Filtruj produkty przez:

Kategorie
więcej ... mniej
Cena
239 639
Producenci
Rozmiar
więcej ... mniej
Kolor
więcej ... mniej

Kurtki Helikon

W ofercie firmy Helikon znajdą Państwo kilka modeli kurtek puchowych przeznaczonych na chłodniejsze pory roku. Producent w swoich wyrobach jako warstwę izolacyjna stosuje synestetyczne wypełnienie Climashield.
Wypełnienie to składa się z tysięcy ciągłych pasm włókien syntetycznych, gęsto splecionych w zaawansowany i unikalny sposób. Jest to jedno z najlepszych wypełnień izolacyjnych, szeroko stosowane w odzieży i śpiworach zarówno na rynku cywilnym jak i militarnym, wypełnienie to jest wykorzystywane np. przez armię USA. Izolacja Climashield jest bardzo lekka, bardzo dobrze izoluje oraz nie traci swoich właściwości nawet po zamoczeniu.
Ofertę firmy Helikon w zakresie kurtek puchowych można podzielić na dwie linie, lekką, zawierającą uniwersalne kurtki Wolfhound, oraz typowo zimową, na która składają  się kurtki Level 7 oraz Husky
Helikon Wolfhound jest niezwykle lekką kurtką puchową która można nosić samodzielnie, jak również można ją wykorzystywać jako dodatkową warstwę ocieplającą pod kurtkę membranową.
Helikon Level 7 to typowa kurtka zimowa, która świetnie sprawdza się w środkowo-europejskim klimacie.
Dla Służb Mundurowych Helikon przygotował specjalny model Husky, jest to kurtka oparta na modelu Level 7, dodatkowo wzbogacona o chowane panele identyfikacyjne, oraz boczne rozcięcia pozwalające na dostęp do broni lub innego oporządzenia przenoszonego na pasie.

 • Kurtki Level 7

  Kurtki Level 7

  Kurtki Helikon Level 7.

  Level 7 to zimowa kurtka puchowa, w której wykorzystano zaawansowane wypełnienie izolacyjne Climashield Apex. Z wypełniania tego typu korzysta między innymi armia USA. Charakteryzuję się ono niską wagą i świetnymi parametrami izolacyjnymi. Dzięki temu kurtki z serii Helikon Leve 7 zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i kompresowalności. Kurtki wyposażone są w chowany w kołnierzu kaptur podszyty polarem. Wszystkie zastosowane zamki to wysokiej jakości produkty firmy YKK.
  Kurtki Level 7 dostępne są w kolorze czarny, Coyote, oraz Alpha Green.

 • Kurtki Wolfhound

  Kurtki Wolfhound

  Seria Helikon Wolfhound to lekkie kurtki puchowe, z syntetycznym wypełnieniem izolacyjnym Climashield Apex. Kurtki Wolfhound zostały zaprojektowane do noszenia zarówno jako warstwa zewnętrzna, jak również jak warstwa izolacyjna np. pod kurtkę goretexową. Tym co wyróżnia kurtki Wolfhound jest zastosowane wypełnienie Climashield Apex. Materiał ten posiada bardzo dobre parametry izolacyjne, działa również po zamoczeniu, a przy tym jest bardzo lekki.
  Jako zewnętrzny materiał producent zastosował lekki, ale wytrzymały, nylon, który bardzo dobrze chroni przed wiatrem. Jednocześnie umożliwia przepływ powietrza. Kurtka Wolfhound została wyposażona w dwie dolne kieszenie wyścielone miękkim polarem, które zapewniają ochronę dłoni przed zimnem. Kieszeń piersiową wyposażono w przegródki na urządzenia elektroniczne, a także przepust na okablowanie. Na ramionach naszyto rzepy velcor, umożliwiające personalizację. Kołnierz kurtki wyposażono w ściągacz, wysokiej jakości zamki błyskawiczne YKK. Pod zamkiem głównym umieszczono listwą termiczną zapobiegającą utracie ciepła.
  Kurtki Helikon Wolfhound dostępne są w pięciu  kolorach: czarny, coyote, alpha green, shadow grey, oraz kamuflaż CamoGrom.

 • Kurtki Husky

  Kurtki Husky

  Kurtka Helikon Husky to zimowa kurtka puchowa przewidziana dla służb mundurowych. Husky bazuje na modelu Helikon Level 7.  Tu również wykorzystano zaawansowane wypełnienie izolacyjne Climashield Apex, które charakteryzuję się niską wagą i świetnymi parametrami izolacyjnymi. Dzięki temu kurtki Husky zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i kompresowalności.

  To co odróżnia model Husky od Level 7 to zastosowane panele identyfikacyjne z możliwością ukrycia, oraz system Quick Side Access który pozwala na szybki i wygodny dostęp do broni lub innego wyposażenia przenoszonego na pasie.
  Kurtki wyposażone są w chowany w kołnierzu kaptur podszyty polarem. Wszystkie zastosowane zamki to wysokiej jakości produkty firmy YKK. Kurtki Husky dostępne są w kolorze czarnym, Coyote, oraz Alpha Green.

Brak produktów

Do określenia Dostawa
0,00 zł Podatek
0,00 zł Razem

Realizuj zamówienie