Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 396 ocenach produktów i na 249 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

LOWA

LOWA – to niemiecki producent obuwia trekkingowego, wysokogórskiego i militarnego. Historia firmy rozpoczęła się niemal sto lat temu. W 1923 roku w bawarskim Jetzendorfie swój zakład założył Lorenz Wagner. To właśnie od pierwszych liter jego imienia i nazwiska firma wzięła swą nazwę. Rodzina Wagnerów produkcję butów miała zresztą w genach, o czym świadczy fakt, iż dwaj bracia Lorenza – Hanz i Adolf, również założyli swoje firmy obuwnicze. Sam twórca LOWA był zapalonym majsterkowiczem oraz zdolnym szewcem. Całymi dniami przesiadywał w warsztacie pracując nad kopytami i samymi butami. Początkowo firma zajmowała się produkcją tradycyjnego bawarskiego obuwia nazywanego haferlschuh. Lorenz Wagner poza byciem uzdolnionym rzemieślnikiem, był też perfekcjonistą. Każdy wyrób musiał być gruntownie sprawdzony i udoskonalony, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Takie podejście do pracy szybko doprowadziło go do sukcesu. Już pod koniec lat dwudziestych warsztat mógł rozwinąć swoją działalność, a na początku kolejnej dekady firma realizowała już pierwsze zamówienia na obuwie dla górskiej piechoty oraz sznurowane buty narciarskie.

Niestety sploty wydarzeń, z wielkim kryzysem gospodarczym oraz wybuchem drugiej wojny światowej na czele, doprowadziły do dużego załamania w niemieckiej firmie. Na funkcjonowanie LOWA ogromny wpływ miał zwłaszcza kryzys koreański, w wyniku którego cena skóry, głównego materiału używanego przez markę, gwałtownie poszła do góry. Gdy w 1953 roku umarł twórca, Lorenz Wagner, firma znajdowała się w największym dołku w swojej historii. Z tej, wydawałoby się, beznadziejnej sytuacji niemieckiego producenta wyciągnęli nowi właściciele, córka twórcy Berti, oraz jej mąż Josef “Sepp” Lederer, który praktykował u pana Wagnera. Zaczął on rozwijać firmę zgodnie z filozofią jej założyciela, dostosowując jednak jej funkcjonowanie do nowych realiów.

Pierwszym dużym sukcesem „nowej epoki” było dostarczanie przez LOWA obuwia dla Ekspedycji Karakorum w 1957 roku. Od tego czasu sponsorowanie oraz aktywne angażowanie się w podobne wyprawy pozostaje stałym punktem działalności firmy. Po jednej udanej ekspedycji przyszła pora na kolejne i kolejne. Dzięki tym przedsięwzięciom LOWA nie tylko miała możliwość reklamowania swoich produktów, ale także sprawdzania ich w najtrudniejszych warunkach, wprowadzania innowacji i udoskonaleń. W latach siedemdziesiątych władze firmy postanowiły jeszcze bardziej wprowadzić ją w nowoczesność i mocniej zaangażować nowe technologię w produkcję. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów m.in. poliuretanu doprowadziło ostatecznie do wyprodukowania pierwszych podeszw z wulkanizowanej gumy. Było ro rozwiązanie, które zrewolucjonizowało rynek, zapewniając stuprocentową ochronę przed wilgocią, izolację termiczną oraz zachowanie kształtu. W kolejnych latach firma produkowała przede wszystkim wysokiej klasy, specjalistyczny obuwie wysokogórskie, oraz buty narciarskie.

Prawdopodobnie największym przełomem w funkcjonowaniu LOWA było wprowadzenie na rynek modelu Renegade. Był to kolejny produkt, który całkowicie zrewolucjonizował rynek obuwia górskiego i trekkingowego. Dotychczasowe ciężkie konstrukcje okazały się nie być jedyną możliwością. Buty zaprezentowane przez niemieckiego producenta były szyte w zupełnie inny sposób, gwarantując niespotykaną dotąd lekkość, oraz co za tym idzie wielofunkcyjność obuwia. Produkt okazał się strzałem w dziesiątkę notując niesamowite wyniki sprzedaży. W samym tylko 2000 roku LOWA sprzedało ponad milion par butów. Od tego czasu firma nie wypada z czołówki producentów obuwia turystycznego. Wciąż główną grupę wyrobów marki stanowi obuwie turystyczne, trekkingowe i wysokogórskie, jednak coraz częściej w ofercie pojawiają się także modele o przeznaczeniu czysto militarnym. Buty LOWA stosowane są przez członków ekspedycji wysokogórskich, służby mundurowe i operatorów jednostek specjalnych, a także cywilnych użytkowników na całym świecie.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór obuwia niemieckiego producenta. Zależnie od potrzeb proponujemy klasyczne, czarne buty militarne wykonane ze skóry jak model Recon, lub współczesne lekkie obuwie z membraną, jak kultowy model Lowa Zephyr. Ponadto w naszym asortymencie znajdziesz także akcesoria np. impregnaty produkcji LOWA, czy wkładki do butów. Obuwie niemieckiej firmy to jakość sama w sobie i przemyślane konstrukcje, sprawdzone przez pokolenia. Jeśli szukasz „butów na lata”, które nie zawiodą Cię nawet w najgorszych warunkach, wyroby LOWA są tym, czego potrzebujesz.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się