Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 41 ocenach produktów i na 20 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Namioty i tarpy

Namioty i tarpy – W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze rodzaje schronień używanych w aktywności outdoorowej. Odpowiednio dobrany namiot lub płachta biwakowa da Ci ochronę przed deszczem i innymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu spędzanie nocy w terenie stanie się przyjemnością. Szukając schronienia dla siebie, warto dobrze zastanowić się czego naprawdę potrzebujemy, tak by w pełni spełniało ono nasze oczekiwania.

Namiot to podstawowa opcja używana jako terenowe schronienie. Od lat taki sposób obozowania jest w zasadzie synonimem campingu i spania w lesie. Typowe namioty posiadają oczywiście szereg zalet. Przede wszystkim zapewniają one maksymalną izolację od warunków zewnętrznych. Wybierając to rozwiązanie nie musimy się martwić deszczem, wiatrem, czy obecnością owadów. Niewątpliwie namiot stanowi także namiastkę domu – przestrzeń szczelnie ogrodzona materiałem sprawia, że czujemy się wyjątkowo bezpiecznie. Jest to istotne zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z outdoorem, dla których nocowanie w lesie jest czymś nowym, być może wzbudzającym lęk czy dyskomfort. Niestety ten rodzaj schronienia nie jest również pozbawiony wad. Podstawowym minusem namiotów jest ich waga i rozmiar. Na rynku są oczywiście dostępne konstrukcje typu ultralight, tworzone z myślą o sprzętowych minimalistach, podobnie jednak jak w przypadku innego sprzętu, są to zawsze produkty zauważalnie droższe, oraz delikatniejsze. Typowe modele takich schronień niestety zawsze będą zajmować więcej miejsca i ważyć więcej niż choćby tarpy. Związane jest to zarówno z ilością materiału użytego do ich produkcji, jak i koniecznością przenoszenia masztów, czy licznych śledzi. Namiot nie jest również najbardziej komfortowym rozwiązaniem w gorących strefach klimatycznych. Zwłaszcza gdy nasze schronienie pozostaje rozbite przez cały dzień, jego wnętrze mocno się nagrzewa sprawiając, że nocą temperatura jest zbyt wysoka. Efekt ten dodatkowo potęgowany jest przez wilgoć, która nie ma jak uciec przez szczelną tkaninę. Miłośnicy bushcraftu i spędzania czasu na łonie natury widzą również wadę w samym „odcięciu” użytkownika od otoczenia. Jeśli naszym celem jest właśnie duży kontakt z przyrodą i marzy się nam „noc pod gwiazdami”, namiot z pewnością nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Alternatywą dla klasycznych namiotów są tarpy, czyli tzw. płachty biwakowe. To bardzo prosta konstrukcja, opierająca się na dużym, prostokątnym lub kwadratowym kawałku cienkiego i nieprzemakalnego materiału. Jest on wyposażony w oczka lub pętelki na krawędziach i w narożnikach, dzięki czemu bardzo łatwo można go rozwiesić tworząc schronienie. Sposobów na rozbicie tarpa są dziesiątki – od najprostszej wersji jednospadowej, po skomplikowane konstrukcje w znacznie większym stopniu izolujące od zewnętrznych warunków. To właśnie szerokie spektrum zastosowań, w połączeniu z niedużą wagą i rozmiarem tarpa sprawia, że po takie rozwiązanie coraz chętniej sięga wielu miłośników aktywności outdoorowej. Poza schronieniem, płachta obozowa sprawdzi się również w innych zastosowaniach – np. jako daszek dający cień podczas odpoczynku lub zabezpieczenie sprzętu przed nagłym opadem. Dla wprawnego użytkownika rozbicie tarpa to zaledwie parę minut, dzięki czemu możemy go wykorzystać nawet w nagłej sytuacji. Co więcej, przez otwartość konstrukcji i mnogość zastosowań, z powodzeniem możemy wykorzystać płachtę biwakową np. w połączeniu z hamakiem.

Stale rosnący rynek outdoorowy sprawia, że każdy może wybrać dla siebie produkt idealnie trafiający w jego potrzeby. Szukając schronienia, którego używać będziemy podczas wysokogórskich wędrówek, z pewnością warto sięgnąć po namiot, który rozbić możemy zawsze, uzyskując maksymalną izolację od warunków atmosferycznych. Jeśli z kolei wybieramy się do lasu, by korzystać z uroków przyrody, lub potrzebujemy opcji awaryjnej, nie zajmującej zbyt wiele miejsca w ekwipunku, świetnym rozwiązaniem będzie tarp. Najważniejsze, by wiedzieć jakiej konstrukcji potrzebujemy i do czego będziemy ją wykorzystywać.

W ofercie naszej sklepu znajdziesz szeroki wybór namiotów i tarpów wielu czołowych producentów branży outdoorowej. Firmy takie jak Helikon-Tex, DD Hammocks, czy Snugpack, od lat proponują użytkownikom sprawdzone, świetnie zaprojektowane konstrukcje, które cechuje wysoka jakość wykonania. Z obszernego asortymentu modeli, każdy miłośnik outdooru z pewnością wybierze coś dla siebie. Jeśli więc szukasz namiotu lub tarpa koniecznie zapoznaj się z ofertą e-militaria.pl

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się