Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 338 ocenach produktów i na 187 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Strzelectwo

Strzelectwo, zwłaszcza sportowe to dziedzina, która przeżywa obecnie swój renesans. Dlatego znajdziecie tu cały niezbędny sprzęt, aby z całą przyjemnością oddać się temu hobby. Oferujemy wysokiej jakości kabury sportowe i taktyczne takich producentów jak GHOST, IMI, Fobus czy Double Alpha Academy. Szeroką gamę ładownic do wygodnego przenoszenia magazynków zarówno pistoletowych jak i karabinowych. Torby oraz pokrowce produkcji 5.11, Helikon czy też Condor do bezpiecznego transportu broni. A także wielu przydatnych akcesoriów jak timery strzeleckie, zestawy do czyszczenia broni, pasy strzeleckie oraz zawieszenia do broni.

Czytaj więcejPokaż mniej

Strzelectwo – to dyscyplina sportowa, która stale nie traci na popularności, a w ostatnich latach przeżywa swego rodzaju renesans, zyskując miłośników na całym świecie. Również w Polsce coraz więcej osób sięga po broń palną znajdując w strzelaniu z niej odskocznię od codziennych obowiązków, adrenalinę, czy po prostu ogromną przyjemność. Na popularność strzelectwa ma niewątpliwie wpływ także szerokie spektrum jego odmian. Wśród różnych sportowych i amatorskich dziedzin tej aktywności w zasadzie każdy jest w stanie odnaleźć coś dla siebie.

Cały czas niewątpliwy prym wśród strzeleckich dyscyplin wiedzie typowe strzelectwo sportowe, będące dyscypliną olimpijską. To sport wymagający niewiarygodnego skupienia, ogromnych umiejętności oraz oczywiście stalowych nerwów. Choć osiąganie bardzo dobrych rezultatów nie jest łatwe, wiele osób sięga po tę konkurencję szukając w niej wyciszenia lub sportowej rywalizacji. Wybór odpowiedniego sprzętu jest tu oczywiście kluczowy, zarówno w przypadku broni, jak i amunicji, czy wszelkich akcesoriów które mogą usprawniać pewne czynności.

Strzelectwo dynamiczne (nazywane także praktycznym) to dyscyplina zdecydowanie młodsza od swojego statycznego odpowiednika. Tak naprawdę największy rozwój tej aktywności przypada dopiero na ostatnie lata, a jej popularność nie przestaje rosnąć. To również najbardziej „taktyczna” dziedzina strzelectwa. Strzelania dynamiczne wywodzą się oczywiście od bojowego użycia broni palnej. Obecnie jednak konkurencje obronne takie jak IDPA lub polskie PiRO są zaledwie jednym z wariantów dynamicznej odmiany tego sportu. Największe federacje takie jak IPSC koncentrują się na bardziej usportowionych wariantach strzelectwa praktycznego. Dzięki temu w tego typu aktywności możemy mówić o bardzo szerokim spektrum możliwości. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy działań taktycznych, jak i po prostu ludzie „znudzeni” statycznym strzelectwem precyzyjnym. Sport ten ma też oczywiście bardzo duże związki ze szkoleniem służb mundurowych. Coraz częściej podczas ćwiczeń w strzelaniu dla wojska, policji lub innych formacji, wykorzystuje się właśnie ten rodzaj treningu. Ma on rzecz jasna znacznie większe przełożenie na realne sytuacje bojowe, niż spokojne, niespieszne oddawanie strzałów w stronę olimpijskiej tarczy.

Wciąż niezbyt popularną dyscypliną strzelecką, która jednak również w ostatnich latach notuje ogromny rozwój jest tzw. long range shooting – strzelectwo długodystansowe. To bardzo specyficzna konkurencja wymagająca niewiarygodnie szerokiego wachlarzu umiejętności. W porównaniu do klasycznych dyscyplin, tego rodzaju strzelania odbywają się na dystansach większych nawet kilkadziesiąt razy, oscylujących niekiedy w granicach 1500-2000 metrów. Przy tak niebotycznych odległościach znaczenie mają nie tylko klasyczne czynniki takie jak opad pocisku, dobór amunicji, czy właściwa praca na spuście. By oddać celny strzał strzelcy korzystają z profesjonalnych stacji pogodowych i kalkulatorów balistycznych np. Kestrel 5700 Elite uwzględniając między innymi ciśnienie atmosferyczne, wilgotność, temperaturę, czy nawet efekt Coriolisa wynikający z ruchu obrotowego ziemi. Wszystko to sprawia, że ta dziedzina strzelectwa wymaga nie tylko ogromnej wiedzy i doświadczenia, ale również sprzętu najwyższej jakości.

Poza wymienionymi konkurencjami, strzelectwo ma wiele innych odmian. Broń palna wykorzystywana jest przez myśliwych podczas polowań, strzelane są również tak ciekawe konkurencje jak trap, czy skeet (strzelania do rzutków za pomocą strzelby). Przede wszystkim coraz częściej po broń sięgają zwykli hobbyści i kolekcjonerzy, których nie interesuje sport lub osiąganie wybitnych wyników, a jedynie dobra zabawa.

W niniejszym dziale odnajdziesz niemal wszystko, czego możesz potrzebować do uprawiania dyscypliny strzeleckiej której się zajmujesz. Oferujemy przede wszystkim szeroki wybór taktycznego wyposażenia, takiego jak pasy, zawieszenia do broni, kabury i ładownice. Dzięki nim możesz wprowadzić swój trening na nowy poziom, doskonaląc swoje umiejętności. To także akcesoria przydatne podczas wykorzystywania broni na co dzień, np. przez funkcjonariuszy formacji mundurowych lub ochroniarzy. W naszym sklepie znajdziesz także produkty przydatne do uprawiania sportu, m.in. specjalistyczne timery strzeleckie i akcesoria treningowe (np. zbijaki), a także tarcze i cele, czy środki służące czyszczeniu i konserwacji broni. Oferujemy również sprzęt specjalistyczny – wysokiej klasy stacje pogodowe amerykańskiej firmy Kestrel. Tego rodzaju produkty świetnie sprawdzą się dla strzelców długodystansowych.

Strzelectwo we wszelkich jego odmianach pozostaje jednym z najistotniejszych obszarów działalności sklepu e-militaria.pl. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór produktów takich marek jak Helikon-Tex, Direct Action, Doubletap, 5.11, Templars Gear i wielu, wielu innych. To firmy cenione na całym świecie zarówno przez cywilnych użytkowników, jak i funkcjonariuszy służb mundurowych, czy operatorów jednostek specjalnych. W bogatej ofercie proponujemy rozwiązania, które z powodzeniem zastosować można we wszystkich dyscyplinach strzeleckich. Jeśli więc szukasz najwyższej klasy sprzętu strzeleckiego, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Niezależnie, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz bardzo konkretnych akcesoriów, które uzupełnią Twój sprzęt – z pewnością znajdziesz u nas to, czego potrzebujesz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się