Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 22 ocenach produktów i na 11 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Systemy hydracyjne

Człowiek składa się w dużej mierze z wody i nikomu nie trzeba przypominać jak ważne dla zdrowia jest  utrzymywanie odpowiedniego poziom płynów w organizmie, zwłaszcza podczas wędrówek czy ćwiczeń w terenie. Obecnie producenci sprzętu taktycznego i outdoorowego zapewniają ogrom rozwiązań umożliwiających transport wody i zabranie odpowiedniego zapasu wody nie stanowi większego problemu. W zależności od potrzeb i rodzaju aktywności możemy wybierać między prostymi pojemnikami i butelkami na wodę a przemyślanymi systemami hydracyjnymi pozwalającymi korzystać z nich bez użycia rąk. W ofercie znajdziecie takie marki jak Source, Camelbak, Hydrapak, Esbit czy Snugpak.

Czytaj więcejPokaż mniej

Systemy hydracyjne – to nieodłączny element outdoorowego wyposażenia. Jak wiadomo, woda jest nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Przyjmuje się, że człowiek potrzebuję jej około 30ml na każdy kilogram masy ciała. Oczywiście ilość ta jest zmienna i zależy od wielu czynników. Warto jednak pamiętać, że zwłaszcza przy wysiłku fizycznym, a więc choćby uprawianiu wszelkiego rodzaju aktywności outdoorowej, zapotrzebowanie na wodę zdecydowanie wzrasta. Najprostszym sposobem jej uzupełniania jest oczywiście po prostu noszenie zapasu wody w butelce. Jednak podczas szybkiego marszu, jazdy na rowerze, czy biegania, nie zawsze mamy warunki, czas, czy chęci na przymusową przerwę w trasie. Przenoszenie butelki czy bidonu w taki sposób, by mieć do niego stały dostęp (np. na pasie) jest z kolei niewygodne, w grę wchodzą wtedy również wyłącznie nieduże pojemności (300-500ml, a więc zdecydowanie zbyt mało by uzupełnić jej utratę przy długotrwałym wysiłku). Sytuacja jest jeszcze trudniejsza przy prowadzeniu działań taktycznych, gdy z różnych powodów możemy po prostu nie mieć możliwości sięgnięcia po manierkę. Rozwiązaniem tych problemów są właśnie systemy hydracyjne.

Idea tego typu systemów jest bardzo prosta. Do specjalnie zaprojektowanego plecaka, zasobnika, czy kieszeni (mieszczącej się np. wewnątrz plecaka lub kamizelki taktycznej) wkładamy wkład hydracyjny. Jest to w istocie szczelny gumowy „worek”, z szerokim, zakręcanym wlewem, najczęściej o pojemności 1-3 litrów. Poza wlewem, wyposażony jest on również w gumową rurkę z systemowym ustnikiem, umożliwiającym wygodne z niej picie. W praktyce, by się napić nie potrzebujemy więc nawet rąk, dzięki czemu możemy to zrobić bezszelestnie, wciąż koncentrując się na wykonywanym zadaniu (np. pracy z bronią, czy używaniem jakiś narzędzi).

Współczesne systemy hydracyjne wykorzystują najbardziej innowacyjne, nowoczesne materiały i powłoki. Dzięki temu, woda pita przez nie pozbawiona jest charakterystycznego posmaku gumy, czy plastiku, znanego z dawniej używanych rozwiązań. Wśród liderów rynku warto wymienić izraelską firmę Source, czy amerykańską markę HydraPak. Wyroby tych producentów od lat cieszą się uznaniem na całym świecie i są chętnie wybierane zarówno przez cywilnych użytkowników (sportowców, outdoorowców, turystów), jak i służby mundurowe.

Nowoczesne systemy hydracyjne to niewątpliwie najwygodniejszy sposób na zapewnienie sobie odpowiedniego nawodnienia w terenie. Dzięki temu, jesteśmy w stanie lepiej zadbać o nasz organizm, co przekłada się rzecz jasna na efektywność, tempo pokonywania tras, czy po prostu samopoczucie. Jeśli więc szukasz sprawdzonego i dobrego jakościowo systemu hydracyjnego, do dowolnej aktywności którą się zajmujesz, koniecznie zapoznaj się z ofertą e-militaria.pl

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się