funkcjonalność i wytrzymałość, ale też co nie mniej ważne, nie epatował militarnym stylem, spełniał założenia tak popularnego dzisiaj „low-profile”. Do dziś jest to prawdopodobnie najsłynniejszy model spodni „taktycznych”, które w dodatku w niezmienionej formie (pod nazwą 5.11 Tactical Pant) możemy znaleźć w ofercie firmy. Przyglądając się konstrukcyjnym detalom możemy nawet zauważyć oryginalne „wspinaczkowe” rozwiązania. Jednym z nich jest charakterystyczna taśma doszyta z tyłu, po prawej stronie, która początkowo służyła zapinaniu „ekspresów” przy zakładaniu stanowisk, a dziś jest wykorzystywana choćby przez służby w celu dodatkowej stabilizacji noszonej pod ubraniem broni.

5.11 Tactical – od spodni do kompleksowego wyposażenia taktycznego

Tak duży sukces firmy w zasadzie od razu po jej powstaniu, musiał oczywiście sprawić, że jej oferta powiększyła się o kolejne produkty. Równie znanym elementem „taktycznego” ubioru związanym z 5.11 są ich słynne koszule, wyznaczające w zasadzie standardy dla tego odzieży low-profile. To właśnie charakteryzuje dużą część produktów firmy – to wyroby, które świetnie sprawdzą się w pracy (m.in. w służbach czy ochronie), wszelkiego rodzaju działaniach taktycznych, ale także turystyce, czy po prostu na co dzień.

Odzież i wyposażenie 5.11 - przetestowane w najtrudniejszych warunkach

Mówiąc o produktach 5.11 nie sposób nie wspomnieć o sposobach w jakie projektują i testują swoje produkty. Zarząd firmy doskonale zdaje sobie sprawę, że nie można być ekspertem we wszystkim i chętnie konsultuje czy wręcz współtworzy kolejne produkty z byłymi i obecnymi operatorami jednostek specjalnych, specjalistami sztuk walki czy strzelectwa, słowem, ekspertami w swoich dziedzinach. Dzięki temu możemy być pewni, że każdy element jest na właściwym miejscu i nie pozostaje wyłącznie sprytnym zabiegiem marketingowym, a kolejne rozwiązania mają swoje zastosowanie w realnych działaniach. Nie ma się więc co dziwić, że produkty 5.11 są rekomendowane przez amerykańską organizację NTOA (National Tactical Officers Association) i chętnie używane przez służby na całym świecie. To ważny wyróżnik zwłaszcza dziś, gdy rozrastanie się „taktycznego” rynku powoduje pojawianie się firm, których projekty powstają w pełni „za biurkiem”.

Szeroka oferta odzieży i wyposażenia 5.11 w skelpie e-militaria.pl

Obecnie w ofercie 5.11 znajdziesz w zasadzie wszelkie produkty odzieżowe, od słynnych spodni i koszul taktycznych, po obuwie i dodatki takie jak czapki, rękawiczki lub paski. Ponadto firma 5.11 wciąż poszerza swój asortyment wyposażenia taktycznego, na czele z kamizelkami (plate carrier i chest rig), panelami udowymi czy ładownicami, tworzy kolejne modele noży i multitooli, prezentuje kolejne wzory kabur, toreb na broń lub ochraniaczy. Słowem, oferta 5.11 zadowoli nawet najbardziej wybrednego miłośnika taktycznego sprzętu. Motto firmy brzmi „Always be ready” – „Zawsze bądź gotów” i trzeba przyznać, że jej produkty w pełni umożliwiają takie przygotowanie. W ofercie sklepu e-militaria.pl znajdziesz największą w Polsce ofertę produktów 5.11.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się