Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Kershaw

Kershaw – to amerykańska firma zajmująca się produkcją noży. Marka założona została w 1974 roku przez Pete’a Kershawa. W owym czasie był on już cenionym projektantem noży. Przed założeniem firmy pracował on w Gerber Legendary Blades, dzięki czemu miał również duże doświadczenie w komercyjnej produkcji. Kershaw opuścił Gerbera, by tworzyć noże według własnych projektów, na własną rękę. Początkowo produkcja amerykańskiej marki odbywała się w japońskich fabrykach. W 1977 firma weszła w skład KAI Group. Dopiero ponad dwie dekady od założenia Kershaw otworzył swoją fabrykę w USA, w Wilsonville w stanie Oregon. Następnie, w 2003 roku, w związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku firma przeniosła się do Tualatin, gdzie funkcjonuje do dziś.

Obecnie Kai USA Ltd., pod którą podpada marka kontynuuje produkcję trzech głównych linii produktów. Pierwsza to Shun cutlery, w ramach której oferowane są tradycyjne, japońskie noże kuchenne. Druga to Zero Tolerance, oferująca profesjonalne noże klasy premium, natomiast trzecia to właśnie Kershaw knives, czyli przede wszystkim foldery dla zastosowań sportowych i EDC. Firma może pochwalić się licznymi współpracami z największymi nazwiskami w branży. Noże Kershaw były już wykonywane wg wzorów takich projektantów jak Ken Onion, Ernest Emerson, Frank Centofante czy Rick Hinderer. Marka czasami wykonuje także specjalne linie produktów dla celebrytów, jak choćby słynny model ze skórą płaszczki na rękojeści, sygnowany nazwiskiem Stevena Seagala.

Kai USA Ltd. Jest bezapelacyjnie jednym z gigantów amerykańskiego rynku nożowego. Produkty Kershaw, Zero Tolerance czy Shun co roku zdobywają liczne nagrody na wystawach i wydarzeniach branżowych. W maju 2005 roku spółka zdobyła 4 nagrody główne na słynnym Blade Show w Atlancie (Najlepszy nóż roku, Najbardziej innowacyjny amerykański design, Nóż kuchenny roku i Nożowa współpraca roku). Nigdy wcześniej żadna firma nie zdobyła tylu wyróżnień. Co więcej, Kai USA Ltd. powtórzyła ten sukces w 2012 roku.

Noże Kershaw to obecnie synonim najwyższej jakości oraz doskonałych rozwiązań projektowych. Nie bez przyczyny firmę tę stawia się na równi z takimi producentami jak Spyderco, Benchmade czy Gerber. Marka w swoich modelach używa innowacyjnych materiałów wysokiej klasy, cały czas szuka nowych, lepszych rozwiązań, a o estetykę dbają najlepsi projektanci branży. Co więcej, amerykański producent dba również, by jego oferta była dostępna dla jak największej liczby użytkowników. Dzięki temu w asortymencie można znaleźć tańsze modele na każdą kieszeń. Noże Kershaw można zobaczyć na wielu zdjęciach z misji militarnych (w Iraku, Afganistanie etc.). Ich jakość potwierdza używanie przez wielu członków różnego rodzaju formacji mundurowych, ale także licznych cywilnych posiadaczy, stosujących wyroby firmy jako część swojego EDC. Produkty Kershaw przeniknęły również do popkultury. Można zobaczyć je w licznych amerykańskich filmach i serialach.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroką gamę noży amerykańskiej marki. Niezależnie więc czy potrzebujesz niezawodnego narzędzia na co dzień, czy wyspecjalizowanego ostrza do „zadań specjalnych”, na pewno powinieneś zapoznać się z ofertą firmy Kershaw.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się