Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (5,0/5)Bazuje na 32 ocenach produktów i na 19 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Pasy Strzeleckie

Pasy strzeleckie - to podstawowy element wyposażenia każdego strzelca. To na nich umieszczone jest całe oporządzenie takie jak kabury, ładownice na magazynki, torby zrzutowe etc. Na rynku dostępnych jest wiele zróżnicowanych produktów dedykowanych do odmiennych aktywności. Pasy przeznaczone dla funkcjonariuszy służb mundurowych charakteryzują się innymi cechami, niż te projektowane z myślą o przenoszeniu EDC, czy sztywne pasy używane przez strzelców dynamicznych. Wybór modelu odpowiedniego dla swoich potrzeb bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania, bezpieczeństwo, a także trwałość produktu.

Wybór odpowiedniego pasa do służby w formacjach mundurowych to bardzo istotna kwestia. To na nim w dużej mierze rozkłada się ciężar naszego wyposażenia, na nim także rozmieszczone są najbardziej kluczowe przedmioty, np. broń palna, gaz, kajdanki, czy pałka. W związku z tym, w pierwszej kolejności warto zwracać uwagę na dwa czynniki – sztywność i wytrzymałość. Drugi z nich przekłada się oczywiście na trwałość pasa, a co za tym idzie nasze bezpieczeństwo. Ryzykowanie, że któryś z elementów nie wytrzyma, to scenariusz na który absolutnie nie można sobie pozwolić. Dlatego warto zainwestować pas od któregoś ze sprawdzonych producentów, dostępnych w naszym sklepie. Tylko kupując produkt cenionej w branży firmy, mamy gwarancję użycia najwyższej jakości materiałów (taśmy, nici) i komponentów (klamry etc.). Sztywność wpływa przede wszystkim na wygodę użytkowania pasa, ale pośrednio także nie pozostaje bez znaczenia dla bezpieczeństwa. Tylko wybierać pas odpowiedniej sztywności, mamy pewność, że nie zawiedzie nas w krytycznej sytuacji, tj. np. nie zacznie się zawijać czy odkształcać przy dobywaniu broni z kabury.

Pasy projektowane z myślą o przenoszeniu EDC, w tym broni i magazynków noszonych na co dzień, charakteryzują się bardzo wysokim komfortem użytkowania. Cechuje je znacznie mniejsza sztywność, niż w przypadku pasów służbowych, czy przeznaczonych do strzelectwa praktycznego. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w połączeniu z kaburami IWB. Wygodę docenimy zwłaszcza podczas wykonywania codziennych czynności, jazdy samochodem etc., gdyż ze względu na swoje właściwości w znacznie mniejszym stopniu ograniczają ruchy.

Strzelectwo dynamiczne, zwłaszcza w federacjach takich jak IPSC, wymaga zastosowania wyjątkowo specjalistycznych, bardzo sztywnych pasów. Najczęściej korzysta się z modeli złożonych z dwóch warstw. Pas wewnętrzny jak miękki i pokryty miękką częścią rzepu Velcro. Pełni on rolę normalnego paska do spodni, pozwalając dobrze dopasować się do sylwetki, dzięki czemu później całe oporządzenie zostanie we właściwym miejscu. Na niego doczepiany jest twardy pas, na którym znajdują się wszelkiego rodzaju kabury i ładownice. Dzięki temu, bardzo szybko możemy zakładać i zdejmować oporządzenie, bez każdorazowego zmieniania układu broni i magazynków. W sportowym strzelectwie dynamicznym, gdzie decydują ułamki sekund, nawet kilkucentymetrowe przesunięcie mogłoby mieć niebagatelny wpływ na wynik.

W naszym sklepie posiadamy szeroki asortyment pasów strzeleckich różnorodnych zastosowań. Niezależnie więc czy szukasz czegoś co świetnie spisze się podczas pełnienia służby, czy rozwiązania idealnego na zawody IPSC, z pewnością znajdziesz u nas coś dla siebie. Produkty takich firmy jak choćby Bayonet, Helikon-Tex, czy Ghost International to klasa sama w sobie i gwarancja najwyższej jakości. Wybierając model odpowiedni dla siebie, koniecznie zapoznaj się z ofertą pasów e-militaria.pl.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się