Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
więcej... mniej
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,8/5)Bazuje na 21 ocenach produktów i na 14 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Podpinki I Ocieplacze

Podpinki i ocieplacze – to bardzo istotny element naszego wyposażenia i stroju outdoorowego. Podstawową zasadą ubierania się w aktywności outdoorowej jest posiadanie w ekwipunku jednej, dodatkowej warstwy ubioru, tak, by zawsze mieć coś w zapasie. Poruszając się podczas forsownego marszu generujemy sporą ilość energii, dzięki czemu podnosimy temperaturę swojego ciała. Kiedy jednak zatrzymujemy się na planowany, lub wymuszony postój, nasza temperatura znacznie spada. Dodatkowo znacznie silniej zaczynamy odczuwać inne czynniki, jak np. wiatr. Z tego powodu posiadanie przynajmniej jednej, docieplającej warstwy, jest bardzo istotne. Przyda się ona także w chłodniejszych okresach lub w strefach klimatycznych, w których dzienne amplitudy temperatur są bardzo duże.

Oczywiście posiadanie dodatkowej puchowej kurtki często nie jest najlepszym pomysłem, ze względu na jej gabaryty. Dodatkowa odzież zajmująca nam połowę plecaka, lub dodająca kilka kilogramów do naszego ekwipunku niekoniecznie będzie optymalnym rozwiązaniem. Z tego powodu warto sięgać po produkty łączące w sobie kilka funkcji. Tego rodzaju elementem jest m.in. produkt polskiej firmy Helikon-Tex - poncho Swagman Roll. Produkt ten nie tylko spisze się jako klasyczne poncho, a więc ochroni nas przed deszczem, ale również zagwarantuje doskonały komfort termiczny, dzięki użyciu innowacyjnej ociepliny Climashield Apex. W związku z tym sprawdzi się m.in. jako dodatkowa warstwa ocieplająca, śpiwór, czy podpinka do hamaka (tzw. underquilt).

Wykorzystanie podpinek do spaniu w hamaku, to często pomijany temat, co najczęściej weryfikuje pierwsza noc spędzona w gorszych warunkach (np. silniejszym wietrze). Spanie w hamaku powoduje, że masą naszego ciała kompresujemy ocieplinę, która przestaje tak dobrze pełnić swoje zadanie. W związku z tym tracimy ciepło znacznie bardziej, niż gdybyśmy po prostu spali na ziemi. Underquilty pozwalają docieplić nas od zewnątrz hamaka, całkowicie eliminując problem zbijającej się ociepliny. Dzięki temu noc w hamaku, nawet przy wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych, może być naprawdę komfortowa.

W ofercie e-militaria.pl znajdziesz szeroki wybór podpinek i ocieplaczy wielu czołowych producentów branży. Dbanie o komfort termiczny jest jedną z najważniejszych zasad survivalu, ale jest również nie do przecenienia w mniej ekstremalnych warunkach – choćby podczas zwykłych, turystycznych wypadów. Szukając tego rodzaju wyposażenia, koniecznie zapoznaj się z naszym asortymentem produktów.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się