Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,7/5)Bazuje na 56 ocenach produktów i na 27 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Poncha Przeciwdeszczowe

Poncho przeciwdeszczowe to jeden z najprzydatniejszych elementów wyposażenia w outdoorze, turystyce, bushcrafcie czy nawet w działaniach taktycznych. Ten sprzęt nie bez przyczyny zyskał sobie miano swego rodzaju survivalowego „multitoola”.
Czytaj więcejPokaż mniej

Poncho przeciwdeszczowe to jeden z najprzydatniejszych elementów wyposażenia w outdoorze, turystyce, bushcrafcie czy nawet w działaniach taktycznych. Ten sprzęt nie bez przyczyny zyskał sobie miano swego rodzaju survivalowego „multitoola”. Podstawową funkcją poncho jest oczywiście osłona przed deszczem. Dzięki bardzo prostemu, wręcz minimalistycznemu krojowi, jego użycie jest bardzo proste. Poncho zakładamy przez głowę, dzięki czemu nie musimy zdejmować innych elementów wyposażenia, nawet plecaka, czy oporządzenia taktycznego. Niska waga i mała objętość sprawiają, że łatwo przenosić je w dostępnym miejscu, np. zewnętrznej kieszeni plecaka, czy nawet w kurtce lub kieszeni cargo. Po zapięciu bocznych krawędzi niemal całkowicie jesteśmy chronieni przed opadem. Na tym nie kończy się jednak funkcjonalność poncho.

Od lat tego typu produkty wyposażane są w dodatkowe oczka lub pętelki, umożliwiające wykorzystanie go jako improwizowanego tarpa. Dzięki temu nieduży przedmiot, który zawsze możemy mieć w swoim ekwipunku, pomoże nam bezpiecznie i względnie komfortowo spędzić noc, np. w sytuacji nagłego załamania pogody na szlaku. Ze względu na swój rozmiar i wodoodporność, łatwo wykorzystamy je również jako improwizowany pokrowiec przeciwdeszczowy na plecak, torbę, czy po prostu do przykrycia całego naszego wyposażenia podczas intensywnego deszczu. Poza klasycznymi poncho produkowanymi z bardzo cienkiego, wodoodpornego materiału na rynku znajdziemy także bardziej rozbudowane jego wersje. Czołowym przykładem jest produkt polskiej firmy Helikon-Tex z linii Bushcraft – poncho Swagman Roll. Produkt ten nie tylko ochroni nas przed deszczem, ale również zagwarantuje doskonały komfort termiczny, dzięki użyciu innowacyjnej ociepliny Climashield Apex. W związku z tym sprawdzi się m.in. jako dodatkowa warstwa ocieplająca, śpiwór, czy podpinka do hamaka (tzw. underquilt).

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju wyposażenia. Poncha producentów takich jak Helikon-Tex, Brandit, Pentagon, czy DD Hammocks doskonale spiszą się w każdych warunkach. Proponujemy zarówno minimalistyczne, lekkie poncha, które spełnią rolę awaryjnego zabezpieczenia przed nagłym załamaniem pogody, jak i bardziej rozbudowane rozwiązania. Jeśli więc szukasz poncha idealnego dla Twoich potrzeb, koniecznie sprawdź asortyment produktów e-militaria.pl!

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się