Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

ESEE

Noże składane

Nóż Składany ESEE Avispa SK5 Olive Drab Handle Stonewash Blade (BRK1303OD)

229,00 zł
ESEE Avispa to nóż składany ze stali SK5, zaprojektowany dzięki współpracy z tak znanymi knifemakerami jak Mike Perrin i Jeff Randall. Prosty i jednocześnie niezwykle funkcjonalny nóż, który doskonale sprawdzi się...

ESEE – to słynna firma produkująca noże z siedzibą w USA. Początkowo amerykańska marka była znana pod nazwą RAT cutlery (skrót od Randall’s Adventure and Training). Produkcja noży RAT wystartowała pod koniec lat 90’ i były one wówczas wykonywane w fabryce Ontario Knife Company. Taka sytuacja trwała ponad dziesięć lat. Ostatecznie właściciele ESEE postanowili się usamodzielnić, by zyskać większą kontrolę nad produkcją i dystrybucją noży. Między firmami wywiązała się prawna batalia w wyniku której ESEE uzyskało swoją nazwę oraz niezależność od Ontario Knife Company.

Obecnie firma ma swoją siedzibę w Idaho Falls i tam też produkuje swoje wyroby. Cała filozofia noży ESEE opiera się na pozostałej działalności marki. Poza wytwarzaniem narzędzi zajmuje się ona organizowaniem szkoleń oraz sprzedażą sprzętu survivalowego. Taki przekrój działań firmy wymusza także pewne cechy produktów. Stąd również noże RAT produkowane są z myślą o survivalu, czy obozowaniu. Na nożowym rynku wyroby ESEE stanowią synonimy prostoty, trwałości oraz bardzo wysokiej jakości i funkcjonalności.

Typowe noże RAT to proste, utylitarne konstrukcje wykonane z wysokowęglowej stali 1095 z okładzinami z micarty oraz bardzo wytrzymałą, proszkową powłoką. Wykorzystanie sprawdzonych, ale racjonalnych cenowo materiałów, gwarantuje poza trwałością także stosunkowo niskie ceny wyrobów. Niektóre produkty, takie jak np. neck Izula czy ESEE 4, zyskały na rynku miano kultowych. W działalności firmy warto również podkreślić oferowaną przez nią gwarancję. Miłośnicy noży zgadzają się, że jest to jedna z najbardziej prokonsumenckich marek. ESEE mówi bezpośrednio o „No Questions Asked Warranty" – gwarancji bez zadawania pytań. Tak duża pewność firmy sama w sobie jest świadectwem najwyższej trwałości ich produktów.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele modeli noży ESEE. Produkty amerykańskiej firmy od lat są częstym wyborem podróżników, żołnierzy czy survivalowców. Jeśli potrzebujesz wytrzymałego, przemyślanego narzędzia do Twoich potrzeb, na pewno możesz zaufać wyrobom tej marki.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się