Filtruj według
Kategorie
Cena
Rozmiar
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Carinthia

Carinthia specjalistyczna odzież zimowa i outdoorowa

Carinthia – ta austriacka firma zajmuje się wytwarzaniem produktów zapewniających najlepszą izolację termiczną, dzięki którym przetrwasz w najcięższych warunkach. Marka istnieje już od siedemdziesięciu lat, a od ponad czterdziestu zajmuje się wykorzystywaniem i rozwijaniem ocieplin syntetycznych.

Założyciel marki, Augustin Mayer już w 1975 roku rozpoczął eksperymenty nad wykorzystaniem sztucznych włókien jako ociepliny. Uważał on, że taki rodzaj „syntetycznego puchu” jest znacznie skuteczniejszy od używanych ówcześnie naturalnych rozwiązań. Sztuczne materiały zapewniają bowiem przede wszystkim znacznie mniejszą wrażliwość na wilgoć i pomagają zachować odpowiednią termikę w każdym klimacie. Już pod koniec lat 70’ twórca marki opracowało ocieplinę G-LOFT® do dziś używaną przez austriackiego producenta. Już kilka lat później w 1981 roku powstała pierwsza fabryka produkująca G-LOFT® na skalę przemysłową.

Odzież wojskowa Carinthia

Nie powinien dziwić więc fakt, że produktami Carinthii szybko zainteresowała się armia i już rok później, w 1982 roku pierwsza partia śpiworów trafiła na wyposażenie austriackich żołnierzy. Zaledwie sześć lat później podobny zakup przeprowadziła sąsiednia, szwajcarska armia, a w międzyczasie Carinthia rozpoczęła produkcję śpiworów dla innego turystycznego „giganta” – firmy Salewa. Kolejne lata to ciągły rozwój marki, zarówno jeśli chodzi o projektowanie kultowych dziś wzorów śpiworów (np. Carinthia Defence 4), jak i realizowanie kolejnych dużych zamówień zlecanych przez armie całego świata (choćby niemiecką czy indyjską).

Śpiwory wojskowe i turystyczne Carinthia

Dziś Carinthia to jedna z wiodących światowych marek w produkcji śpiworów wojskowych, odzieży zimowej czy ocieplaczy. Produkty sygnowane przez Austriaków wciąż używane są przez armie i jednostki specjalne na całym świecie. Dzięki stałemu rozwojowi, poszerzaniu oferty oraz stosunkowo niskim cenom Carinthia zyskuje zwolenników nie tylko wśród profesjonalistów, ale również hobbystów zajmujących się turystyką, outdoorem czy myślistwem. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment produktów austriackiej firmy, od kultowych modeli śpiworów militarnych (Carinthia Defence 4, Tropen, Wilderness) przez pełen przekrój odzieży izolacyjnej z serii LIG, MIG, HIG i ECIG (spodnie, kurtki czy kamizelki), przez kurtki z membraną Gore-Tex z serii PRG i TRG , aż do różnego rodzaju dodatków (ocieplacze, podpinki, pokrowce itd.). Jeśli potrzebujesz niezawodnej i sprawdzonej ochrony przed ekstremalnym mrozem oferta Carinthii na pewno Cię zainteresuje.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się