Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

SILVA

Silva to prawdziwa legenda w branży przyrządów nawigacyjnych. Historia tej szwedzkiej marki zaczęła się już niemal sto lat temu, gdy w 1933 roku bracia Björn, Alvar i Arvid Kjellström skonstruowali pierwszy wypełniony cieczą kompas magnetyczny, wyznaczając kierunek całej współczesnej nawigacji.

Pomysł braci Kjellström, mimo swojej pozornej prostoty, był prawdziwie rewolucyjny. Dawne, suche kompasy nie posiadały żadnego systemu stabilizującego igłę, przez co były znacznie mniej dokładne, a przede wszystkim wolniejsze. Nowy system umożliwiał ustabilizowanie igły kompasu w przeciągu około czterech sekund, w porównaniu do nawet trzydziestu sekund w starszych konstrukcjach. Co więcej, nowy kompas wyposażony został w podziałkę kątową umieszczoną na płytce, umożliwiającą pobieranie dokładnych pomiarów.

W dwa lata później, w 1935 roku Silva wprowadziła do swojej oferty pierwszą latarkę czołową. Choć podobne produkty były obecne na rynku wcześniej, głównie wykorzystywane w górnictwie, nie były pozbawione wad. Starsze konstrukcje charakteryzował krótki czas pracy i konieczność wykonywania częstej, nawet codziennej konserwacji. Nowy produkt od marki Silva w znacznym stopniu rozwiązał te problemy, dzięki czemu cieszył się duża popularnością. Mimo początkowych, dużych sukcesów, szwedzki producent nie osiadł na laurach, w kolejnych latach opracowując kolejne, jeszcze lepiej dostosowane do specjalistycznych zadań konstrukcje. W 1939 roku Silva wprowadziła na rynek pierwszą busolę lusterkową. Wypolerowana powierzchnia pozwalała na precyzyjne celowanie, przy jednoczesnym kontrolowaniu wychylenia igły magnetycznej, a ruchomy limbus umożliwił wyjątkowo precyzyjne wyznaczanie azymutów. Działalność firmy rozwijała się przy tym na wielu polach, prowadząc między innymi do wydania przez Björna Kjellströma w 1955 roku kompletnego poradnika biegów na orientację „Be Expert With Map and Compass”, której sprzedaż na całym świecie przekroczyła do dnia dzisiejszego pół miliona egzemplarzy. Twórca Silvy zajął się także promocją Orienteeringu będąc współzałożycielem Amerykańskiej Federacji Orienteeringu, powstałej w 1971 roku. W kolejnych latach marka wypuszczała na rynek również następne, innowacyjne produkty, takie jak zegarkowy kompas, morski kompas elektroniczny oraz finalnie, w roku 1982 pierwszy ręczny GPS ze zintegrowanym kompasem cyfrowym. Proste, choć wyjątkowo funkcjonalne narzędzie na zawsze zrewolucjonizowała branżę, stając się także niezastąpionym urządzeniem w sytuacjach kryzysowych. W dwudziestym pierwszym stuleciu rozwój marki również nie przyhamował, a firma zaprezentowała światu choćby rewolucyjne systemy Intelligent Light i Flow Light, wykorzystywane w latarkach Silva, czy ikoniczne modele busol Ranger i Expedition, pozwalające na działanie na całym świecie. Szwedzki producent nie przestaje również być aktywny w branży Orienteeringu, o czym świadczy wprowadzenie na rynek serii Arc Jet i Spike Jet, dedykowanych właśnie tej aktywności.

Dziś marka Silva to klasa sama w sobie, kojarzona przez użytkowników na całym świecie z najlepszą jakością przyrządów nawigacyjnych. O wyjątkowej trwałości i praktyczności wyrobów firmy, świadczy choćby fakt wykorzystywania ich przez armie całego świata (choćby amerykańską, czy brytyjską). Oferta firmy jest wyjątkowo szeroka – wśród dziesiątek modeli busol, znaleźć można prostsze modele idealnie sprawdzające się w hobbystycznym użyciu, jak i profesjonalne produkty które nie zawiodą nas w nawet najtrudniejszych warunkach. Poza busolami w ofercie Silva znajdziemy także latarki, które od początku stanowią istotny segment oferty szwedzkiego producenta, ale również m.in. plecaki, pokrowce czy systemy hydracyjne. Wszystko to w najlepszej, szwedzkiej jakości, o którą marka Silva dba już od niemal stu lat.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się