Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Heckler & Koch

HK - Heckler & Koch to niemiecki producent broni palnej, jeden z najważniejszych graczy w branży militarnej na całym świecie. Historia marki rozpoczęła się krótko po drugiej wojnie światowej. Po przejęciu Oberndorfu przez Francję, fabryka Mauser AG została zlikwidowana, a jej produkcja zniszczona. W 1948 roku trzech byłych inżynierów Mausera – Edmund Heckler, Theodor Koch i Alex Seidel uratowali co mogli z fabryki i założyli nową markę pod nazwą Heckler & Co.

Rok później, w 1949 roku firma zmieniła nazwę na Heckler & Koch GmbH. Początkowo produkcja HK obejmowała części do maszyn, rowery, czy maszyny do szycia. Zmiana profilu działalności marki przyszła niemal dekadę później. W 1956 roku światło dzienne ujrzał projekt karabinka G3, który już trzy lata później stał się podstawową bronią Bundeswehry. Kolejne lata przyniosły projekty nowych produktów – karabinu maszynowego HK21, pistoletu maszynowego HK54, czy w końcu w 1969 roku kultowego MP5.

W 1974 roku firma została podzielona na dwa segmenty. HK Defense and Law Enforcement Technology skoncentrowało się na przemyśle zbrojeniowym, natomiast HK Hunting and Sports Firearms na broni do celów sportowych i myśliwskich. Kolejne lata przyniosły szereg ogromnych kontraktów dla służb mundurowych i armii tak w Niemczech, jak i innych krajach. Wymienić należy choćby słynny karabinek G36, czy pistolet USP. Marka Heckler&Koch odpowiadała również choćby za modyfikację znanego początkowo ze swojej wadliwości karabinka SA80, używanego przez brytyjskie wojsko. W końcu w 2004 roku marka wypuściła słynny karabinek systemu AR – HK416 (cywilna wersja - HK MR223). Broń ta, wraz ze swoim większym bratem tj. HK417 na nabój .308 Win, do dziś cieszy się ogromną popularnością i jest stosowana między innymi przez US Marines, czy operatorów licznych jednostek specjalnych.

Marka HK to jednak dużo więcej niż tylko kontrakty dla służb mundurowych. Firma od lat pozostaje cenionym graczem cywilnej branży broni palnej. Dużą popularnością cieszy się przede wszystkim broń krótka produkcji niemieckiej firmy. Bezkurkowe konstrukcje, takie jak pistolet HK SFP9 są częstym wyborem zarówno do obrony osobistej, jak i strzelań dynamicznych. Tym co cechuje broń HK jest typowo niemiecka precyzja i świetna jakość wykonania. Przekłada się to oczywiście zarówno na świetną celność broni palnej tego producenta, jak i na wyjątkową trwałość wyrobów. Poza pistoletami popularnością cieszy się także broń długa HK, tłokowe karabinki MR223 i MR308, a także pistolety maszynowe takie jak HK SP5K w różnych wariantach.

HK od lata cieszy się ugruntowaną pozycją jednej z największych firm zbrojeniowych na świecie. Marka odnosi kolejne sukcesy, a kolejne modele wprowadzane są do oferty i niemal z marszu zdobywają kolejne wyróżnienia na międzynarodowych targach. Broń HK to produkty, którym z całą pewnością możesz zaufać. Dlatego jeśli szukasz pistoletu, który idealnie sprawdzi się do Twoich potrzeb, koniecznie zapoznaj się z asortymentem broni HK dostępnym w sklepie z bronią e-militaria.pl. Z szerokiej gamy produktów HK z pewnością znajdziesz coś w sam raz dla siebie.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się