Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 5349 ocenach produktów i na 3141 opiniach produktowych.
Popularne tagi

Helikon

Kurtka Helikon Womens Wolfhound Hoodie - Climashield Apex - Kamuflaż CG Kurtka Helikon Womens Wolfhound Hoodie - Climashield Apex - Kamuflaż CG
-260,00 zł
Limitowana oferta specjalna
Kurtki Wolfhound

Kurtka Helikon Womens Wolfhound Hoodie - Climashield Apex - Kamuflaż CG

199,00 zł459,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 199,00 zł
Helikon Womens Wolfhound Hoodie to zaprojektowana z myślą o kobiecej sylwetce, lekka kurtka z kapturem, która może służyć jako warstwa izolacyjna dostosowana do noszenia osobno lub w połączeniu z warstwą zewnętrzną.

Helikon-Tex – polska firma branży militarnej zajmująca się produkcją szerokiej gamy sprzętu taktycznego i outdoorowego. Historia tej marki zaczęła się w 1983 roku. Początkowo profil działalności Helikona był zupełnie inny niż współcześnie. W latach osiemdziesiątych było to przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą nadwyżek sprzętu wojskowego. Dopiero po ponad dziesięciu latach właściciel firmy Grzegorz Mieszczak postanowił stworzyć nowe linie produktów wojskowych i taktycznych dostosowanych do realiów współczesnego pola walki. Powodem takich działań było zauważenie zupełnie nieprzystającego poziom ówcześnie stosowanych rozwiązań do potrzeb nowoczesnej armii. Z końcówką lat dziewięćdziesiątych zaczął się więc dla Helikona zupełnie nowy etap rozwoju – jako producenta własnych modeli odzieży i sprzętu taktycznego.

Graniczną datą dla rozwoju przedsiębiorstwa był rok 1999. Wtedy to władze firmy zadecydowały o zbudowaniu własnego działu badań i rozwoju, opartego na wiedzy i doświadczeniach specjalistów w swoim fachu. Od tamtego czasu Helikon-Tex konsekwentnie realizuje swoją misję docierając z jednego strony do profesjonalistów ze służb mundurowych, armii czy oddziałów specjalnych, z drugiej zaś oferując dobrej jakości sprzęt hobbystom poszukującym niedrogich i dobrych jakościowo rozwiązań dla turystyki, survivalu etc.

Od tego czasu historia polskiej firmy to ciągły rozwój, od jednej z wielu firm w branży militarnej, aż do niewątpliwego lidera rynku, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Przez ostatnie dwadzieścia lat Helikon wyprodukował wiele produktów, które już na tę chwilę mają rangę kultowych. W 2004 roku firma zaprezentowała mundur SFU (Special Forces Uniform), który od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych modeli na świecie (spodnie sprzedały się już w ponad pół milionie egzemplarzy). Obecnie model doczekał się udoskonalonej wersji SFU Next. Cztery lata później Helikon otworzył obecną siedzibę w Miękini pod Wrocławiem. W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny słynny model marki – spodnie UTP (Urban Tactical Pants). Nowoczesne, innowacyjne podejście do kroju i kwestii materiałów zapewniło modelowi rzeszę zwolenników. Motto polskiego producenta to „Journey to perfection” – „Podróż do perfekcji”. Doskonale oddaje to ostatnie lata rozwoju Helikona. Firma ani na moment się nie zatrzymuje wypuszczając kolejne, coraz lepsze produkty, wykorzystuje nowe, innowacyjne materiały i odważnie wchodzi w kolejne sektory rynku.

Helikon-tex to jednak nie tylko produkcja wysokiej jakości produktów, ale też szeroko zakrojona działalność różnego typu. Polska marka regularnie wspiera służby mundurowe (choćby podczas pandemii koronawirusa), angażuje się w promocję sportu strzeleckiego (od 2016 roku istnieje nawet Helikon-Tex Shooting Team), bierze udział w licznych targach branży militarnej i taktycznej (m.in. największych europejskich targach IWA, czy amerykańskich Shot Show organizowanych w Las Vegas), promuje filozofie Leave no trace (nie zostawiaj śladów). Firma nie ogranicza się do Polski czy nawet Europy i jej produkty szturmem podbijają także rynek w USA. Sukcesy Helikona przekładają się na kolejne rozbudowy magazynów, tworzenie kolejnych biur i otwieranie nowych oddziałów.

