Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,7/5)Bazuje na 55 ocenach produktów i na 34 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Okulary Balistyczne

Okulary balistyczne to niezbędny element wyposażenia w różnorodnych aktywnościach outdoorowych. Dobrze dopasowane okulary strzeleckie zapewniają bezpieczeństwo podczas treningów, czy działań taktycznych. Ochrona wzroku, na równi z innymi istotnymi elementami BHP (choćby ochronnikami słuchu) jest nieodzowna we wszelkich odmianach sportu strzeleckiego. Przydaje się również np. w grach typu airsoft etc.

Podstawową cechą, którą powinniśmy brać pod uwagę wybierając okulary taktyczne do swoich potrzeb, jest spełnianie przez nie norm bezpieczeństwa. Ochronniki wzroku zdecydowanie nie są kategorią wyposażenia, na której warto oszczędzać. Produkty renomowanych firm, takich jak proponowane przez nas Wiley X, Bolle, ESS, czy Peltor nie są wiele droższe od „noname’owych”, chińskich modeli, ich jakości można natomiast w pełni zaufać. Okulary balistyczne powszechnie polecanych marek spełniają rygorystyczne normy dopuszczające je m.in. do użytku wojskowego. Oznaczenia, takie jak STANAG 2920, ANSI, EN166 oraz Military V0 świadczą o pozytywnym przejściu często bardzo wymagających testów i badań. Korzystając z tego rodzaju produktów, możemy mieć pewność, że nasze oczy będą odpowiednio chronione, nawet przed najniebezpieczniejszymi sytuacjami (rozpędzone odłamki etc.).

Wybierając okulary strzeleckie dla siebie warto zastanowić się również nad aktywnością, którą przede wszystkim będziemy uprawiać. Zupełnie innymi cechami charakteryzować się będą modele przeznaczone do ASG, działań taktycznych oraz te dedykowane rozmaitym konkurencjom strzeleckim (statyka, dynamika, czy strzelectwo śrutowe). Wybierając ochronę oczu do typowych działań militarnych, warto również rozważyć gogle balistyczne, których szeroką ofertę również znajdziesz w naszym sklepie. Okulary wojskowe i taktyczne wyposażone są w szkła ochronne różnych kolorów. Przezroczyste szybki są najbardziej uniwersalne zapewniają najmniejsze różnice w stosunku do naturalnego widzenia. Warianty przyciemniane doskonale sprawdzą się w słoneczne dni, natomiast żółte poprawią widoczność wtedy, gdy zbyt mała ilość światłą uniemożliwi nam odpowiednie skupienie wzroku. Z kolei czerwono-pomarańczowe szkła polecane są w strzelaniach do rzutków. Barwa znacznie zwiększa kontrast, poprawiając widoczność celów na tle nieba, czy drzew.

Specyficzną kategorią są okulary polaryzacyjne. Tego rodzaju modele znacznie poprawiają komfort widzenia w większości sytuacji. Ich podstawowe zadanie to redukcja odblasków i refleksów słonecznych. W praktyce jednak poprawiają one także widzenie przez zwiększenie kontrastu. Okulary polaryzacyjne sprawiają, że widziane kolory są bardziej nasycone, przez co znacznie łatwiej skupić na nich wzrok. Ponadto nie zmieniają one naturalnych barw w takim stopniu, jak typowe szkła przeciwsłoneczne. Wyrazista kolorystyka przekłada się poza lepszym skupieniem, także na czas reakcji w wielu sytuacjach. Z tych właśnie powodów okulary polaryzacyjne to bardzo dobra propozycja dla kierowców oraz wszelkiego rodzaju sportowców.

Osoby szukające propozycji dedykowanej do działalności taktycznej, powinny rozważyć typowe okulary wojskowe. Do ich zalet należy przede wszystkim najwyższa możliwa wytrzymałość, dzięki czemu są one dopuszczone do militarnego użytku. Ponadto w tego typu konstrukcjach bardzo często producenci wykorzystują najnowsze, innowacyjne technologie. Jest tak choćby w przypadku wyrobów marki Wiley X, której dedykowane służbom mundurowym modele charakteryzują się doskonałym dopasowaniem do kształtu twarzy Facial Cavity™.

Poza samymi okularami balistycznymi, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór dodatków, takich jak wymienne szkła, gumki, czy futerały. Większość modeli pozwala na szybką wymianę szybki na różnokolorowe odpowiedniki, dzięki czemu łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Produkty wszystkich cenionych marek pokrywane są specjalnymi powłokami, gwarantującymi między innymi większą odporność na zadrapania i zmatowienia (anti scratch), czy parowanie (anti-fog).

Okulary taktyczne oferowane w e-militaria.pl to doskonały wybór dla osób potrzebujących możliwie najlepszej ochrony wzroku, do aktywności którą się zajmują. Produkty marek takich jak Wiley X, ESS, czy Bolle to gwarancja wysokiej jakości wykonania. Wyroby tych cenionych producentów od lat sprawdzają się choćby podczas misji zagranicznych, pełnienia codziennej służby, zawodów i treningów strzeleckich etc. Niezależnie więc czy szukasz wysokiej klasy okularów strzeleckich, potrzebujesz dobrej polaryzacji do codziennej jazdy samochodem, czy chciałbyś okulary wojskowe, które doskonale spiszą się w działaniach taktycznych, koniecznie zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu. Z szerokiej oferty najlepszy producentów, z pewnością wybierzesz coś w sam raz dla siebie.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się