Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,4/5)Bazuje na 22 ocenach produktów i na 14 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Maskowania Ghillie Suits

Maskowania Ghillie Suit – to jeden z najlepszych sposobów maskowania w terenie. Historia tego typu kamuflażu sięga dziewiętnastego wieku. Po raz pierwszy ubiór ten wykorzystywany był przez Szkotów. To właśnie ze Szkocji pochodzi nazwa pochodząca najprawdopodobniej od Gille Dubh – mitycznego stworzenia, ubranego w liście i mech. Początkowo używany przez jednostkę Lovat Scouts, strój ghillie przeniknął do brytyjskiej armii, a jego skuteczność sprawiła, że z czasem zyskał uznanie na całym świecie. Dziś maskowanie tego typu używane jest przez snajperów w niemal wszystkich armiach.

Większość ghillie suit powstaje przez naszycie siatki na zewnątrz ubioru. Do niej montowane są różnokolorowe nici (najczęściej jutowe lub wykonane z rafii). To dzięki nim kamuflaż tak dobrze rozbija kształt sylwetki. Użycie siatki sprawia, że bardzo łatwo ghillie może zostać wzbogacone w elementy lokalnej roślinności. W ten sposób jeszcze lepiej spełnia ono swoje zadanie, idealnie wpasowując się w otoczenie.

Kiedyś jedynym sposobem pozyskania maskowania ghillie suit było wykonanie go samemu. Ten żmudny proces wymaga jednak wprawy, by efekt był zadowalający, a strój wytrzymały. Współcześnie jednak coraz więcej firm produkujących wyposażenie taktyczne oferuje także tego rodzaju stroje maskujące. Zazwyczaj, tak jak w przypadku ghillie suit produkcji Helikon-Tex występują w standardowych wariantach kolorystycznych przeznaczonych do lasu, na pustynię czy do warunków zimowych. Dzięki zastosowaniu siatki łatwo możemy dostosować strój do terenu w którym będziemy go wykorzystywać. W naszej ofercie posiadamy również gotowe, farbowane nici jutowe i taśmy maskujące, których można użyć do koniecznych zmian kolorystyki kamuflażu, czy np. uzupełnienia ubytków powstałych w wyniku użytkowania. W sklepie znajdziesz także maskujące farby w sprayu, przy użyciu których łatwo pomalujesz broń lub oporządzenie oraz farby do skóry, którymi łatwo zamaskujesz fragmenty ciała nie przykryte ghillie suit.

W asortymencie e-militaria.pl posiadamy szeroki wybór ghillie suit dostosowanych do różnych stref klimatycznych. Stroje maskujące dostępne są zarówno w formie klasycznego kompletu (bluza i spodnie), jak i płacht maskujących, czy siatek do samodzielnego montażu. Tego rodzaju kamuflaż w połączeniu z innymi maskującymi elementami pozwoli doskonale ukryć się w terenie np. podczas działań taktycznych, czy fotografowania przyrody. Jeśli szukasz najlepszego kamuflażu dla siebie, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą maskowań ghillie suit.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się