Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Vertx

Vertx – to amerykańska firma produkująca odzież taktyczną i militarną oraz akcesoria. Choć pod obecną nazwą marka została założona niedawno, ogólnie jej historia sięga niemal dwieście lat wstecz, czyniąc ją jedną z najstarszych na rynku. Jej dzieje rozpoczęły się w 1842 roku. Ówcześnie jako Fechheimer firma rozpoczęła handel artykułami chemicznymi oraz hurtową sprzedaż odzieży. Dość szybko marka wyspecjalizowała się w pewnej niszy, zapewniającej ciągłość sprzedaży na długie lata – producent rozpoczął wytwarzanie mundurów wojskowych. W 1865 roku jako pierwsza firma na rynku Fechheimer wprowadził standaryzację rozmiarów sortów mundurowych. Marka wytwarzała je dla żołnierzy walczących w Wojnie Secesyjnej – zarówno po stronie Unii, jak i Konfederacji.

W 1918 roku kolejny duży konflikt znów przyczynił się do wzrostu zapotrzebowania na mundury szyte przez producenta. Amerykańscy żołnierze walczyli właśnie w odzieży produkowanej przez Fechheimer. Podobna sytuacja miała miejsce podczas IIWŚ.

Doświadczenie zgromadzone przez lata obecności na rynku zaowocowało dużym zaufaniem, którym cieszyły się wyroby firmy. Dlatego też, już w obecnym stuleciu, gdy jedna z czołowych agencji federalnych wyraziła zapotrzebowanie na funkcjonalne i wytrzymałe spodnie low-profile, zgłosiła się z nim właśnie do nich. Producenci pracowali ramię w ramię z operatorami jednostki, by stworzyć produkt na miarę czasów. Marka chciała jako pierwsza stworzyć spodnie, które w największym możliwym stopniu połączą wyjątkową funkcjonalność z umożliwiającym efektywną pracę służb, wyglądem low-profile. Prace przyniosły efekty i nowy produkt świetnie trafił w zapotrzebowanie dynamicznie rozwijającego się rynku odzieży taktycznej. Tak też, w 2009 roku, rozpoczęła się historia marki Vertx, wciąż należącej do legendarnego Fechheimera.

Początkowy sukces spodni Vertx nie spowodował bynajmniej, że projektanci osiedli na laurach. Wręcz przeciwnie, uznanie branży przełożyło się na ogromny komercyjny sukces marki, co z kolei pozwoliło tworzyć kolejne, innowacyjne produkty. Obszarem zainteresowania firmy pozostał rynek taktyczny. Poza militarną odzieżą low-profile do oferty zaczęto włączać także kolejne przedmioty. Były to zarówno różnego typu taktyczne akcesoria (pasy, ładownice, rękawice etc.), jak i torby czy plecaki zaprojektowane do skrytego i wygodnego przenoszenia broni. Dziś marka zasłużenie cieszy się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Wyroby amerykańskiego producenta charakteryzuje wysoka jakość oraz innowacyjność, zarówno w sferze projektowej, jak i wykorzystywanych materiałach. Nic więc dziwnego, że produkty Vertx cieszą się ogromną popularnością w wielu krajach, na niemal wszystkich kontynentach. Używają ich funkcjonariusze różnych służb mundurowych, operatorzy jednostek specjalnych, agenci tajnych służb, ale także cywilni użytkownicy. Odzież low-profile od lat zyskuje na popularności, a wyroby Vertx są czołowym jej przykładem. Użytkownicy cenią sobie „normalny”, cywilny wygląd, połączony z tak dużą funkcjonalnością.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór odzieży amerykańskiego producenta. Wśród licznych produktów warto zwrócić uwagę na klasyczny model spodni taktycznych Original Tactical Pants, dostępny w wielu kolorach i materiałach. Jednak wśród wyrobów firmy znajdziesz także nowe wzory, np. model Phantom (dostępny także w krótkiej wersji) oraz wiele innych. Jeśli cenisz sobie wygodę, funkcjonalność i wytrzymałość, ale przy tym chcesz pozostać „low-profile”, koniecznie zapoznaj się z ofertą Vertx!

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się