Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Daniel Defense

Daniel Defense to jeden z najbardziej popularnych producentów broni palnej na świecie. Karabinki DD cenione są ze względu na doskonałą precyzję oraz jakość wykonania. Historia amerykańskiego producenta rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. W 1991 roku Marty Daniel zakończył naukę w college’u w Georgii i założył swój biznes w Garden City, który z czasem przekształcił się w siedzibę Daniel Defense. Prawdopodobnie nigdy by się nie stało, gdyby znajomy założyciela firmy w 1999 roku nie pokazał mu strzelectwa, jako świetnego sposobu na rozrywkę i rozładowanie emocji. Strzelanie z karabinka AR spodobało się Marty’emu Danielowi do tego stopnia, że jeszcze w tym samym roku zakupił swój pierwszy karabinek. Pierwsze produkty DD powstały już w dwa lata później. To właśnie w 2001 roku światło dzienne ujrzał „Big hole upper” oraz system zawieszenia karabinka zaprojektowany przez Marty’ego Daniela. W kolejnych latach marka projektowała i produkowała kolejne elementy, takie jak szyny RIS i inne elementy karabinków, które zyskiwały popularność dzięki świetnej trwałości i jakości wykonania.

Ogromny rozwój oferty Daniel Defense nastąpił w 2009 roku. Wtedy, w dziesięć lat po rozpoczęciu strzeleckiego hobby Marty Daniel stworzył pierwszy karabinek sygnowany logiem DD. Broń systemu AR15 – DDM4 od razu szturmem zdobyła rynek, stając się jednym z najbardziej popularnych „aerów” na rynku. W związku ze znacznym wzrostem produkcyjnych potrzeb otworzono również nową fabrykę – Black Creek. Inwestycja ta umożliwiła także wytwarzanie kutych na zimno luf we własnym zakresie, co pozwoliło Daniel Defense uniezależnić się od dostawców półproduktów.

Rok po wejściu na rynek DDM4, Daniel Defense wprowadziło pierwsze produkty przeznaczone dla myśliwych, wydzielając markę Ambush. Karabinki sygnowane nazwą Ambush zaprojektowano tak, by możliwie najlepiej trafiały w potrzeby myśliwych. W 2015 roku wcielono je w skład Daniel Defense jako oddzielną linię produktów myśliwskich klasy premium. Kolejne lata przyniosły jeszcze większy rozwój amerykańskiego producenta. Otwieranie kolejnych zakładów produkcyjnych w Karolinie Południowej szło w parze z projektowaniem i włączaniem do oferty nowych modeli broni palnej. Poza kolejnymi cenionymi karabinkami AR15, takimi jak MK12, DD wprowadziło na rynek m.in. karabinek platformy AR10 – DD5V1, a w 2019 roku karabin czterotaktowy pod nazwą Delta 5, skutecznie wchodząc także w strzelectwo PRS, czy long range. Jednocześnie od ponad dziesięciu lat Daniel Defense wprowadza do oferty i udoskonala tłumiki do broni palnej. Przez lata amerykańska marka zdobyła również wiele branżowych nagród i wyróżnień, co tylko dodatkowo potwierdza jej wyjątkową jakość.

Obecnie Daniel Defense pozostaje jedną z najbardziej cenionych firm w branży strzelectwa taktycznego. Karabinki amerykańskiego producenta chętnie używane są w zawodach strzeleckich i taktycznych, zarówno przez cywilnych użytkowników, jak i służb mundurowych. Świetna jakość wykonania broni zapewnia doskonałe rezultaty oraz wyjątkowo wysoką kulturę pracy, a używanie najwyższej klasy materiałów gwarantuje trwałość i niezawodność. Podstawą oferty marki są wciąż karabinki platformy AR15, jednak oferta Daniel Defense jest znacznie szersza. Jeśli szukasz broni palnej dla siebie i cenisz sobie wysoką jakość, koniecznie zapoznaj się z ofertą Daniel Defense, którą znajdziesz sklepie z bronią w e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się