Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Kestrel

Stacja Pogodowa Kestrel 5700X Bluetooth LINK - Applied Ballistics - FDE Stacja Pogodowa Kestrel 5700X Bluetooth LINK - Applied Ballistics - FDE
-250,00 zł
Limitowana oferta specjalna
Wiatromierze i Stacje Pogodowe
Kestrel 5700X w porównaniu do 5700 Elite, posiada większą moc obliczeniową, przez co jest w stanie szybciej wyświetlać wymagane poprawki. Posiada także możliwość ustawienia mocy sygnału Bluetooth. 
Stacja Pogodowa Kestrel 5700X Bluetooth LINK - Applied Ballistics - Tan Stacja Pogodowa Kestrel 5700X Bluetooth LINK - Applied Ballistics - Tan
-250,00 zł
Limitowana oferta specjalna
Wiatromierze i Stacje Pogodowe
Kestrel 5700X w porównaniu do 5700 Elite, posiada większą moc obliczeniową, przez co jest w stanie szybciej wyświetlać wymagane poprawki. Posiada także możliwość ustawienia mocy sygnału Bluetooth. 

Kestrel – to amerykańska firma zajmująca się produkcją specjalistycznego sprzętu takiego jak wiatromierze czy stacje pogodowe. Historia marki zaczęła się ponad czterdzieści lat temu, kiedy w 1978 roku Richard Kellerman i Paul Nielsen, pracownicy Xerox, dostali od trenera Teda Nasha zlecenie zaprojektowania urządzenia pomiarowego. Produkt ten miał być przeznaczony dla sterników pływających na rzekach, a jego założeniem było znaczne uproszczenie ich pracy. Wynalazek, nazwany CoxBox (Coxswain – sternik i box – pudełko) łączył w sobie wiele funkcji mających spełnić planowane cele. Urządzenie okazało się sukcesem, a producenci (wtedy pod nazwą NK, czyli Nielsen-Kellerman) szybko rozpoczęli projektowanie kolejnych, również adresowanych do sterników, wioślarzy oraz trenerów wioślarstwa. W ten sposób powstały takie produkty jak StrokeCoach, CoxVox i Pace Coach. Wszystkie cieszyły się ogromną popularnością wśród osób uprawiających ten sport. W międzyczasie firma rozrosła się do tego stopnia, że konieczne było przeniesienie jej, z piwnicy Richarda Kellermana, do bardziej przestronnych pomieszczeń.

Niemal dwadzieścia lat od stworzenia pierwszego produktu, założyciele marki rozszerzyli ofertę o wiatromierze i stacje pogodowe. W taki sposób w 1996 roku powstało Kestrel® Weather & Environmental Meters. Nowa linia okazała się na tyle dużym sukcesem, że znów konieczne okazało się przeniesienie działalności, tym razem do Chester. W ciągu kolejnych ośmiu lat powstały cztery profesjonalne modele przeznaczone do wykonywania pogodowych pomiarów. W międzyczasie firma wciąż projektowała nowe rozwiązania dla branży wioślarskiej (m.in. SpeedCoach Gold).

Ostatnie przenosiny firmy to rok 2009, kiedy powstała nowa fabryka w Boothwyn. Wtedy też zdecydowano o podziale marki, na dotychczas istniejące NK, które wciąż produkować miało specjalistyczny sprzęt dla sportu wioślarskiego, oraz KestrelMeters, zajmujące się produkcją wysokiej klasy stacji pogodowych.

Oferta firmy to bardzo wiele linii produktowych – od tanich serii 1000-3500, zawierających podstawowe funkcje, aż po profesjonalne modele 5000. Dzięki temu amerykański producent proponuje rozwiązania „na każdą kieszeń”, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ponadto Kernel w swoim asortymencie posiada także egzemplarze do bardzo specyficznych zastosowań. Mamy więc serię projektowaną dla potrzeb rolnictwa lub straży pożarnej, ale też profesjonalne stacje pogodowe przeznaczone dla snajperów i strzelców wyborowych.

W naszej ofercie firmy Kestrel znajdziesz bardzo szeroką gamę produktów. Proponujemy zarówno podstawowe modele wiatromierzy czy stacje pogodowe, jak i najbardziej rozbudowany, profesjonalny sprzęt z asortymentu amerykańskiej marki (np. najwyższy model „balistyczny” Kestrel 5700 Elite Applied Ballistics). Ponadto w sklepie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów Kestrel – statywy, uchwyty oraz kieszenie na stacje pogodowe i wiatromierze. Jeśli więc potrzebujesz wysokiej klasy elektroniki do wykonywania pomiarów pogodowych, trudno o lepsze propozycje, niż oferta amerykańskiego producenta.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się