Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Lansky

Lansky – to jedna z najbardziej znanych firm na rynku produkujących systemy ostrzące. Historia tego amerykańskiego producenta, rozpoczęła się jak historie wielu podobnych marek. Przede wszystkim wszystko rozpoczęło się od konkretnej potrzeby. Arthur Lansky Levine, student medycyny oraz przyszły koroner sądowy był stale niezadowolony z ostrości narzędzi, którymi się posługiwał. Postanowił stworzyć i udoskonalić projekt, dzięki któremu ostrza w łatwy sposób będą przywracane do odpowiedniego stanu. Łącząc swoją wiedzę z zakresu chirurgii (wymagającej najwyższej ostrości narzędzi) z doświadczeniem, które zdobył pracując w rodzinnym sklepie outdoorowym, wiedział na jakim produkcie mu zależy. Poza perfekcyjnymi właściwościami tnącymi, dla Arthura istotna była także prostota rozwiązania, dająca możliwość użycia go w terenie. Podobnie, jak w dziesiątkach innych przypadków, również historia Lansky rozpoczęła się w małym warsztacie w piwnicy.

Już w 1979 roku młody twórca opracował Controlled Angle Sharpening System – pierwszy ostrzący system swojego autorstwa, oraz oficjalnie otworzył firmę Arthur Lansky Levine & Associates. Siedziba marki wciąż mieściła się w piwnicy jego rodziców, jednak wykorzystując liczne kontakty zbudowane podczas prowadzenia sklepu outdoorowego, producent szybko znalazł wielu partnerów biznesowych, chętnych na zakup i dystrybucję jego ostrzałki. Lansky produkował zarówno wspomniany już system ostrzący, jak i opracowywał kolejne modele prostych, niedużych produktów, typowo do użycia w terenie. Od tego czasu amerykańska firma stale rozwija swoją ofertę ciągle udoskonalając sprawdzone modele ostrzałek, oraz tworząc nowe. Marce wciąż przyświeca idea tworzenia produktów najlepszej jakości na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej prostoty, tak by mogli się nimi posługiwać także początkujący użytkownicy noży.

Obecnie oferta Lansky to bardzo szeroki wybór różnego typu ostrzałek i systemów ostrzących. Firma proponuje zarówno proste, kieszonkowe rozwiązania takie jak np. Quick Fix czy Mini Crock, nieco większe, do szybkiego podostrzania np. domowych noży np. TurnBox, Blade Medic, jak i duże, profesjonalne (choć wciąż bardzo łatwe w użyciu) systemy ostrzące, m.in. Lansky System Deluxe. Duża część produktów dostępna jest w dwóch wersjach, wykorzystujących ceramiczne, lub diamentowe pręty. W asortymencie marki nie brakuje również najprostszej formy ostrzałek – kamieni ostrzących czy osełek, umożliwiających wygodne ostrzenie „z ręki” (polecane dla doświadczonych użytkowników).

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę produktów Lansky. Niezależnie więc czy chcesz mieć prostą ostrzałkę do przywracania roboczej krawędzi tnącej w terenie, produkt zapewniający niezawodną ostrość Twoim kuchennym nożom czy profesjonalny system ostrzący z diamentowymi kamieniami, który w prosty i szybki sposób naostrzy niemal każde ostrze, oferta amerykańskiego producenta w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się