GGG - Giraites Ginkluotes Gamykla

GGG to litewski producent amunicji do broni palnej. Marka na przestrzeni ostatnich lat zasłużenie zyskała wysoką renomę. Użytkownicy na całym świecie chwalą naboje GGG jako niezawodne i pewne, a przy tym charakteryzujące się niedużą ceną.

Historia marki GGG czyli Giraites Ginkluotes Gamykla rozpoczęła się nie tak dawno, bo dokładnie w dwutysięcznym roku. Wtedy firma została powołana do życia jako litewskie przedsiębiorstwo państwowe i zaczęto prowadzić prace nad stworzeniem nowoczesnej fabryki amunicji. W 2001 roku fabrykę GGG opuściła pierwsza partia amunicji. Były to naboje przeznaczone do karabinka AK, kalibru 7,62x39mm. Już pierwszy wypust amunicji charakteryzował się wysoką jakością i zapowiadał rynkowy sukces litewskiego przedsiębiorstwa. W 2002 roku firma GGG otrzymała certyfikaty ISO 9001 i 14001, świadczące o spełnianiu najbardziej restrykcyjnych standardów i norm.

W kolejnych latach marka GGG wprowadzała do swojej oferty kolejne popularne kalibry amunicji. W 2002 roku do asortymentu firmy dołączyły natowskie 5,56x45mm i 7,62x51mm, a w dwa lata później trafiły do Europejskiego Regionalnego Centrum Testowego NATO w celu przeprowadzenia kontroli ich jakości. Ta zakończyła się wynikiem pozytywnym i już w 2005 roku GGG otrzymało prawo do oznaczania naboi natowskimi oznaczeniami zamienności. W 2006 roku marka rozpoczęła produkcję taśm amunicyjnych w kalibrze 5,56x45mm. W tym samym okresie produkty Giraites Ginkluotes Gamykla były już na tyle popularne, że 90% produkcji było eksportowane poza Litwę.

Mimo dużych sukcesów europejski producent nie zamierzał się zatrzymywać. Projektanci marki stale pracowali nad rozwijaniem oferty co w 2011 roku doprowadziło do opracowania naboju .308 WIN, który już rok później trafił do seryjnej produkcji w wielu wariantach pocisków. Kolejne lata potwierdziły uznanie GGG na międzynarodowym rynku, przez dołączenie marki m.in. do takich stowarzyszeń jak AFEMS, czy LDSIA. W międzyczasie, od 2016 roku ruszyła także sprzedaż cywilnej amunicji kalibru .223 Rem, która szybko zyskała dużą popularność na rynku. GGG poza zwiększaniem jakości i dostępności swoich produktów, dba także o inne aspekty produkcji. W ostatnich latach firmie udało się oprzeć swoje działanie w stu procentach o odnawialne źródła energii.

Dziś GGG jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się produkcją amunicji. Naboje kalibru .223 Rem i .308 WIN cieszą się ogromną popularnością wśród strzelców sportowych, czy myśliwych. Firma stale utrzymuje wysoką jakość, która pozwoliła jej zająć obecną pozycję na rynku. Jednocześnie asortyment amunicji marki jest rozwijany, by jeszcze lepiej sprostać potrzebom strzelców. Jeśli szukasz amunicji do swojej broni, sprawdź naszą ofertę GGG w e-militaria.pl.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się