Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Schrade Knives

Schrade noże z długą historią 

Schrade Knives to renomowany, amerykański producent noży, którego historia jest tak długa, jak burzliwa. Niemal studwudziestoletnie dzieje marki, rozpoczęły się w 1904 roku. Wtedy to, w niewielkiej miejscowości Walden, w stanie Nowy Jork założono firmę pod nazwą Schrade Cutlery Company. Produkty Schrade szybko zyskiwały popularność ze względu na niezwykle wysoką jakość jaką oferowały. W regionie powstawały ówcześnie również inne firmy o podobnym profilu, m.in. Ulster Knife Company, czy Imperial Knife Company, które po połączeniu w Imperial Knife Associated Companies wchłonęły również markę Schrade Cutlery, tworząc Schrade-Walden Cutlery Co., Inc. Następne lata nie przyniosły gwałtownych zmian w funkcjonowaniu firmy, aż do początku obecnego wieku.
Wtedy to, w 2004r prawa do noży Schrade, a także znaki handlowe Uncle Henry i Old Timer zostały nabyte przez Taylora Brandsa. Sam Taylor był już ówcześnie doświadczonym projektantem noży, od 1975 roku współpracującym z azjatyckimi producentami. Zaprzestanie produkcji w USA na początku nie zostało dobrze przyjęte jednak przez lata rozwijania projektów i udoskonalania produkcji, firma wróciła jednak na dawne tory i obecnie dostarcza dobre jakościowo noże w atrakcyjnych cenach.

Nowoczesne noże taktyczne i survivalowe Shrade

Choć obecnie Schrade wykonuje zupełnie inne noże niż dawniej, kojarzą się z dobrą jakością oraz przemyślanymi projektami. Niegdyś popularne, klasyczne konstrukcje, takie jak Uncle Henry i Old Timer, ustąpiły miejsca nowoczesnym, taktycznym nożom. Jednym z popularniejszych modeli w ofercie Schrade pozostaje słynny Schrade Extreme Survival Knife – duży, taktyczny nóż z survivalowym zacięciem. Duże ostrze z wyraźnym recurve, wyróżnia się dzięki charakterystycznej, ciemnej powłoce proszkowej, a czarna rękojeść z okładkami z tworzywa, nadaje narzędziu nowoczesny, taktyczny charakter. Nic więc dziwnego, że jest to częsty wybór miłośników taktycznego stylu na całym świecie.

Automatyczne noże sprężynowe Schrade

Ciekawym polem działalności marki Schrade Knives są noże OTF. Konstrukcja OTF, czyli Out-the-front to noże automatyczne, które otwierają się nie na bok, a bezpośrednio do przodu. Ten rodzaj konstrukcji jest bardzo skomplikowany i trudny w produkcji, przez co kojarzy się przede wszystkim z drogimi konstrukcjami, takimi jak noże Microtech. Amerykańska marka Schrade udowadnia, że tego typu noże da się zrobić również w znacznie bardziej przystępnych cenach, czym zyskuje sobie dużą popularność.

Noże Schrade w ofercie sklepu militarnego e-militaria.pl

Noże Schrade Knives, to ciekawa propozycja dla osób szukających możliwie najlepszego stosunku ceny do jakości. Współczesna stylistyka, której trzyma się marka Schrade sprawia, że konstrukcje te świetnie sprawdzą się w zadaniach taktycznych, czy jako element miejskiego EDC. W przepastnej ofercie amerykańskiej firmy coś dla siebie znajdą jednak także miłośnicy klasyki. Kultowe modele takie jak Oldtimer, Large Trapper, czy Pen Knife łączą w sobie współczesne materiały z wzorem niezmienionym od niemal stu dwudziestu lat. Niezależnie więc jakie są Twoje nożowe gusta, czy do jakiego przeznaczenia narzędzia szukasz, jest duża szansa, że znajdziesz je w ofercie noży Schrade Knives, dostępnej w sklepie e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się