Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
Przeznaczenie
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,6/5)Bazuje na 118 ocenach produktów i na 74 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Kabury

Bez względu na to czy broń krótka to element twojej pracy czy sposób spędzania wolnego czasu, dobra kabura to podstawowe wyposażenie każdego strzelca. Kabura ma przede wszystkim pozwolić na bezpieczne i wygodne przenoszenie broni. Ze względu na warunki w jakich broń będzie przenoszona kabury możemy podzielić na trzy podstawowe grupy. Są to kabury taktyczne przeznaczone głownie dla służb mundurowych, często wyposażone w dodatkowe mechanizmy zabezpieczające przenoszoną broń, kabury sportowe, które pozwalają na szybkie, bezpieczne i wygodne dobywanie broni, oraz kabury przeznaczone do skrytego przenoszenia broni na co dzień. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty czołowych producentów kabur takich jak Ghost International, Fobus, IMI Defense itd. 

Czytaj więcejPokaż mniej

Kabury – To jeden z najbardziej istotnych elementów strzeleckiego wyposażenia. Wybór odpowiedniego sposobu noszenia broni jest nie tylko niebagatelny dla naszej wygody, ale również bezpieczeństwa. Przekłada się on także bezpośrednio np. na tempo dobycia pistoletu, szybkość składania się do strzału etc. Dobór kabury jest istotny dla osób zajmujących się wszelkimi gałęziami strzelectwa. Oczywiście zależnie od tego jaką aktywność uprawiamy, nasze potrzeby mogą być całkowicie odmienne. W przypadku funkcjonariuszy formacji mundurowych jednym z priorytetów będzie bezpieczeństwo np. przed zaborem broni. Dla osób noszących broń w swoim EDC kluczowa będzie wygoda codziennego użytkowania oraz możliwość skutecznego ukrycia jej pod warstwami ubioru. Dla strzelców dynamicznego z kolei, jednym z najważniejszych czynników będzie szybkość i wygoda dobywania pistoletu. Na szczęście w ostatnich latach rynek sprzętu strzeleckiego rozwinął się do tego stopnia, że każdy strzelec bez większego problemu może znaleźć kaburę idealną dla swoich potrzeb.

Podstawowym typem kabur są tzw. kabury OWB. Nazwa ta pochodzi od angielskich słów Outside the waistband, które przetłumaczyć można jako „na zewnątrz paska”. To forma kabury, której montaż odbywa się za pomocą szlufek, pętli lub różnego rodzaju zawieszeń w taki sposób, że jest ona zlokalizowana po zewnętrznej stronie paska, jak np. klasyczny pouch. Niewątpliwie jest to najwygodniejszy sposób noszenia kabury. Taki sposób jej noszenia umożliwia bardzo szybkie dobycie broni. Pozwala to na bardzo dużą dowolność w umiejscawianiu pistoletu, zarówno jeśli chodzi o miejsce na pasie, wysokość, czy kąt jego ułożenia. Kabury OWB z powodzeniem mogą być noszone na pasie podtrzymującym spodnie, zewnętrznym sztywniejszym pasie, czy różnego rodzaju kamizelkach taktycznych. Najistotniejszą wadą takiego rozwiązania jest jego wielkość i widoczność. Choć w chłodniejsze pory roku bez większego problemu możemy zasłonić broń kurtką lub bluzą, bardzo problematyczne jest skryte noszenie broni np. latem, gdy zakładamy na siebie tylko t-shirt. Z tego powodu po kabury OWB sięgają najczęściej funkcjonariusze służb mundurowych, czy strzelcy dynamiczni. Doskonale dopasowany kydex pewnie trzyma broń, dzięki czemu jej dobywanie jest bardzo powtarzalne i efektywne.

