Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Anschütz

Anschutz to producent wysokiej klasy sportowej broni palnej, która od lat pozostaje niemal bezkonkurencyjną propozycją w kategorii rozmaitych strzelań precyzyjnych. Podobnie jak wielu innych kultowych producentów broni palnej, również Anschutz może poszczycić się długą, ponad stuletnią historią.

Firma założona została już w 1856 roku przez Juliusa Gottfrieda Anschütza, syn znanego rusznikarza Johanna Heinricha Gottlieba Anschütz. Marka J.G. ANSCHÜTZ powstała w Zella-Mehlis w Turyngii, a jej polem działalności była produkcja pistoletów kieszonkowych, flobertów oraz strzelb i tzw. cieszynek. Od początku marka zyskała duże uznanie i w czterdzieści lat później otworzyła nowy, znacznie większy zakład, zatrudniając już 76 pracowników. Na początku dwudziestego wieku, w 1901 roku zmarł założyciel Anschutz, a jego dzieło kontynuowali dwaj synowie – Fritz i Otto. Firma nie przestawała się rozwijać i przed wybuchem pierwszej wojny światowej zatrudniało już 200 osób. Z kolei w roku 1935 firma zarządzana już przez trzecią generację Anschutzów wzrosła do 550 pracowników.

Stałemu rozwojowi marki kres położyła oczywiście druga wojna światowa i jej następstwa. W 1945 roku fabrykę całkowicie rozebrano i wywłaszczono. Na szczęście nie położyło to jednak kresu marce Anschutz, która na nowo założona została w 1950 roku w Ulm. Trudne początki, wykobywanie napraw broni oraz produkcja wiatrówek, a później flobertów, szybko przyniosła efekt i marka Anschutz znów zaczęła rosnąć. Znacznie pomogły w tym pierwsze sukcesy w sporcie strzeleckim osiągane dzięki broni niemieckiego producenta. W kilka lat później, w 1955 roku firmę zaczął promować były mistrz świata w boksie Max Schmeling, reprezentujący wówczas Niemcy w strzelaniu do rzutków. Promocja przez znanego sportowca znacznie pomogła rozsławić markę Anschutz w strzeleckim świecie. Światło dzienne ujrzało wtedy także nowe, znacznie bardziej współczesne logo firmy. Jego uwspółcześniona forma jest używana przez Anschutz do dziś.

Kolejne lata rozwoju przynosiły kolejne zmiany w funkcjonowaniu firmy. Do dziś nie zmieniło się w zasadzie tylko jedno – dbałość o jakość i perfekcja wszystkich wykonanych przedmiotów. W przeciwieństwie do wielu słynnych marek zmianie nie uległo również nazwisko właścicieli – obecnie już szóste pokolenie Anschutzów zarządza tą ogromną, choć wciąż rodzinną firmą.

Obecnie broń palna Anschutz jest kojarzona przede wszystkim z biathlonem. Doskonała precyzja gwarantująca świetną celność, a także mechanika broni zapewniająca niezawodność, przekładają się na sportowy sukces, dzięki czemu te karabinki są częstym wyborem profesjonalistów. Na tym jednak nie kończy się oferta Anschutz. Karabiny bocznego zapłonu są wykorzystywane w strzelectwie tarczowym, benchreście, czy nowych konkurencjach strzeleckich takich jak PRS. Karabinki centralnego zapłonu sprawdzają się za to w myślistwie. Firma wciąż wykonuje także wysokiej klasy wiatrówki, docierając również do tej niszy strzeleckiego sportu.

Anschutz to klasa sama w sobie, a broń tego niemieckiego producenta od lat cieszy się zasłużoną estymą. Jeśli więc cenisz sobie najwyższą jakość i nie chcesz pozwolić sobie na żadne kompromisy, gdy chodzi o najwyższą jakość wykonania, koniecznie zapoznaj się z ofertą Anschutz proponowaną w sklepie z bronią e-militaria.pl

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się