Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 15 ocenach produktów i na 9 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Tasmanian Tiger

Tasmanian Tiger – to niemiecka firma zajmująca się produkcją wyposażenia oraz odzieży taktycznej. Historia marki rozpoczęła się ponad cztery dekady temu. W 1980 roku przez Winfrieda Schechingera założona została firma pod nazwą Mountain Sport GmbH. Już dziewięć lat później otworzono pierwszą fabrykę w Wietnamie oraz biuro i magazyny w bawarskim Dasing. Z czasem produkcja firmy rosła i udoskonalano linię produkcyjną, by nadążać za zapotrzebowaniem rynku. W 1994 roku marka zmieniła swoją nazwę przekształcając się w TATONKA Gmbh. Po dwóch latach otworzona została kolejna fabryka, tym razem w Ho Chi Minh, a po kolejnych trzech, w 1999 roku, oficjalnie zarejestrowano markę Tasmanian Tiger.

Dwudziesty pierwszy wiek to okres dużego rozwoju niemieckiego producenta. W 2001 roku firma po raz pierwszy obecna była na renomowanych targach IWA. Wtedy też do klientów trafił pierwszy katalog produktów marki. Od początki istnienia Tasmanian Tiger kieruje się potrzebą tworzenia wyrobów najlepszej jakości, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i materiałów. Niemiecki producent był m.in. pierwszym europejskim wytwórcą stosującym w swojej ofercie Cordurę 700d, od 2014 roku stosuje także klamry COBRA, cieszące się popularnością ze względu na ogromną wytrzymałość. Popularność firmy pociągnęła też oczywiście za sobą zainteresowanie armii. Już w 2013 roku Tasmanian Tiger dostarczył pierwszą serię plecaków First Aid B dla potrzeb Bundeswehry.

Nazwa firmy pochodzi od zwierzęcia dawniej zamieszkującego Australię i Tasmanię. Po polsku ten drapieżnik nosi nazwę wilkowora tasmańskiego, po angielsku natomiast jest to tasmanian wolf, lub właśnie tasmanian tiger. Skojarzenie z tygrysem nie jest zresztą przypadkowe, gdyż całe jego ciało pokrywały pasy, przywodzące na myśl właśnie tego wielkiego kota. To zwierzę, dziś uznawane za wymarłe, było wyjątkowo skutecznym drapieżnikiem. Mimo, że nie charakteryzowało się największą szybkością czy zwinnością, było niesamowicie wytrwałe, ścigając swoją ofiarę aż do całkowitego wyczerpania. Ponadto dysponowało zestawem ostrych zębów i pyskiem otwierającym się do niemal 180 stopni, co pozwalało szybko i bezlitośnie zakończyć jej życie. To właśnie cechy tego wymarłego, otoczonego pewną aurą tajemnicy zwierzęcia, zainspirowały twórców marki. Wola przetrwania, świetny kamuflaż, spryt, siła, wytrwałość i pewien łowiecki instynkt – wszystko to skłoniło ich, by firma otrzymała właśnie miano Tasmanian Tiger.

Niemiecki producent szczyci się wytwarzaniem swoich wyrobów w całości w fabrykach marki. Firma nie pozwala sobie tu na żadne półśrodki czy wykorzystywanie tańszych zamienników. Cały proces produkcji, od fazy projektowej, aż do kontroli jakości gotowych produktów jest nadzorowany i przeprowadzany przez nich. Dzięki temu wyroby Tasmanian Tiger cieszą się doskonałą opinią użytkowników. Docelową grupą klientów marki jest wojsko oraz służby mundurowe (m.in. policja). Firma chętnie sięga po opinie użytkowników, udoskonalając produkty tak, by najlepiej spełniały swoją rolę, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Wszystko to przekłada się na tak wysoką ich jakość.

Obecnie Tasmanian Tiger oferuje bardzo szeroki asortyment wyrobów dla wielu zastosowań. W katalogu marki znajdziemy przede wszystkim wiele różnorodnych modeli plecaków, toreb, ładownic oraz kamizelek czy pasów. Firma proponuje także różne elementy odzieży, takie jak kurtki spodnie czy poncha. Cała linia wyrobów niemieckiego producenta zaprojektowana jest także specjalnie z myślą o wykorzystaniu przez policję.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór produktów Tasmanian Tiger. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości i projektach „sprawdzonych w boju”, na pewno zainteresują Cię wyroby niemieckiego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się