Helikon-tex opiera swoją ofertę o kilka głównych linii produktowych, z których każda ma swojego ambasadora – specjalistę w danej dziedzinie, oraz odpowiednią liczbę testerów i projektantów, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie przygotować produkty idealnie dopasowane do potrzeb. Na ofertę firmy składają się:

- Helikon Urban Line – to ubrania i wyposażenie taktyczne stworzone do użytku na co dzień w mieście. Ideą linii jest produkowanie wyrobów umożliwiających wygodne przenoszenie wszelkich elementów EDC (every day carry – przedmioty noszone codziennie) przy jednoczesnym zachowaniu charakteru low-profile, nie epatującego militarnym stylem, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności. Ambasadorem linii jest Maciej Stebel – deputy Sheriff z Nevady (prowadzący na youtube kanał SzeryfUSA opowiadający o realiach służby w Stanach Zjednoczonych).

- Helikon Range Line – oferta specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do uprawiania sportu strzeleckiego. Są to zarówno elementy wyposażenia takie jak kabury czy ładownice, ale też futerały i pokrowce na broń, a także specjalnie zaprojektowane produkty, jak np. plecaki i torby strzeleckie służące do przenoszenia broni i amunicji etc. Ambasadorem i projektantem linii Range jest Marcin Jędrzejczak – doświadczony instruktor strzelectwa oraz ekspert walki z bronią.

Helikon Patrol Line – to nowoczesne mundury bojowe oraz sprzęt przeznaczone przede wszystkim dla specjalistów takich jak pracownicy służb mundurowych, żołnierze, ale także dla miłośników militariów. Ta linia produktów oferuje dużą gamę wzorów klasycznych i współczesnych kamuflaży, zarówno w przypadku odzieży jak i elementów wyposażenia (plecaków itd.). Ambasadorem linii Patrol jest Naval – były operator JW GROM, autor popularnych książek opisujących jego doświadczenia.

- Helikon Medical Line – to seria produktów przeznaczonych do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Helikon-tex mocno promuje noszenie przy sobie apteczek, w terenie i na co dzień, a także rozwijanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

- Helikon Outback Line – oferta sprzętu z przeznaczeniem do turystyki, dla mniej i bardziej doświadczonych podróżników. Poza ubraniami zaprojektowanymi do outdooru znajdziesz w niej także plecaki wyprawowe oraz akcesoria takie jak stuptuty, czapki, organizery etc. Ambasadorem linii jest Łukasz Tulej, znany podróżnik i popularyzator survivalu.

- Helikon Bushcraft Line – to jedna z najprężniej działających linii produktowych Helikona. Znajdziemy w niej liczne produkty zaprojektowane specjalnie dla bushcraftu, a więc charakteryzujące się dużą wygodą użytkowania, ale też ponadprzeciętną wytrzymałością i trwałością. Ambasadorem oraz projektantem linii Bushcraft jest Paweł „Super” Supernat, twórca szkoły Survivaltech, prowadzący liczne szkolenia i warsztaty oraz organizujący liczne projekty survivalowe.

Helikon Morale Line – to oferta różnych wzorów naszywek i morale patchy, sposób na zapewnienie indywidualnego charakteru swojego wyposażenia, odzieży etc. Helikon cały czas wprowadza nowe, oryginalne i estetyczne patche, tak by każdy mógł znaleźć coś trafiającego w jego gusta. Ambasadorem linii jest Michał „Trollsky” Sielicki – najsłynniejszy polski knifemaker, prowadzący kanał na youtube, uczestnik amerykańskiego programu „Wykute w ogniu”.

Helikon Surplus Line – w której znaleźć możemy liczne kopie oryginalnych wzorów mundurów, w różnych, starych i współczesnych kamuflażach.

Oferta polskiego producenta jest niezwykle szeroka i znaleźć możemy w niej w zasadzie wszystko czego moglibyśmy potrzebować do dowolnej działalności outdoorowej. Przez lata funkcjonowaniu na rynku w asortymencie Helikona znajduje się też wiele produktów, które obecnie mają charakter kultowych, jak wspomniane już wcześniej wzory SFU czy UTP, świetne kurtki zimowe LVL 7, polary (np. Patriot czy Liberty) i klasyczne koszule Defender. Także nowe produkty bardzo szybko zyskują popularność, a Helikon błyskawicznie trafia w rynkowe nisze zapewniając sprzęt zgodny z obecnymi potrzebami klientów, czego przykładem są anoraki z linii Bushcraft (Woodsman i Pilgrim), czy cieszące się niesłabnącą popularnością koszule z nowoczesnych materiałów (Pilgrim, MBDU flannel, Greyman shirt). W ostatnich latach wyroby Helikona bardzo często

Jeśli więc poszukujesz sprzęt na strzelnicę, kompletujesz ekwipunek na wyprawę życia, czy po prostu chcesz wygodnych ubrań na co dzień, z taktycznym zacięciem, Helikon-tex ma w swojej ofercie prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujesz. Nasz sklep jest autoryzowanym dystrybutorem marki, a dzięki wieloletniej współpracy możemy zaoferować Ci pełny asortyment produktów polskiego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się