Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

FAM-PIONKI

Fabryka amunicji Pionki to jeden z polskich producentów, który od lat dostarcza wysokiej klasy amunicję dla potrzeb różnych gałęzi strzelectwa. Historia wytwarzania tej kategorii uzbrojenia w podradomskich Pionkach sięga aż lat dwudziestych ubiegłego stulecia, kiedy to wytwarzano tam słynny proch nitrocelulozowy pod nazwą Sokół. Druga wojna światowa oraz zmiany ustrojowe powodowały kolejne przerwy oraz zmiany w funkcjonowaniu fabryki.

Po wojnie, w 1948 produkcję amunicji w pionkach wznowiono dzięki Państwowej Fabryce Amunicji Myśliwskiej PAWAM. Następnie, po zmianach ustrojowych roku 1989, w 1991 roku w wyniku restrukturyzacji przekształcono Zakład Tworzyw Sztucznych Pronit S.A. Od tego czasu spółka zaczęła funkcjonować pod nazwą Fabryka Amunicji Myśliwskiej Fam-Pionki Spółka z o.o.

W ciągu ponad siedemdziesięciu lat amunicja z Pionek dała się poznać myśliwym i sportowcom w Polsce oraz innych krajach. Ze względu na wysoką jakość oferowanych naboi, a także odpowiednio niską cenę produkty Fabryki Amunicji wciąż cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. W 2013 roku firma przeszła kolejną restrukturyzację związaną z prywatyzacją spółki. Wdrożenie szeregu innowacji technologicznych oraz zmian w procesie produkcyjnym pomogło jeszcze bardziej usprawnić całość produkcji i podnieść jakość wykonywanych wyrobów.

Fabryka amunicji Pionki działa zgodnie z normami PN-EN ISO 9001-2009 i uzyskała certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością oraz potwierdzające spełnienie kryteriów Wewnętrznego Systemu Kontroli, co świadczy o zachowywaniu najwyższych standardów. Obecnie spółka z Pionek oferuje szeroki wachlarz strzelbowej amunicji myśliwskiej oraz sportowej w kalibrach 12, 16 i 20, a także amunicji specjalnej w kalibrze 12.

Fam-Pionki od lat pozostaje także istotnym sponsorem imprez sportowych, zawodów myśliwskich i znacznie przyczynia się do promocji sportu strzeleckiego. Firma współpracuje także z polskimi służbami mundurowymi i siłami specjalnymi, tworząc amunicję dedykowaną ich potrzebom. W ofercie Fabryki amunicji Pionki znajdziemy przede wszystkim śrutowe naboje do konkurencji Skeet, Trap i Parkour. Marka oferuje także amunicję myśliwską, kulową oraz naboje specjalne przeznaczone służbom mundurowym.

Fabryka amunicji Pionki to jedna z większych polskich firm w tej gałęzi branży strzeleckiej. Niemal sto lat rozwoju marki sprawia, że wyroby Fam Pionki to definicja jakości i niezawodności. Jeśli szukasz sprawdzonej amunicji śrutowej dla siebie, koniecznie zapoznaj się z asortymentem produktów tej marki, dostępnym w sklepie z bronią e-militaria.pl. Fabryka amunicji Pionki z pewnością oferuje to, czego potrzebujesz.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się