Drugim rodzajem kabur bardzo popularnych wśród strzelców są kabury IWB. Przez analogię do wyżej omawianego typu nazwa pochodzi rzecz jasna od słów Inside the waistband, czyli „wewnątrz pasa”. Są to produkty, których głównym zastosowaniem jest skryte noszenie broni. Najczęściej montaż odbywa się za pomocą odpowiednio wyprofilowanego klipsa. Z jego pomocą bardzo szybko można przypiąć kaburę do swojego pasa w taki sposób, że pistolet zlokalizowany jest po jego wewnętrznej stronie – w spodniach. Dzięki temu na zewnątrz wystaje tylko rękojeść broni i z łatwością można ukryć ją pod t-shirtem lub koszulą. Oczywiście również to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Wśród podstawowych z całą pewnością wymienić należy wygodę noszenia. Jest to uciążliwe zwłaszcza przy korzystaniu z pełnowymiarowych konstrukcji, jak choćby Glock 17, CZ P-10F, Colt 1911 etc. Producenci od lat starają się zaprojektować możliwie komfortowe rozwiązania. Stąd na rynku coraz częściej pojawiają się np. konstrukcje hybrydowe, łączące w sobie trwałość i dopasowanie kydexu, z miękkością i wygodą naturalnej skóry. Najczęściej kabury IWB są także zdecydowanie mniejsze od klasycznych zewnętrznych konstrukcji. Przez fakt, że są one projektowane do noszenia pod ubraniem, również ich dobywanie wymaga od użytkownika więcej wprawy i treningu. Dlatego decydując się na noszenie broni w swoim EDC warto poświęcić odpowiednio dużo czasu na ćwiczenie dobywania pistoletu i składania się do strzału, zarówno na sucho, jak i na strzelnicy. Konstrukcje typu IWB, zwłaszcza typu appendix carry – a więc noszone z przodu, na wysokości wyrostka robaczkowego, wymagają od użytkownika zupełnie innego zestawu umiejętności niż kabury OWB. Kabury wewnętrzne stanowią idealny kompromis między wygodą noszenia, a zachowaniem charakteru low-profile. Z tego powodu pozostają najczęściej wybieranym sposobem na noszenie broni przez cywilnych użytkowników. Bardzo często sięgają po nie także funkcjonariusze służb mundurowych pełniących służbę „w cywilu”, a więc m.in. policjanci kryminalni, funkcjonariusze CBŚP, ABW etc.

Trzecią grupą kabur, które cieszą się ogromną popularnością na rynku są kabury sportowe oraz tzw. wieszaki na broń. To bardzo wysoce wyspecjalizowana grupa produktów, których głównym przeznaczeniem jest strzelectwo dynamiczne. Rozwiązania tego rodzaju są zdecydowanie mniejsze od klasycznych kabur, a broń mocowana jest wyłącznie na dwóch punktach – wylocie lufy i kabłąku spustowym. Z tego powodu wieszaki pozwalają na najszybsze dobycie broni. Ze względu na swój charakter nie gwarantują jednak odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, przez co nie nadają się do codziennego noszenia pistoletu przez cywilnych użytkowników lub funkcjonariuszy służb. Wieszaki posiadają szeroki zakres regulacji, zarówno retencji, jak i kąta ustawienia broni. Dzięki temu każdy strzelec jest w stanie maksymalnie spersonalizować kaburę dla swoich potrzeb i osiągać jeszcze lepsze czasy.

Wybór odpowiedniej do swoich potrzeb kabury jest kluczowy dla każdego użytkownika broni palnej. W przypadku tego rodzaju elementów wyposażenia nie można pozwolić sobie na żadne kompromisy jeśli chodzi o jakość. Czasy w których na rynku królowały miękkie, nylonowe konstrukcje i wytarte skórzane kabury na szczęście bezpowrotnie minęły. Dzięki produktom takich marek jak polski DoubleTap każdy może dobrać odpowiedni sprzęt do swojej broni i preferencji, zyskując produkt trwały i wygodny w użyciu.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz bardzo szeroki asortyment kabur wielu znanych producentów. Szczególną uwagę warto zwrócić na sportowe, wyczynowe modele marki GHOST i uniwersalne kabury DoubleTap. Wśród licznych produktów proponujemy również wszelkiego rodzaju akcesoria i przydatne drobiazgi takie jak montaże i panele udowe. Niezależnie czy jesteś miłośnikiem broni noszącym pistolet w swoim EDC, funkcjonariuszem korzystającym z niej podczas codziennej służby, czy sportowcem, zajmującym się IPSC, IDPA lub PiRO, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W asortymencie e-militaria.pl z pewnością znajdziesz to czego szukasz!

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się