Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

MASKPOL

Maskpol to polski producent wyposażenia ochronnego dla potrzeb służb mundurowych, takiego jak hełmy balistyczne, maski przeciwgazowe, czy kamizelki przeciwuderzeniowe, a także odzież i wyposażenie w kamuflażu MAPA. Historia marki rozpoczęła się jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Początkowo, w 1961 roku, na miejscu dzisiejszego PSO Maskpol rozpoczęto budowę kopalni rud żelaza. Już sześć lat później, e 1967 roku podjęto jednak decyzję o zaadaptowaniu istniejącej już infrastruktury na potrzeby zupełnie nowej produkcji - sprzętu ochrony dróg oddechowych. Pierwotna produkcja zakładów obejmowała filtry oraz półmaski, następnie do oferty włączono wykonane na maszynach wtryskowych maski MP-4. W kolejnych latach rozwijano nie tylko asortyment produktów firmy, ale również jej moce przerobowe otwierając nową halę główną o powierzchni niemal ośmiu tysięcy metrów kwadratowych.

Niedługo po polskiej transformacji ustrojowej doszło również do przekształceń w strukturach firmy. Wtedy to, w 1991 roku ze struktur WSK „PZL Warszawa II” wydzielono przedsiębiorstwo państwowe PSO MASKPOL, w dwa lata później zamienione w spółkę akcyjną. W międzyczasie, w 1992 roku we współpracy francuską marką Giat zaprojektowano, i włączono do produkcji słynną maskę MP 5, która spełniała najwyższe ówcześnie standardy ochronne. Ten kamień milowy w historii Maskpol pozwolił na dalszy rozwój polskiego producenta, już jako jedna z najnowocześniejszych firm w tej specjalistycznej branży.

To właśnie pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia nastąpił najbardziej dynamiczny rozwój marki Maskpol. Wtedy to asortyment polskiego producenta został rozszerzony o odzież filtracyjną. W tym samym okresie rozpoczęła się również współpraca firmy z polską policją, dla której Maskpol zaczął wykonywać sprzęt ochronny, czy środki przymusu bezpośredniego, m.in. kamizelki przeciwuderzeniowe, tarcze, czy różnego rodzaju pałki.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Maskpol był rok 2005, kiedy to polski producent włączył do swojej oferty pierwszy hełm balistyczny - produkowany dla potrzeb polskiej armii WZ2005. Od tego momentu, sprzęt kuloodporny na dobre zagościł w asortymencie marki. Z czasem w ofercie pojawiły się m.in. kamizelki balistyczne wykonywane dla potrzeb wojska i policji.

Polska marka Maskpol nie osiada jednak na laurach i stale wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom rynku i służb mundurowych. W ostatnich latach do asortymentu producenta włączono m.in. nowoczesne rozwiązania dodatkowego opancerzenia dla pojazdów oraz statków powietrznych.

Obecnie firma Maskpol wykonuje także mundury dla potrzeb polskiego wojska oraz rynku cywilnego. W asortymencie producenta znaleźć można zarówno klasyczne wzory kontraktowego sortu mundurowego, jak i nowoczesne elementy umundurowania w innowacyjnym kamuflażu MAPA. Ten wzór maskowania to całkowita nowość w militarnej i taktycznej branży. Kamuflaż został zaprojektowany przez polskich specjalistów, by docelowo być w stanie nawet zastąpić klasyczną polską "Panterę" czyli wz. 93. MAPA to kamuflaż nowoczesny, innowacyjny i niewiarygodnie skuteczny. Jego nazwa nie jest dziełem przypadku, gdyż inspiracją oraz narzędziem służącym projektantom maskowania były właśnie mapy polskich lasów. MAPA to połączenie aż 6 warstw o różnej kolorystyce, spełniających różnorodne zadania. Dzięki naukowemu podejściu do tematu kamuflaż świetnie rozbija kształt sylwetki, dopasowuje się do kolorystycznego "szumu" roślinności i zapewnia świetny efekt trójwymiarowości. Z tego względu polski kamuflaż z łatwością może konkurować z najnowocześniejszym maskowaniem dostępnym na rynku i ma ogromny, rozwojowy potencjał.

Dziś marka Maskpol to prawdziwy gigant w swojej kategorii. Produkcja firmy opiera się na służbach mundurowych, jednak duża część asortymentu dedykowana jest również cywilnym użytkownikom. Wśród szerokiej gamy produktów Maskpol znaleźć można sprzęt ochronny, maski i odzież filtrującą, wysokiej klasy balistykę, czy duży wybór mundurów. Oferta marki stale się powiększa, a projektanci dbają, by kolejne produkty były w stanie sprostać rozsądnym potrzebom rynku.

W asortymencie e-militaria.pl znajdziesz szeroki wybór produktów Maskpol w najlepszych cenach. Jeśli interesuje Cię oferta polskiej marki, koniecznie zapoznaj się z asortymentem dostępnym w naszym sklepie.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się