Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Ontario Knife

Noże składane

Nóż Ontario RAT-1 Folder Black Plain Olive - 8846OD

249,00 zł
RAT-1 to wysokiej jakości nóż składany który idealnie sprawdzi się jako nóż codziennego użytku (EDC).
Noże składane

Nóż Ontario RAT-1 Folder Black Plain Desert Tan- 8846DT

249,00 zł
RAT-1 to wysokiej jakości nóż składany który idealnie sprawdzi się jako nóż codziennego użytku (EDC).
Noże składane

Nóż Ontario RAT-1 D2 Folder Silver Plain Tan - 8867TN

329,00 zł
RAT-1 to wysokiej jakości nóż składany który idealnie sprawdzi się jako nóż codziennego użytku (EDC).
Noże z głownią stałą

Nóż Ontario Spec Plus Alpha Survival (9710)

199,00 zł
Ontario Spec Plus Alpha Combat to kolejny model noża z serii Spec Plus, w ramach której zaprojektowano narzędzia, które z założenia służyć mają żołnierzom, funkcjonariuszom służb mundurowych, survivalowcom i ratownikom.

Ontario knife – to amerykańska firma zajmująca się produkcją znanych na całym świecie noży. Historia marki, jak wielu słynnych światowych producentów rozpoczęła się jeszcze w dziewiętnastym wieku. Wtedy to grupa mężczyzn (wśród których na pewno wymienić można Williama B. Enswortha, Charlesa Alberta Brace’a i Williama Moudsleya) rozpoczęła produkcję narzędzi w Naples w stanie Nowy Jork. Miało to miejsce jeszcze w 1889 roku. Początkowo noże produkowane były na zasilanym wodą kamieniu szlifierskim i sprzedawane obwoźnie w sąsiadujących regionach. Od początku produkty Ontario Knife Company cieszyły się dużą popularnością, w związku z czym kolejne lata firmy to stały jej rozwój.

Już w kilka lat po rozpoczęciu produkcji konieczna była pierwsza przeprowadzka, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem i brakiem miejsce w oryginalnym warsztacie. Kupiono stary tartak w Cadiz niedaleko Frankville i nowa fabryka, zasilana wodą z pobliskiego strumienia Ischua, rozpoczęła pracę. W 1902 roku znów trzeba było przenieść produkcję w związku z brakiem miejsca i mocy przerobowych. Tym razem niedaleko, do wspomnianej wioski Frankville. W tym samym roku, dwunastego sierpnia Ontario Knife Company zostało oficjalnie zarejestrowane jako spółka akcyjna. Dwa lata później firma została zakupiona przez innego lokalnego producenta – Empire State Cutlery Company, który w 1905 roku połączył obie firmy pod dotychczasową nazwą marki z Ontario. Siedziba producenta pozostała w Frankville, a kolejne sukcesy na rynku doprowadziły do wybudowania, w drugiej dekadzie dwudziestego wieku, nowych budynków, które do dziś są używane przez firmę.

W 1923 roku James A. Chrestensen, pracujący w fabryce od dwunastu lat, został prezesem Ontario Knife Company i rozpoczął produkcję linii „Old hickory”. Wyroby z tej serii, kuchenne noże w klasycznym, dziewiętnastowiecznym styl, pozostają w ofercie marki do dziś. Tym co zbudowało legendę amerykańskiej firmy są jednak noże militarne. Od połowy dwudziestego wieku producent zaprojektował i wykonał wiele modeli na potrzeby armii USA, które współcześnie nie bez przyczyny mają rangę kultowych. Wśród wojskowych produktów Ontario Knife Company wymienić trzeba choćby słynną maczetę wzoru m1942, która doskonale sprawdzała się w wietnamskich dżunglach, a jej ponadczasowy design kopiowany jest często również obecnie. Firma wykonała także kilka legendarnych bagnetów, jak modele m7 (przeznaczony do karabinu m16) i m9 (zaprojektowany do m4) i używany do dziś, zaprojektowany we współpracy z USMC bagnet OKC-3S.

Jednymi z najsłynniejszych produktów Ontario Knife Company pozostają niewątpliwie noże survivalowe. Kultowy USAF survival knife od niemal siedemdziesięciu lat sprawdza się w najtrudniejszych warunkach, używany przez pilotów i żołnierzy. Firma zaprojektowała i wykonała także Aircrew Survival Egress Knife (ASEK) Survival Knife System zawierający poza nożem wybijak do plexiglasu, młotek, piłę, ząbki, izolowaną rękojeść czy otwór umożliwiający użycie jako włócznia. Poza tym marka wykonywała także inne specjalistyczne produkty, np. przeznaczone dla nurków.

Bardzo znaną linią noży Ontario Knife Company pozostaje seria RAT. Te tanie, proste narzędzia, na czele z legendarnym już dziś folderem – RAT-1, na zawsze zagwarantowały sobie ważną pozycję na rynku. Linia ta została zaprojektowana we współpracy z Randall's Adventure & Training jako noże specjalnie przeznaczone do użycia podczas survivalu i bushcraftu. To jednak nie jedyna współpraca marki. W projektowaniu noży Ontario Knife Company brały udział takie nazwiska jak Justin Gingrich, Bram Frank czy Bill Bagwell. Oferta amerykańskiego producenta stale się powiększa. Poza militarnymi i survivalowymi liniami noży firma wciąż oferuje produkty przeznaczone do kuchni (wzmiankowana już seria Old Hickory Kitchen Cutlery), a także narzędzia dla przemysłu i rolnictwa, specjalistyczny sprzęt medyczny itd. Firma jest także wykonawcą innych, mniejszych marek noży.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki asortyment produktów Ontario Knife Company. Szczególnie polecamy najbardziej popularne modele marki, folder RAT-1 i RAT-2. Po tylu latach obecności na rynku firma wciąż zachowuje najwyższą jakość w racjonalnej cenie. Jeśli więc potrzebujesz noża, który będzie służył Ci przez lata, na co dzień czy podczas najbardziej wymagających zadań, na pewno spodoba Ci się oferta amerykańskiego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się