Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 41 ocenach produktów i na 24 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Plecaki JanySport

Plecaki Janysport to wyjątkowo wytrzymałe konstrukcje produkcji popularnej, polskiej marki stworzonej przez Pawła Janysta. Od lat wyroby firmy cenione są przez licznych miłośników outdooru, ze względu na jakość wykorzystywanych materiałów i ogólną trwałość. Po wiele modeli producenta sięgają również funkcjonariusze formacji mundurowych, wykorzystujący je podczas pełnienia codziennej służby.
Czytaj więcejPokaż mniej

Plecaki wojskowe, militarne Janysport

Historia firmy Janysport sięga końcówki lat osiemdziesiątych. Początkowo produkcja nastawiona była wyłącznie na plecaki turystyczne. Był to bardzo dobry moment na rozwój tego typu marki, ponieważ wyroby zachodnich, cenionych firm, dopiero zaczęły pojawiać się na polskim rynku, często osiągając zawrotne ceny. Janysport był jednym z pierwszych rodzimych producentów, którego plecaki cechowały się naprawdę wysoką jakością i współczesnymi projektami. Marka szybko się rozwijała, gromadząc rzeszę zadowolonych użytkowników. Prawdziwy punkt zwrotny przyszedł jednak na początku nowego stulecia.

Wydarzeniem, które na zawsze zmieniło profil produkcji Janysport były zamachy z jedenastego września 2001 roku oraz związane z nimi zadeklarowanie wojny ze światowym terroryzmem. W ciągu kilku lat polski producent niemal całkowicie zmienił swój asortyment, stawiając przede wszystkim na plecaki wojskowe i taktyczne. Ponadto marka wykonuje wszelkiego rodzaju oporządzenie taktyczne, takie jak kamizelki taktyczne, ładownice i torby.

Plecaki Janysport cieszyły się uzasadnioną sławą, ze względu na swoją wytrzymałość, już w czasach gdy firma produkowała sprzęt typowo turystyczny. Wyroby polskiego producenta nigdy nie aspirowały do miana ultralightowych, delikatnych konstrukcji. Na pierwszym planie w produktach Janysport jest zawsze trwałość i wytrzymałość. Dlatego większość z nich szyta jest z grubej Cordury, która sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających warunkach, a wszelkie szwy, czy systemy montażu są dodatkowo wzmacniane.

Przez lata obecności na rynku, marka wprowadziła wiele linii produktowych, które dziś można by nazwać kultowymi. Najbardziej popularnym z nich jest seria Grot 25. To niewielkie, dwudziestopięciolitrowe plecaki, które doskonały sprawdzają się podczas krótkich działań taktycznych. Ze względu na bardzo praktyczną konstrukcję oraz liczne możliwości personalizacji, popularne Groty często używane są jako EDC w militarnym stylu. Panelowy, zintegrowany system przenoszenia ładunku JPS (JANYSPORT PACK SYSTEM) gwarantuje ogromne możliwości przechowywania i organizacji wszelkiego rodzaju wyposażenia. Zastosowanie taśm kompatybilnych z systemem MOLLE nie tylko umożliwiają doczepianie dodatkowych ładownic i kieszeni, zwiększając pojemność modelu. Z ich pomocą możemy także doczepić niewielki plecak Grot 25 do większych, pięćdziesięcio-, czy siedemdziesięciopięciolitrowych konstrukcji. Prosty, a jednocześnie wyjątkowo wygodny system nośny, z regulowanym pasem piersiowym i szerokim pasem biodrowym, pozwalają na komfortowe noszenie modelu nawet w długich trasach.

Wśród innych popularnych plecaków Janysport warto wymienić choćby „większego brata” wcześniej omawianego modelu – Grot PW 50. Ciekawą propozycją od polskiego producenta jest także model PCHOR 30. To konstrukcja, która powstała specjalnie z myślą o podchorążych uczelni wojskowych. W założeniu plecak ten ma zapewniać maksymalną uniwersalność i wygodę użytkowania, zarówno podczas codziennych zajęć, jak i działań taktycznych na poligonie.

Polska marka do dziś pozostaje jednym z czołowych producentów plecaków taktycznych i wojskowych. Janysport stale udoskonala starsze linie produktowe, wprowadzając na rynek także nowe konstrukcje, jeszcze lepiej spełniające określone potrzeby użytkowników. Niezmienna jest z pewnością jakość wyrobów firmy. Plecaki wojskowe Janysport do dziś mają opinię „niezniszczalnych”. Z tego powodu świetnie sprawdzają się nie tylko w typowo taktycznych działaniach. Po modele takie jak Grot 25, chętnie sięgają miłośnicy bushcraftu i survivalu, ceniący sobie wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Jeśli więc szukasz prawdziwego plecaka do zadań specjalnych, koniecznie sprawdź ofertę plecaków Janysport, dostępną w naszym sklepie.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się