Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Rozmiar
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 120 ocenach produktów i na 61 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Kamizelki Taktyczne

Kamizelka taktyczna to bardzo ważny element wyposażenia żołnierza, policjanta, ochroniarza jak również strzelca sportowego, czy gracza ASG. Ze względu na różne zastosowanie i specyficzne wymagania każdego z nich, wybór kamizelki taktycznej trzeba zacząć od określenia dokładnego określenia naszych potrzeb. W naszym sklepie militarnym przygotowaliśmy szeroką ofertę kamizelek taktycznych różnych typów. Kamizelki Plate Carrier, podstawową funkcję kamizelek tego typu jest przenoszenie twardych wkładów balistycznych, kamizelka wojskowa Plate Carrier zazwyczaj nie posiadają zewnętrznych kieszeni, lecz jest wyposażona w taśmy molle, pozwalające użytkownikowi na montaż kieszeni, ładownic i zasobników w zależności od indywidualnych potrzeb. Niektóre modele jak np. kamizelki Direct Action i kamizelki Templars Gear wyposażone są w system szybkiego wypinania, który pozwala na szybkie pozbycie się kamizelki w kryzysowej sytuacji. Kolejnym elementem oferty naszego sklepu militarnego są kamizelki policyjne i kamizelki dedykowane służbom ochrony. Zazwyczaj są to kamizelki zintegrowane, wyposażone w dużą ilość kieszeni, pozwalają na przenoszenie i szybki dostęp do najpotrzebniejszego wyposażenia takiego jak, pałka, kajdanki, gaz pieprzowy, radiostacja, ładownice, apteczka itp. Ostatnią grupą są kamizelki typu Chest Rig. Kamizelka taktyczna Chest Rig charakteryzuje się lekkością i kompaktową budową, zazwyczaj przeznaczona jest do przenoszenia magazynków i niewielkiej ilości najpotrzebniejszego wyposażenia. Tego typu rozwiązanie jest często wykorzystywane podczas treningu strzeleckiego, a także w taktycznych zawodach strzeleckich. Zapraszamy do zapóźniania się z naszą ofertą militarnych kamizelek taktycznych.

Czytaj więcejPokaż mniej

Kamizelki taktyczne - to podstawowy element oporządzenia używany zarówno przez funkcjonariusz służb mundurowych (wojska, policji, straży granicznej etc.), strzelców sportowych, graczy ASG, paintball itd. Na rynku stale pojawiają się nowe propozycje kolejnych producentów wyposażenia taktycznego. W szerokiej ofercie sprzętu warto wybrać model najlepiej spełniający nasze potrzeby, który nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji.

Podstawowym, najprostszym typem kamizelek są tzw. kamizelki zintegrowane. Ta prosta, stosunkowo tania grupa produktów jest często wyborem np. pracowników ochrony lub policjantów. Układ kieszeni jest stały i są one integralną częścią oporządzenia. Dzięki temu kamizelka prosto „z wieszaka” nadaje się do użytku, bez konieczności dokupowania pouchów i ładownic. Oczywiście takie rozwiązanie ma także wady – stały układ kieszeni powoduje, że kamizelka tylko w bardzo ograniczonym zakresie może być dostosowana do naszych potrzeb. Najczęściej dopasowane są one właśnie do potrzeb pracowników ochrony czy funkcjonariuszy policji. Znajdziemy więc kieszenie i systemu montażu przystosowane do noszenia środków przymusu bezpośredniego (pałka, gaz, broń palna), radia czy opatrunków. Rozwiązanie tego typu nie spisze się jednak np. w użytku wojskowym, czy w strzelectwie, gdzie przenosić musimy dużą liczbę magazynków. Co więcej, kieszenie w tego rodzaju kamizelkach często są zapinane na zamek błyskawiczny, czy rzepy Velcro, przez co dostęp do wyposażenia nie jest tak wygodny i szybki jak przykładowo przy użyciu ładownic kydexowych.

Druga grupa produktów w tej kategorii sprzętu to kamizelki typu Chest-Rig. Jak wskazuje nazwa jest to oporządzenie noszone na klatce piersiowej. Są to nieduże modele, które najczęściej mają za zadanie pomieścić głównie magazynki i podstawowe wyposażenie. Chestrigi chętnie wybierane są przez miłośników strzelectwa dynamicznego, jako wygodny sposób przenoszenia wyposażenia potrzebnego w treningu. Część modeli (choćby Training Mini Rig, czy Competiton Multigun Rig produkcji Helikon-Tex) projektowana jest właśnie z myślą o tego typu aktywnościach. Na tym nie kończą się jednak zastosowania popularnych chestrigów. W odpowiedniej konfiguracji i połączeniu z innymi rodzajami oporządzenia, świetnie sprawdzą się we wszelkiego rodzaju działaniach taktycznych. Czasami sięgają po nie więc żołnierze i funkcjonariusze innych służb mundurowych, są także częstymi wyborem graczy ASG.

Najpopularniejszym obecnie rodzajem kamizelek są Plate Carriery. Podstawową rolą tych kamizelek taktycznych jest przenoszenie wkładów balistycznych, pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo funkcjonariuszy podczas pełnienia służby. Coraz częściej po takie rozwiązania sięgają nie tylko żołnierze, ale również policjanci, czy strażnicy graniczni. Większość plate carrierów nie posiada żadnych kieszeni. Są za to wyposażone w systemy montażu typu MOLLE, dzięki czemu łatwo i szybko można na nich montować ładownice, których potrzebujemy. To właśnie pełna dowolność w konfigurowaniu kamizelki sprawia, że cieszą się one tak dużą popularnością. Część kamizelek typu plate carrier wyposażona jest w nowoczesne systemy szybkiego wypinania. Dzięki nim jednym ruchem użytkownik jest w stanie pozbyć się oporządzenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Wielu czołowych producentów plate carrierów to polskie firmy. Wymienić należy choćby znaną firmę Direct Action, czy działającą krócej, ale popularną już na całym świecie markę Templar’s Gear. Wybierając ich produkty, możemy mieć pewność, że dostaniemy produkt najwyższej jakości, który powstał w oparciu o doświadczenia prawdziwych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Kamizelki modułowe, podobnie jak plate carriery, zazwyczaj nie są standardowo wyposażane w kieszenie. Panele MOLLE pozwalają na optymalną dla naszych potrzeb ich konfigurację. Standaryzacja montażu sprawia, że użyć możemy ładownic dowolnego producenta. Dzięki temu mamy dostęp do bardzo różnorodnych ładownic i pouchów. Tym co odróżnia tego rodzaju kamizelki modułowe od plate carrierów, jest nieco odmienny krój, nieprzeznaczony do przenoszenia płyt balistycznych. Świetnie spiszą się więc wszędzie tam, gdzie taka dodatkowa ochrona nie jest nam potrzebna, a więc np. w grach ASG.

W ofercie naszego sklepu posiadamy także szeroką gamę ładownic, pouchów i kieszeni wielu wiodących producentów branży. Korzystając z produktów takich marek jak Helikon-Tex, Direct Action, czy Templar’s Gear łatwo możemy „złożyć” kamizelkę pod nasze potrzeby. Szeroka gama dodatków pozwala optymalnie ułożyć nasze oporządzenie i zawsze być gotowym do działania.

W e-militaria.pl proponujemy bardzo szeroki asortyment kamizelek taktycznych produkcji czołowych marek branży militarnej. Tego rodzaju wyposażenie to podstawowy sprzęt używany przez formacje mundurowe i hobbystów. Jeśli szukasz czegoś co idealnie trafi w Twoje potrzeby, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu!

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się