Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,6/5)Bazuje na 52 ocenach produktów i na 20 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Rękawice Machanix

Mechanix to amerykański producent rękawic ochronnych oraz rękawic taktycznych. Rękawice Mechanix są szeroko wykorzystywane przez wojsko i różnego rodzaju służby mundurowe na całym świecie co jest najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości. Oferta firmy Mechanix jest bardzo szeroka, zaczynając od lekkich rękawic taktycznych z serii Fastfit i Original, które świetnie sprawdzają się także na strzelnicy jako rękawice strzeleckie. Kolejną propozycją są rękawice taktyczne z serii M-Pact, zapewniające zwiększoną ochronę dłoni przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użyłkowania. Mechanix posiada w swojej ofercie także specjalistyczne trudnopalne rękawice z serii Azimuth i Breacher. Oferta rękawic Mechanik skierowana jest nie tylko do służb mundurowych. Produkty jest amerykańskiej firmy świetnie sprawdzą się także podczas wypraw survivalowych, na rowerze, przy pracach w warsztacie samochodowym, majsterkowaniu, rozgrywkach asg i paintball. 

Czytaj więcejPokaż mniej

Rękawice Mechanix to klasa sama w sobie, wciąż pozostające liderem tej branży. Ich popularność doprowadziło do tego, że często „Mechanixy” oznaczają po prostu rękawice taktyczne, podobnie jak „Adidasy” są synonimem obuwia sportowego. Sytuacja ta nie jest oczywiście dziełem przypadku, ponieważ to właśnie amerykańska marka jako jedna z pierwszych zaczęła produkować wysokiej klasy rękawice wojskowe i strzeleckie, dedykowane właśnie tym aktywnościom.

Oferta firmy jest stale rozbudowana i obecnie zawiera cały przekrój linii produktowych i modeli, przeznaczonych do konkretnych czynności, niekoniecznie stricte tactycznych. Marka kojarzona jest przede wszystkim z cienkimi, materiałowymi rękawiczkami militarnymi uniwersalnego zastosowania. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie dłoni przed najpowszechniejszymi urazami, takimi jak otarcia, skaleczenia, czy drobne stłuczenia. Prawdziwym klasykiem jest w tej kategorii model Mechanix The Original. Charakterystyczny design, z pokrywającymi całą powierzchnię napisami stanowiącymi jednocześnie logo marki, na zawsze wszedł do kanonu tego rodzaju produktów. Rękawice taktyczne wykonane są z elastycznej tkaniny TrekDry, zapewniającą dobre dopasowanie i doskonałą cyrkulację powietrza. Podobnie jak większość modeli producenta, również The Original posiada wnętrze wykonane z syntetycznej skóry. Materiał gwarantuje świetną przyczepność i chwyt, a specjalna konstrukcja pozbawiona wszelkich szwów zapobiega powstawaniu otarć i odcisków.

Inną kategorią wyrobów Mechanix są typowe rękawice strzeleckie. To wyposażenie szczególnie istotne podczas działań taktycznych, w których istotna jest zarówno podstawowa ochrona dłoni, jak i maksymalnie komfortowa praca z bronią, w tym praca na spuście. Jednym z rozwiązań, które to umożliwiają są modele pozbawione palców, jak rękawice taktyczne Fingerless Covert. Większość dłoni pozostaje w nich dobrze chroniona, natomiast niezabudowane palce dają bardzo pewną kontrolę i chwyt. Także wszelkie cieńsze modele, takie jak Specialty 0.5mm High-Dexterity, lub Recon Shooting Gloves wyjątkowo dobrze sprawdzają się w tego rodzaju zastosowaniach. Cienka, przewiewna tkanina zapewnia odpowiednie odprowadzanie potu, a przemyślane profilowanie palców, w połączeniu z systemem nacięć, gwarantuje doskonałą mobilność i czucie. Modele te spokojnie sprawdzą się jako typowe rękawice strzeleckie, zarówno podczas treningów, zawodów, jak i specjalistycznych działań taktycznych.

W ofercie Mechanix znaleźć można również rozmaite produkty dedykowane konkretnym, specyficznym zastosowaniom. Wśród nich wymienić można ognioodporne Tempest FR Tactical Combat Gloves, które z pewnością docenią funkcjonariusze służb mundurowych (policjanci, czy operatorzy jednostek specjalnych). Modele z serii M-Pact zapewnią z kolei duże bezpieczeństwo przy wszelkich „cięższych zadaniach”, zapewniając odpowiednią amortyzację i ochronę przed stłuczeniami. Firma posiada w swoim asortymencie także rękawice taktyczne z dodatkowym ociepleniem, przeznaczone do używania w chłodniejszych porach roku (np. Cold Weather Wind Resistant, czy Winter Impact Gen. 2).

Amerykańska marka we wszystkich produktach korzysta z najnowszych, innowacyjnych technologii, a kolejne projekty tworzone są z myślą o zapewnieniu jeszcze większej wygody i mobilności. Rozciągliwe panele z boków palców gwarantują świetne dopasowanie produktów do kształtu dłoni, a nisko wyprofilowane rzepy na nadgarstkach stabilizują położenie rękawic. Z kolei rozwiązania takie jak specjalne pokrycie palców, umożliwiające korzystanie z ekranów dotykowych, jeszcze bardziej zwiększają wygodę używania Mechanixów. Warto docenić także rozmiarówkę amerykańskiego producenta – w opisie każdego modelu znajdziesz wzór, który po wydrukowaniu w skali 100% i przyłożeniu dłoni, jasno powie jaki rozmiar będzie najodpowiedniejszy.

Rękawice taktyczne Mechanix to klasa sama w sobie. Produkty marki nie bez przyczyny pozostają najpopularniejszym wyposażeniem tego typu wśród profesjonalistów i hobbystów na całym świecie. Charakterystyczne, białe logo marki często zobaczymy na zdjęciach z misji wojskowych, czy działań funkcjonariuszy policji, lub jednostek specjalnych. Zarówno w działaniach taktycznych, jak i wykorzystaniu jako typowe rękawice strzeleckie, trudno o produkty lepsze, niż kultowej amerykańskiej marki. Jeśli więc szukasz sprawdzonego rozwiązania np. do strzelania dynamicznego, działań taktycznych, gier ASG lub paintball, czy szeroko rozumianego outdooru, koniecznie sprawdź ofertę Mechanix w sklepie e-militaria.pl

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się