Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

ATA Arms

ATA to turecki producent strzelb i karabinów, który w ostatnich latach zyskuje dużą popularność w polskim środowisku strzeleckim. Tym co charakteryzuje broń palną ATA jest przede wszystkim prostota, trwałość oraz doskonały stosunek ceny do jakości. Popularność tureckich producentów broni stale rośnie, w związku z czym wzrasta także dostępność i różnorodność oferowanych modeli.

Historia ATA rozpoczęła się niemal siedemdziesiąt lat temu, a wszystko zaczęło się od jej twórcy – Celala Yollu. Ten zdolny turecki projektant i inżynier już jako nastolatek, w wieku zaledwie 13 lat stworzył pierwszą jednolufową strzelbę w 1955 roku. W niemal dwadzieścia lat później, w 1973 Celal Yollu założył swoją pierwszą firmę zajmującą się produkcją strzelb typu bock, pod nazwą Avsan. W roku 1992 światło dzienne ujrzał model 92-A, produkowany pod marką Vursan, będący pierwszą półautomatyczną strzelbą tureckiej produkcji. Trzy lata później do oferty marki trafił także model 95-A w systemie pump-action.

Od 1997 roku oficjalnie mówić można o marce ATA, którą Cellal Yollu założył w Istanbule, w rejonie przemysłowym Dudullu Imes. Rok później Cellal Yollu wyprodukował pierwszy pistolet pod marką Vursan – model CY-17. W początkach dwudziestego pierwszego wieku Vursan zaczął współpracować, a następnie, w 2002 roku został przejęty przez włoskiego giganta – markę Beretta. W tym samym roku Cellal Yollu został prezesem marki ATA company. W kolejnym roku marka zaprezentowała światu strzelbę półautomatyczną CY 3.5”. Nazwa produktu pochodziła oczywiście od inicjałów tureckiego rusznikarza. Choć prezes marki ATA zmarł w 2010 roku, nie przerwało to rozwoju firmy, która już posiadała ugruntowaną pozycję na światowym rynku broni palnej. W 2014 roku do oferty i światowej sprzedaży trafiła strzelba Venza, a w 2015 pierwszy karabin powtarzalny z zamkiem czterotaktowym produkcji tureckiej – model Turqua.

Dziś ATA to marka kojarzona przede wszystkim z tanimi i niezawodnymi strzelbami, które często zobaczyć można w ręku strzelców na całym świecie. Turecki przemysł broni palnej stale się rozwija i oferuje coraz ciekawsze propozycje dostosowane do rosnących potrzeb rynku. Szeroki asortyment broni palnej ATA znajdziesz również w ofercie sklepu z bronią e-militaria.pl. Jeśli więc szukasz broni dla siebie i zależy Ci na świetnym stosunku ceny do jakości, koniecznie zapoznaj się z asortymentem ATA dostępnym w naszym sklepie.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się