Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Sellier & Bellot

Sellier & Bellot to jeden z najbardziej znanych światowych producentów amunicji do broni palnej. Ta czeska firma może poszczycić się długą, niemal dwustuletnią historią, a także jakością, dzięki której jej produkty cieszą się popularnością na całym świecie. Historia marki rozpoczęła się w 1825 roku, co czyni ją jedną z najstarszych firm istniejących w Republice Czeskiej. Nazwa S&B pochodzi od jej założycieli, francuzów – Louisa Selliera i Jeana Bellota. Sellier, będący francuskim rojalistą, opuścił swoją ojczyznę podczas Rewolucji Francuskiej. Piątego sierpnia 1825 roku otworzył pierwszą fabrykę w czeskiej Pradze. Obszarem jej działalności była produkcja kapiszonów do broni palnej, produkowanych na potrzeby Franciszka II Habsburga, cesarza Austrii. Zaledwie w dwanaście lat od otworzenia pierwszego zakładu, w 1837 roku, roczna produkcja kapiszonów przekroczyła 156 milionów (!) sztuk.

W 1870 roku Sellier&Bellot weszło w segment rynku, w którym pozostaje do dziś – produkcję amunicji scalonej. Liczba naboi bocznego zapłonu Floberta, amunicji Lefaucheuxa oraz pierwszych naboi centralnego zespołu już w kilka lat później przekroczyła 10 milionów sztuk rocznie. Po śmierci założyciela Louisa Selliera, Jeon Bellot sprzedał swoje udziały jego potomkom. W międzyczasie producent otworzył kolejne fabryki w Rydze i Schönebeck w Prusach. Produkcja marki rozwinęła się znacznie podczas I wojny światowej. W 1936 roku produkcja Sellier&Bellot przeniosła się do Vlašim, gdzie trwa do dziś. W 1992 roku w związku z przemianami ustrojowymi marka została sprywatyzowana i zyskała dzisiejszą nazwę Sellier & Bellot a.s.

Obecnie większość produkcji S&B jest exportowana, to ponad siedemdziesięciu państw na całym świecie. Od końcówki ubiegłego wieku marka legitymuje się certyfikatem ISO 9001 świadczącym o spełnianiu najbardziej restrykcyjnych norm ISO. Od 2009 roku firma jest własnością brazylijskiej spółki CBC. Do dnia dzisiejszego podstawą oferty marki jest amunicja centralnego zapłonu do broni palnej. Firma posiada w swoim asortymencie także amunicję bocznego zapłonu oraz strzelbową. Czeski producent proponuje również półprodukty służące do elaboracji, m.in. spłonki, czy łuski, a także narzędzia takie jak matryce, osadzarki spłonek, czy prasy. Amunicja Sellier&Bellot ceniona jest ze względu na dużą powtarzalność, wysoką jakość wykonania oraz rozsądny koszt. Obecnie marka oferuje amunicję w rozmaitych kalibrach oraz różnych rodzajach. Jeśli szukasz dobrej jakości amunicji do swojej broni, koniecznie zapoznaj się z ofertą Sellier&Bellot dostępnych w sklepie e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się