Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 15 ocenach produktów i na 9 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Noże Cold Steel

Noże Cold Steel od lat cieszą się ogromną popularnością i zasłużoną sławą. Amerykański producent stale zwiększa swoją oferte produkując dziesiątki nowych modeli, dedykowanych licznym zastosowaniom. Taktyczny, militarny styl, świetne materiały oraz wysoka jakość wykonania decydują o tymm że noże marki Cold Steel wciąż zyskują tysiące miłośników na całym świecie.
Czytaj więcejPokaż mniej

Noże Cold Steel

Historia firmy rozpoczęła się w 1980 roku, w amerykańskim mieście Irving w Teksasie. Od zawsze głównym polem jej działalności był „taktyczny” segment rynku. To właśnie Cold Steel w główniej mierze przyczynił się do popularyzacji kultowego dziś typu głowni „american tanto”, który współcześnie, jednoznacznie kojarzy się z solidnymi, wojskowymi konstrukcjami. Nie jest to jednak jedyny aspekt, w który amerykańska marka zrewolucjonizowała branżę. To właśnie firmie z Irving zawdzięczamy wiele typów blokad czy profili ostrzy. Cold Steel upowszechnił również różne nowe gatunki stali, stosując je w swoich nożach.

Tym, co w największym stopniu wpływa na stały rozwój amerykańskiego producenta, jest fakt, że do dziś nie przestaje on rozwijać swojej oferty. W szerokim asortymencie marka posiada już wiele modeli, które dziś moglibyśmy nazwać kultowymi. Nie zmienia to fakt, że projektanci Cold Steel stale tworzą nowe, odważne projekty w iście „amerykańskim stylu”. Także marketing firmy z Irving rozbudza wyobraźnię użytkowników swoim rozmachem i odważną formą. W charakterystycznych filmach promocyjnych zobaczyć możemy noże, maczety i wszelkie inne narzędzia Cold Steel w najcięższych zastosowaniach. Cięcie desek i kości, rąbanie brył lodu, czy przebijanie grubej blachy – wszystko to pokazuje ogromną wytrzymałość produktów oraz duże zaufanie, którym darzą je sami twórcy.

Ofertę Cold Steel nie sposób określić jednym słowem. W asortymencie wyrobów marki znaleźć można wiele modeli folderów, mniejszych i dużych noży z głownią stałą, a także maczet, saperek, toporków, czy nawet mieczy, szabel i bojowych młotów. Angielska nazwa „cold steel” oznacza po prostu „białą broń” i jest to z pewnością zbiorcze określenie najbliższe ofercie amerykańskiego producenta.

Wśród licznych produktów Cold Steel znaleźć można kilka pozycji o zasłużonym, kultowym statusie. Najbardziej znanym przykładem jest model SRK. Cold Steel SRK to stosunkowo prosty fixed, który dzięki swojej praktyczności, wytrzymałości i świetnemu stosunkowi ceny do jakości, dziś rozpoznawalny jest na pierwszy rzut oka, przez każdego miłośnika noży. Cechą, która najbardziej wpłynęła na jego popularność jest z pewnością bardzo duża uniwersalność zastosowań. Stosunkowo długa, sześciocalowa głownia sprawdza się w zasadzie we wszystkich, typowo leśnych zadaniach, a grubość sięgająca 5mm zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Nazwa noża Cold Steel SRK pochodzi od skrótu Survival Rescue Knives, czyli noże do zadań survivalowo-ratunkowych. Właśnie w takim zastosowaniu, jako niezawodny, leśny kompan, model sprawdza się najlepiej. Bardzo chętnie sięgają po niego także żołnierze i przedstawiciele innych służb mundurowych. Cold Steel SRK obecny jest na rynku już od ponad trzydziestu lat, a mimo to, nie bez przyczyny, wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Innym czołowym produktem marki jest duży nóż o klasycznym profilu american tanto. Cold Steel Recon Tanto, bo o nim mowa, swoją estetyką przypomina wcześniej omawiany model, jednak dzięki charakterystycznej, odważnej linii zdecydowanie najbardziej wpasuje się w popularne wyobrażenie noża taktycznego. To właśnie do użytku w armii podczas różnorodnych zadań został zaprojektowany ten model. Oczywiście zastosowania noża Cold Steel Recon Tanto na tym się nie kończą. Dzięki odpowiedniemu zapasowi mocy sprawdzi się on na biwaku, w typowo obozowych zadaniach, czy cięższych pracach. Współczesne materiały i wytrzymała, polimerowa pochwa zapewniają z kolei wysoką „bezobsługowość” narzędzia. Nic więc dziwnego, że również po Cold Steel Recon Tanto od lat sięgają wciąż nowi użytkownicy.

Choć większość noży amerykańskiej marki cechuje się ostrym, taktycznym stylem, oferta marki to nie tylko duże, ciężkie narzędzia z „zapasem mocy”. Wśród asortymentu znaleźć można wiele konstrukcji, których głównym przeznaczeniem jest używanie jako typowe EDC. Foldery Cold Steel są więc świetną propozycją dla osób, które lubią militarny design, lecz szukają prostych, lekkich narzędzi, które nie będą przeszkadzać w codziennym noszeniu. Wśród produktów firmy z Irving znajdziemy także modele w bardziej bushcraftowym stylu. Modele takie jak Bushman, Pocket Bushman, czy Panga doskonale spiszą się w typowo leśnym użytku, a ich design przywodzi na myśl klasyczne, tradycyjne konstrukcje.

Marka Cold Steel to klasa sama w sobie. Nie sposób znaleźć inną firmę w branży nożowej, której oferta byłaby tak szeroka i obszerna. Mimo ponad czterdziestu lat obecności na rynku amerykański producent nie przestaje się rozwijać, cały czas zaskakując użytkowników kolejnymi, nowymi liniami produktowymi. Dziś w ofercie marki znaleźć można bardzo szeroki wybór wszelkich noży, rozmaite narzędzia (saperki, piły, czy maczety), konstrukcje wzorowane na broni białej (katany, szable i miecze), noże do rzucania, toporki i tomahawki – słowem wszystko, co mógłby sobie wymarzyć miłośnik wszelkich ostrości. Jeśli szukasz sprawdzonego ostrza, które z powodzeniem użytkować będziesz w terenie, solidnego narzędzia z dużym zapasem mocy, które nie zawiedzie Cię nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, czy ciekawego, odważnego projektu wzorowanego na dawnej broni, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą produktów amerykańskiej marki. W asortymencie wyrobów Cold Steel z pewnością znajdziesz coś, co się zainteresuje.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się