Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

MASKPOL

Spodnie MASKPOL

Spodnie Mundurowe Maskpol CP-01 - Ripstop - MAPA B

339,00 zł
Spodnie mundurowe Maskpol CP-01 w wyjątkowym kamuflażu MAPA®, zostały zaprojektowane jako integralna część umundurowania taktycznego i wraz z bluzą CJ-01 tworzą doskonały zestaw maskujący.
Bluzy Mundurowe

Bluza Mundurowa Maskpol CJ-01 - Ripstop - MAPA B

339,00 zł
Bluza Maskpol CJ-01 w wyjątkowym kamuflażu MAPA®, to klasyczna bluza mundurowa, która wraz ze spodniami tworzy doskonały zestaw maskujący.

Maskpol to polski producent wyposażenia ochronnego dla potrzeb służb mundurowych, takiego jak hełmy balistyczne, maski przeciwgazowe, czy kamizelki przeciwuderzeniowe, a także odzież i wyposażenie w kamuflażu MAPA. Historia marki rozpoczęła się jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Początkowo, w 1961 roku, na miejscu dzisiejszego PSO Maskpol rozpoczęto budowę kopalni rud żelaza. Już sześć lat później, e 1967 roku podjęto jednak decyzję o zaadaptowaniu istniejącej już infrastruktury na potrzeby zupełnie nowej produkcji - sprzętu ochrony dróg oddechowych. Pierwotna produkcja zakładów obejmowała filtry oraz półmaski, następnie do oferty włączono wykonane na maszynach wtryskowych maski MP-4. W kolejnych latach rozwijano nie tylko asortyment produktów firmy, ale również jej moce przerobowe otwierając nową halę główną o powierzchni niemal ośmiu tysięcy metrów kwadratowych.

Niedługo po polskiej transformacji ustrojowej doszło również do przekształceń w strukturach firmy. Wtedy to, w 1991 roku ze struktur WSK „PZL Warszawa II” wydzielono przedsiębiorstwo państwowe PSO MASKPOL, w dwa lata później zamienione w spółkę akcyjną. W międzyczasie, w 1992 roku we współpracy francuską marką Giat zaprojektowano, i włączono do produkcji słynną maskę MP 5, która spełniała najwyższe ówcześnie standardy ochronne. Ten kamień milowy w historii Maskpol pozwolił na dalszy rozwój polskiego producenta, już jako jedna z najnowocześniejszych firm w tej specjalistycznej branży.

To właśnie pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia nastąpił najbardziej dynamiczny rozwój marki Maskpol. Wtedy to asortyment polskiego producenta został rozszerzony o odzież filtracyjną. W tym samym okresie rozpoczęła się również współpraca firmy z polską policją, dla której Maskpol zaczął wykonywać sprzęt ochronny, czy środki przymusu bezpośredniego, m.in. kamizelki przeciwuderzeniowe, tarcze, czy różnego rodzaju pałki.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Maskpol był rok 2005, kiedy to polski producent włączył do swojej oferty pierwszy hełm balistyczny - produkowany dla potrzeb polskiej armii WZ2005. Od tego momentu, sprzęt kuloodporny na dobre zagościł w asortymencie marki. Z czasem w ofercie pojawiły się m.in. kamizelki balistyczne wykonywane dla potrzeb wojska i policji.

Polska marka Maskpol nie osiada jednak na laurach i stale wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom rynku i służb mundurowych. W ostatnich latach do asortymentu producenta włączono m.in. nowoczesne rozwiązania dodatkowego opancerzenia dla pojazdów oraz statków powietrznych.

Obecnie firma Maskpol wykonuje także mundury dla potrzeb polskiego wojska oraz rynku cywilnego. W asortymencie producenta znaleźć można zarówno klasyczne wzory kontraktowego sortu mundurowego, jak i nowoczesne elementy umundurowania w innowacyjnym kamuflażu MAPA. Ten wzór maskowania to całkowita nowość w militarnej i taktycznej branży. Kamuflaż został zaprojektowany przez polskich specjalistów, by docelowo być w stanie nawet zastąpić klasyczną polską "Panterę" czyli wz. 93. MAPA to kamuflaż nowoczesny, innowacyjny i niewiarygodnie skuteczny. Jego nazwa nie jest dziełem przypadku, gdyż inspiracją oraz narzędziem służącym projektantom maskowania były właśnie mapy polskich lasów. MAPA to połączenie aż 6 warstw o różnej kolorystyce, spełniających różnorodne zadania. Dzięki naukowemu podejściu do tematu kamuflaż świetnie rozbija kształt sylwetki, dopasowuje się do kolorystycznego "szumu" roślinności i zapewnia świetny efekt trójwymiarowości. Z tego względu polski kamuflaż z łatwością może konkurować z najnowocześniejszym maskowaniem dostępnym na rynku i ma ogromny, rozwojowy potencjał.

Dziś marka Maskpol to prawdziwy gigant w swojej kategorii. Produkcja firmy opiera się na służbach mundurowych, jednak duża część asortymentu dedykowana jest również cywilnym użytkownikom. Wśród szerokiej gamy produktów Maskpol znaleźć można sprzęt ochronny, maski i odzież filtrującą, wysokiej klasy balistykę, czy duży wybór mundurów. Oferta marki stale się powiększa, a projektanci dbają, by kolejne produkty były w stanie sprostać rozsądnym potrzebom rynku.

W asortymencie e-militaria.pl znajdziesz szeroki wybór produktów Maskpol w najlepszych cenach. Jeśli interesuje Cię oferta polskiej marki, koniecznie zapoznaj się z asortymentem dostępnym w naszym sklepie.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się