Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

CANiK

Canik to turecki producent broni palnej, który w ciągu zaledwie kilku lat zyskał ogromną popularność na polskim rynku. W przeciwieństwie do wielu innych dużych marek branży broni palnej, Canik nie może pochwalić się długą i rozbudowaną historią. Turecka marka powstała w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i początkowo związana była z branżą lotniczą i kosmiczną.

Pistolety Canik wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

O jakości wyrobów Canik najlepiej świadczą nazwy marek, którymi szybko nawiązała współprace. Producenci tacy jak Boeing, Airbus, czy Lockheed Martin to prawdziwi giganci tej branży, w której precyzja i jakość wykonania jest ważna, jak nigdzie indziej. Podobnie jak wielu innych producentów uzbrojenia, także turecka firma przeniosła doświadczenia i materiały z branży lotniczej, na branżę broni palnej.

Po kilku latach od rozpoczęcia produkcji broni palnej, w 2012 roku światło dzienne ujrzał pierwszy polimerowy pistolet Canik, pod nazwą Canik TP9 pistol. Ten produkt silnie inspirowany używanym między innymi przez polską policję Waltherem P99 zyskał dużą popularność i dał początek linii pistoletów TP9. O tym jak udany był to projekt może świadczyć choćby fakt przyjęcia go na stan tureckich organów ścigania.

Szeroka oferta pistoletów Canik

W kolejnych latach marka Canik udoskonalała cieszący się dużą popularnością projekt. Tureckie pistolety zdobywały kolejne nagrody na międzynarodowych wystawach. W 2017 roku na amerykańskich targach ICA tytuł „Pistol of the year” zdobył TP9 SFx, w 2019 TP9 Elite Combat, a w 2020 TP9 Elite S.C. Choć dziś tureckie pistolety zyskują popularność w sporcie strzeleckim genezą marki jest obronność. Sama nazwa firmy pochodzi od pobliskich tureckich gór, a słowo Canik w starożytności oznaczało „miejsce ochrony”. To właśnie z myślą o służbach mundurowych oraz obronności kraju powstawały i powstają kolejne pistolety Canik.

Sukces tureckiego producenta na międzynarodowym rynku nie pozostał oczywiście niezauważony również w Polsce. Choć produkty Canik zaczęła się pojawiać na rodzimym podwórku zaledwie w ciągu kilku ostatnich lat, szybko zyskały ogromną popularność. Stale rozwijana oferta broni dedykowanej strzelectwu dynamicznemu cieszy się dużym uznaniem ze względu na wręcz doskonały stosunek ceny do jakości. O tym, że tureckie pistolety to jednak nie tylko „tania broń” polecana na początek strzeleckiej drogi, świadczyć mogą wyniki, które z tymi pistoletami odnoszą zawodnicy na polskich i międzynarodowych zawodach. Dziś marka Canik to pełnoprawny gracz w branży broni palnej, który śmiało może konkurować z takimi gigantami jak choćby Glock, CZ, czy HK.

Pistolety Canik sklep z bronią e-militaria.pl

Nasza oferta broni firmy Canik jest bardzo szeroka. W asortymencie produktów marki znaleźć można zarówno produkty projektowane z myślą o ochronie osobistej, działaniach służb mundurowych, jak i sporcie strzeleckim. Niezależnie więc jakiego pistoletu szukasz oraz jaki jest twój strzelecki background, koniecznie powinieneś zapoznać się z ofertą tego tureckiego producenta. Świetnie zaprojektowana broń wysokiej jakości pozwoli wznieść twoje strzelanie na wyższy poziom.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się