Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,9/5)Bazuje na 16 ocenach produktów i na 8 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Linki i Troki

Linki i troki – to jeden z najbardziej podstawowych elementów outdoorowego ekwipunku. Z ich pomocą z łatwością możemy dokonywać prowizorycznych napraw ekwipunku, zastępować oryginalne wiązania, czy np. dowiązywać ładownice i inne wyposażenie do naszego sprzętu.

Podstawową linką, powszechnie używaną w aktywności outdoorowej jest paracord, czyli tzw. linka spadochronowa. Początkowo wykorzystywana właśnie jako element zawieszenia spadochronów, dziś traktowana jest jako prawdziwy multitool i ma rangę jednego z niezbędnych elementów terenowego EDC. Charakterystyczną cechą paracordu jest przede wszystkim jego ogromna wytrzymałość. Dla najbardziej popularnego typu 550 jest to udźwig sięgający 250 kilogramów. Linka występuje jednak w wielu wariantach o zróżnicowanej grubości i, co za tym idzie, wytrzymałości. Obecnie na rynku znaleźć możemy liczne wersje kolorystyczne paracordu. Dostać możemy go zarówno we wszystkich podstawowych „taktycznych” kolorach (jak oliwkowy, czarny, coyote brown etc.), jaskrawych „cywilnych” barwach (np. pomarańczowy, czerwony, żółty), jak i nowoczesnych oraz klasycznych kamuflażach (m.in. multicam, czy woodland). Linka spadochronowa nadaje się również idealnie do zaplatania, przez co powszechnie używana jest do wykonywania breloków, zawieszek i popularnych bransoletek survivalowych (które poza funkcją estetyczną służyć mogą jako awaryjny zapas sznurka).

Poza różnego rodzaju linkami zastosowanie w outdoorze i działalności taktycznej znajdują także troki, oraz nowoczesne konstrukcje takie jak Gear Tie amerykańskiej firmy Nite Ize. Produkty te przemyślane są w taki sposób, by ich użycie było maksymalnie proste i szybkie. Z powodzeniem tego typu rozwiązania możemy wykorzystać do wiązania, zapinania i mocowania wielu elementów ekwipunku. Po użyciu opaski wystarczy odgiąć, a wysoka jakość wykonania pozwala wykorzystywać je bardzo wiele razy. Gear Tie dostępne są w całej gamie kolorów, dzięki czemu nie tylko nie będzie łatwo ich zgubić, ale również możemy użyć ich do znakowania.

Linki i troki to niezbędny element wyposażenia każdej osoby zajmującej się outdoorem, turystyką, czy działalnością taktyczną. Spektrum ich zastosowań jest ogromne, a nieduża waga i rozmiar sprawiają, że z łatwością znajdziemy na nie miejsce w swoim sprzęcie. W ofercie e-militaria.pl proponujemy państwu szeroki wybór tego rodzaju produktów wielu czołowych marek branży. Jeśli szukasz najlepszych jakościowo produktów, koniecznie zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się