Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 64 ocenach produktów i na 35 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Apteczki

Wśród licznych produktów oferowanych w sklepie e-militaria.pl z łatwością odnajdziesz produkt idealnie trafiający w Twoje potrzeby. Apteczki marek takich jak Helikon-Tex, Direct Action, Templars Gear, czy Janysport doskonale nadają się do użytku w terenie, zapewniając wytrzymałość, trwałość i praktyczność konstrukcji. W szerokim asortymencie kieszeni z pewnością znajdziesz wyroby, które sprawdzą się jako apteczka osobista, zespołowa, lub duża apteczka samochodowa. Część z nich nada się także do wygodnego przechowywania środków opatrunkowych i lekarstw w domu. Jeśli więc szukasz apteczki dla siebie i cenisz sobie wysoką jakość i wytrzymałość, koniecznie sprawdź ofertę e-militaria.pl i wybierz coś dla siebie spośród wyrobów najlepszych producentów.
Czytaj więcejPokaż mniej

Apteczka to niezbędne wyposażenie każdego miłośnika outdooru. Niezależnie czy zajmujesz się turystyką, żeglarstwem, czy strzelectwem, narzędzia i środki przydatne w pierwszej pomocy zawsze powinny znaleźć się w Twoim ekwipunku. Prosta kiszeń z podstawowymi materiałami opatrunkowymi świetnie uzupełni również Twoje EDC. Od tego jakie zadania realizujesz, powinna zależeć wielkość i typ apteczki. Obecnie oferta tego rodzaju produktów jest bardzo szeroka. Niemal wszystkie firmy działające w branży taktycznej i outdoorowej proponują użytkownikom kolejne przemyślane projekty. Wybór najodpowiedniejszego rozwiązania jest kluczowy dla zapewnienia sobie i swoim towarzyszom maksymalnego bezpieczeństwa.

Podstawowym aspektem na który powinniśmy zwracać uwagę wybierając apteczkę jest oczywiście jej wielkość. Każdorazowo jest to pewien kompromis między jej wymiarami, a ilością i rodzajem posiadanych środków opatrunkowych etc. Zupełnie inna będzie więc niewielka, minimalistyczna kieszeń przeznaczona do codziennego użytku, niż duża, specjalistyczna apteczka zespołowa przenoszona przez funkcjonariusza pełniącego rolę ratownika medycznego. Ogólna zasada jest jednak prosta – powinniśmy wybierać tak rozbudowaną apteczkę, na jaką jesteśmy sobie w stanie pozwolić. Dodatkowe kilkaset gramów nie wpłynie znacząco na wagę całości ekwipunku, a w kryzysowej sytuacji może nawet uratować życie.

Druga cecha, którą powinniśmy uwzględnić jest sposób otwierania apteczki. Część, zwłaszcza najmniejszych kieszeni, działa na zasadzie klasycznego poucha. W takim przypadku, gdy mamy otwartą tylko niewielką klapkę, czasami ciężko jest odnaleźć potrzebne akurat elementy. Bardziej rozbudowane systemy pozwalają na bardziej komfortowy dostęp do całego wyposażenia. Niektóre z apteczek rozpinane są niemal na całym obwodzie, a po rozłożeniu pozwalają na wygodne odnalezienie każdego, nawet najmniejszego elementu. Poza komfortem użytkowania wpływa to również na szybkość podejmowanych działań. Ten aspekt również jest kluczowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia i zawsze powinien być traktowany z należytą uwagą.

Trzecią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę wypierając apteczkę dla siebie, jest sposób jej montażu. Warto wybrać produkt wyposażony w któryś z najpopularniejszych systemów, np. MOLLE, dzięki czemu będziemy mogli przyczepiać go np. do plecaków, pasów, czy kamizelek taktycznych. W przypadku korzystania z rozwiązań modularnych bazujących na panelach Velcro, również warto zadbać o kompatybilność apteczki z takim mocowaniem. Także wybierając dużą, plecakową apteczkę istotne jest, by pasowała ona do reszty użytkowanego sprzętu. W ten sposób szybko będziemy mogli ją usprawnić np. montując dodatkowe, zewnętrzne kieszenie na potrzebne akcesoria, kabury służące przenoszeniu staz taktycznych etc.

Oczywiście wszystkie apteczki dostępne w naszym sklepie warto dodatkowo spersonalizować. Standardowe ich wyposażenie zawiera najprostsze produkty, które mogą przydać się zawsze, wiedząc jednak jaką dokładnie aktywnością będziemy się zajmować, możemy przewidzieć, że np. szczególną uwagą powinniśmy zwrócić na plastry i opatrunki służące tamowaniu krwotoków etc. Warto dodać do nich również lekarstwa, których używamy my, lub nasi towarzysze.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się