Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Petzl

Petzl – to francuska firma znana z produkcji wysokiej klasy latarek, a także specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego, wysokościowego etc. Dzieje marki związane są z urodzonym w 1912 roku Fernandem Petzlem. Już na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych młody Francuz rozpoczał swoją przygodę z eksploracją jaskiń. W 1936 poznał innego grotołaza – Pierre’a Chevaliera, który siedem lat później opracował pierwszą nylonową linę, która zastąpić miała używane dotąd drabiny wspinaczkowe. Wynalazek ten miał zupełnie zrewolucjonizować branżę i stać się podstawą wszystkich zabezpieczeń wysokościowych. Innowacja wprowadzona przez Chevaliera pozwoliła Petzlowi dokonać pierwszego zejścia jaskiniowego na tysiąc metrów (w Gouffre Berger w 1950 roku). W późnych latach sześćdziesiątych Petzl kontynuował pracę nad sprzętem asekuracyjnym. Pozwoliło to w 1968 roku opracować swoje pierwsze urządzenie zaciskowe, które zaczął sprzedawać pod nazwą Produits Fernand Petzl (Produkty Fernanda Petzla). Już pięć lat później francuski producent zaprojektował swoją pierwszą latarkę czołową.

Rok 1975 to oficjalny początek znanej dziś firmy. Pierwszy warsztat powstał w górskiej miejscowości Crolles we Francji. W 1977 roku Petzl rozpoczął produkcję pierwszych szelek bezpieczeństwa, a w latach osiemdziesiątych rozwinął swoją ofertę, poza eksploracją jaskiń koncentrując się także na wspinaczce czy sprzęcie bezpieczeństwa. Na początku dekady firma zaprezentowała pierwszą czołówkę – model Zoom, który na rynek trafił w 1981 roku. Pięć lat później działalność rozpoczął oddział badawczo-rozwojowy Petzla. Prace nad innowacyjnymi produktami przyniosły kolejną rewolucję. W 1991 roku światło dzienne ujrzał samoblokujący przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Grigri, który produkowany jest do dnia dzisiejszego. Podobnie do dziś używany jest wypuszczony pod koniec lat dziewięćdziesiątych TIBLOC – niewielki przyrząd zaciskowy. Fakty te pokazują jak bardzo Petzl zrewolucjonizował branżę tworząc przemyślane produkty, które w niezmienionej formie wykorzystywane są przez dekady.

Kolejne lata przyniosły błyskawiczny rozwój francuskiej firmy. W latach dziewięćdziesiątych otworzone zostało pierwsze centrum dystrybucyjne na Amerykę Północną, w Clearfield (wcześniej dystrybucją w tym regionie zajmował się Pigeon Mountain Industries). Marka współpracowała już także z wieloma firmami na innych kontynentach. W 2000 roku Petzl rozpoczął współpracę z twórcą raków i czekanów Charletem Moserem, włączając tym samym tego typu sprzęt do swojej oferty. W tym samym czasie na rynek trafiła popularna do dziś i stale rozwijana seria latarek TIKKA.

Firma wciąż zajmuje się produkcją wysokiej klasy sprzętu dla grotołazów, wspinaczy czy osób zajmujących się pracą na wysokościach. Drugim zasadniczym polem działalności marki jest stale rozszerzana oferta latarek dal wielu zastosowań. Jednak Petzl to nie tylko produkcja sprzętu i handel. Francuska firma chętnie angażuje się w akcje mające na celu popularyzację świadomości środowiskowej i ekologicznej. Organizacja Petzl Foundation’s poza promowaniem odpowiedzialnej turystyki zajmuje się także badaniami w zakresie zapobiegania zagrożeniom czy edukacją dotyczącą pracy na wysokościach etc. Twórca marki umarł w 2003 roku dożywszy sędziwego wieku, a firma zarządzana jest dziś przez jego syna – Paula.

O jakości produktów Petzl świadczy ich ogromna, niesłabnąca popularność. Sprzętu wspinaczkowego używają profesjonaliści na całym świecie, wiedząc, że od jego jakości zależy ich zdrowie i życie. Także latarki francuskiej marki cieszą się dużą popularnością zarówno wśród hobbystów, turystów, sportowców jak i m.in. funkcjonariuszów służb mundurowych różnego typu. Firma wciąż poszerza i rozwija asortyment swoich produktów, oraz bierze czynny udział w największych targach i imprezach branży (m.in. produkty marki prezentowane były w 2007 roku na największych targach branży bezpieczeństwa w Dubaju).

W ofercie naszego sklepu znajdziesz duży wybór produktów Petzl, ze szczególnym uwzględnieniem latarek. Jeśli więc potrzebujesz wysokiej klasy sprzętu do profesjonalnych zastosowań, lub tańszego modelu np. do aktywności outdoorowej, z pewnością zainteresuje Cię oferta francuskiej marki.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się