Filtruj według
Cena
Producenci
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,7/5)Bazuje na 6 ocenach produktów i na 5 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Kuchenki turystyczne i paliwo

Kuchenki turystyczne i paliwo – W kategorii tej znajdziesz wszystkie produkty służące do podgrzewania i gotowania jedzenia. Zapewnienie wysokokalorycznego jedzenia w aktywności outdoorowej jest kluczowe dla zachowania dobrego samopoczucia i kondycji. Spożywanie ciepłego prowiantu jest istotne zwłaszcza w warunkach zimowych. Gorąca kawa, czy danie nie tylko znacznie podniesie nasze morale, ale również znacznie zwiększy efektywność posiłku. W innym przypadku nasz organizm dodatkowo wytraca energię na podgrzania spożytego jedzenia, przez co w istocie wciąż może brakować nam niezbędnych kalorii. Ponadto kuchenki turystyczne to niezawodne źródło ognia wszędzie tam, gdzie z różnych powodów (brak opału, przepisy etc.) nie możemy skorzystać z ogniska.

Podstawowym aspektem na który musimy zwrócić uwagę wybierać kuchenkę, jest paliwo do którego jest przeznaczone. Zasadniczo tego rodzaju wyposażenie podzielić możemy na trzy typy – zasilane paliwem stałym, ciekłym lub gazowym. Konstrukcje wykorzystujące paliwo stałe stanowią najprostszy typ kuchenek. Bardzo często ich projekt sprowadza się do kilku odpowiednio zagiętych blaszek, które dodatkowo można złożyć w bardziej pakowną formę. To właśnie rozmiar stanowi największą zaletę tego rodzaju konstrukcji. Za minimalizmem formy idzie też znacznie niższa cena, dzięki czemu w przypadku zniszczenia, możemy bez żalu wymienić kuchenkę na nową. Wadą tego typu jest na pewno konieczność przenoszenia stałego paliwa. Esbitowe kostki, choć nieduże, potrafią zająć znaczną część plecaka, dodając też sumarycznie niemałą wagę, gdy potrzebujemy ich zapasu np. na dziesięciodniową wędrówkę. Gdy posiadamy dostęp do opału (np. chrustu), spokojnie możemy jednak korzystać także z niego zamiast produkcyjnych rozwiązań.

Kuchenki na paliwo ciekłe wykorzystują przede wszystkim spirytus, jako wysokoenergetyczny opał. Zazwyczaj są zauważalnie większe od prostych konstrukcji na „tabletki”, jednak przemyślane modele składające się razem z naczyniami służącymi do gotowania, pozwalają znacznie zminimalizować tę wadę. Co więcej, przy bardziej intensywnym użytku nie potrzebujemy tak dużego zapasu paliwa, jak przy popularnych kuchenkach esbitowych. W przypadku spirytusowych palników, stosunkowo trudno jednak zastąpić paliwo, gdy skończy się nam jego zapas.

Gazowe kartusze coraz częściej zyskują uznanie wśród outdoorowców, osoby zajmujące się biwakowaniem, offroadem etc. To najbardziej „bezobsługowa” forma kuchenek, cechująca się także bardzo wysoką efektywnością. Są to jednak konstrukcje niepozbawione wad. Pierwszą jest stosunkowo duży rozmiar tego rodzaju produktów. Firmy outdoorowe coraz chętniej produkują modele minimalistyczne, dedykowane właśnie dla pieszych turystów, jednak nawet w tym przypadku ogranicza nas rozmiar butli i ilość gazu, której potrzebujemy. Drugi problem, bezpośrednio wynika z pierwszego – gazowego paliwa nie jesteśmy w stanie zastąpić w żaden sposób. Choć rozwiązanie to jest bardzo wygodne, nie sprawdzi się raczej podczas długich wędrówek z dala od cywilizacji, chyba że jako „backup” przy codziennym korzystaniu z ogniska.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju kuchenek. Poza minimalistycznymi modelami, które świetnie posłużą do podgrzania kubka wody, czy racji żywnościowej, w asortymencie e-militaria.pl posiadamy także bardziej rozbudowane konstrukcje. Dzięki nim wygodnie zrobisz bushcraftowego grilla, ugotujesz leśny obiad, czy podgrzejesz danie na ognisku. Wybierając sprzęt w sam raz dla siebie, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się