Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Gerber

Noże Gerber

Nóż Gerber Strongarm Plain - Coyote (30-001058N)

519,00 zł
Gerber Strongarm Plain to jedna z czołowych konstrukcji w ofercie producenta, która bezpośrednio wywodzi się z prawdziwego klasyka – modelu LMF II Infantry.
Multitoole Gerber

Multitool Gerber Curve Multi Tool - Gray (31-000206)

69,00 zł
Gerber Mini Multitool Curve to w zasadzie rozbudowany scyzoryk, zawierający kilka bardzo praktycznych narzędzi, dlatego świetnie sprawdzi się jako typowe miejskie EDC.

Gerber – to amerykański producent noży, multitooli i innych narzędzi. Jak wiele innych firm w tej branży również za nim przemawiają lata doświadczenia na rynku. Historia firmy zaczęła się na początku dwudziestego wieku, w 1910 roku gdy rodzina Gerber założyła firmę reklamową w Portland. W chwilach wolnych od rodzinnego biznesu Joseph Gerber wykonał i wysłał 24 zestawy ręcznie robionych noży kuchennych do swoich klientów. Narzędzia te zostały tak dobrze przyjęte przez klientów, że firma handlowa Abercrombie & Fitch postanowiła zamówić ich większą ilość od twórcy. W ten sposób w 1939 roku założona została firma o pełnej nazwie Gerber Legendary Blades (legendarne ostrza Gerbera). Od tego czasu marka działa nieprzerwanie, produkując najwyższej jakości noże dla klientów na całym świecie. W 1966 roku siedziba firmy została przeniesiona do Tigard, a w 1987 roku marka została przejęte przez innego wielkiego producenta branży nożowej – fińską firmę Fiskars. Prawdziwy rozkwit firma przeżyła w początkach obecnego stulecia, po zatrudnieniu w 2001 roku Chada Vincenta jako dyrektora generalnego. Już w dwa lata później Gerber zatrudniał 300 pracowników notując roczne przychody rzędu 100 milionów dolarów i będąc drugim pod względem wielkości producentem multitooli w USA (po Leathermanie).

Pełna nazwa firmy Gerber Legendary Blades w dzisiejszych czasach jest w pełni uzasadniona. W swej ponad stuletniej historii firma zaprojektowała i wyprodukowała wiele ikonicznych modeli noży, takich jak np. LHR czy LMF II. Nie dziwi to zresztą, biorąc pod uwagę nazwiska projektantów, którzy współpracowali z amerykańskim gigantem – Bob Loveless, Rick Hinderer, Ernest Emerson czy Matt Larsen. Każdy kto śledzi nożową branżę doskonale zdaje sobie sprawę, że są to najlepsi specjaliści w swoim fachu. Inne słynne firmy takie jak Kershaw Knives czy Al Mar Knives także powstały na gruncie Gerbera, a konkretnie zostały założone przez jego pracowników.

Amerykański producent nie tylko współpracuje z wybitnymi profesjonalnymi projektantami noży, ale także sięga po opinie i rady osób, którym przyszło wykorzystywać ich wyroby podczas służby. Jeden z najsłynniejszych przykładów to seria folderów zaprojektowanych przez Rexa Applegate’a, amerykańskiego pułkownika walczącego m.in. podczas drugiej wojny światowej. Znane są także projekty sygnowane nazwiskiem Beara Gryllsa, który aktywnie włączył się w prace nad wzorami oraz promocję narzędzi przeznaczonych do survivalu i outdooru.

W swojej ofercie Gerber stawia przede wszystkim na wysoką trwałość i wytrzymałość produkowanych narzędzi. Duża część produktów (m.in. jeden z najsłynniejszych noży, model LMF II) adresowana jest do żołnierzy i operatorów sił specjalnych. Producent wychodzi z założenia, że profesjonalne zastosowania takie jak te, wymagają również wysoce wyspecjalizowanego narzędzia. Stąd rozwiązania takie jak np. częściowy tang dający izolację niezbędną do bezpiecznego cięcia materiałów pod napięciem. Biorąc pod uwagę, że firma jest największym dostawcą noży i multitooli dla wojska Stanów Zjednoczonych, projekty ty sprawdzają się w boju i przez wzgląd na to stanowią częsty wybór profesjonalistów. Jednak Gerber to także dziesiątki modeli noży i narzędzi przeznaczonych dla hobbystów – pasjonatów survivalu, outdooru, myśliwych czy osoby zajmujące się strzelectwem.

Obecnie oferta amerykańskiego producenta zawiera niemal wszystko co mogłoby przydać się w działalności outdoorowej. W katalogu firmy znajdziemy więc dziesiątki modeli noży, będących wciąż główną kategorią produktów. Gerber oferuje również wiele typów multitooli, ale także krzesiwa, mininarzędzia, saperki czy latarki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wiele zróżnicowanych produktów marki. Jeśli potrzebujesz sprawdzonego narzędzia do jakiejkolwiek formy aktywności outdoorowej, oferta marki niewątpliwie Cię zainteresuje.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się