Filtruj według
Kategorie
Cena
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Streamlight

Stream light – to amerykańska firma zajmująca się produkcją wysokiej klasy latarek. Jak w przypadku wielu firm, które odniosły sukces, również historia tej marki rozpoczęła się od grupy pasjonatów i specjalistów. Początkowo, w 1973 rok pracowali oni dla NASA nad urządzeniem zdolnym wygenerować moc rzędu dwudziestu pięciu milionów świec (dawna jednostka miara, równa niecałym trzynastu lumenom). Wykorzystując projekt i przerabiając go opracowali mniejszy wariant tej konstrukcji. Co prawda nowa wersja miała znacznie mniejszą moc („zaledwie” miliona świec), jednak również znacznie mniejsze wymiary i wagę, dzięki czemu możliwe było używanie jej jako latarki. W tym czasie była to jedna z najmocniejszych istniejących latarek na rynku. Początkowo produkt adresowany był do specjalistów, przede wszystkim wojska i służb mundurowych, jednak z czasem wyroby Streamlight stały się bardziej dostępne. Dziś firma oferuje wiele zróżnicowanych modeli przeznaczonych do różnorakich zastosowań.

Od początku istnienia marki, przyświeca jej jasny cel – tworzenia latarek, które najlepiej będą spełniać potrzeby klienta. Streamlight realizuje go w bardzo prosty sposób – sprawdzając produkty w takich warunkach w jakich będą używane. Latarki wykorzystywane są więc do nocnych strzelań, podczas treningów strażaków, w trakcie polowań, wędkarskich wypraw czy uprawiania sportu. Wszystko to pozwala wyciągać wnioski i modyfikować produkty tak, by jeszcze lepiej spełniały swoje założenia. Firma niewątpliwie nie zamyka się również na zewnętrzne opinie użytkowników. To właśnie nim projektanci Streamlight poświęcają szczególną uwagę, doskonale zdając sobie sprawę, że to właśnie klient ma być zadowolony, a więc to jego zdanie jest najcenniejsze. Ponadto, w strukturach amerykańskiej marki zatrudnieni są specjaliści wszystkich dziedzin, którym firma dedykuje swoje produkty. Niezależnie więc czy chodzi o jakąś działkę outdooru, wykorzystanie przez służby ratunkowe lub jednostki specjalne, eksperci Streamlight projektują wyroby najlepiej dostosowane do tych potrzeb.

Poza produkcją i dystrybucją swoich latarek, amerykańska firma angażuje się także w działalność non-profit. Przede wszystkim Streamlight wspiera wiele organizacji służb mundurowych, zajmujących się poszkodowanymi funkcjonariuszami, rodzinami poległych podczas pełnienia służby etc. (m.in. National Law Enforcement Officers Memorial Fund, Concern of Police Survivors czy National Fallen Firefighters Foundation). Firma sponsoruje także organizacje zajmujące się szkoleniem służb mundurowych (choćby International Society of Fire Service Instructor lub nternational Association of Law Enforcement Firearms Instructor), a także sportowe (National Shooting Sports Foundation), myśliwskie (International Hunter Education Association) czy proekologiczne (National Pest Management Association).

Przez prawie pół wieku obecności na rynku oferta Streamlight znacznie się poszerzyła. Obecnie firma proponuje klientom wiele zróżnicowanych linii produktowych, od modeli codziennego użytku do latarek przeznaczonych do najbardziej specjalistycznych zastosowań. O popularności amerykańskiego producenta świadczy ich popularność na całym świecie. Po produkty Streamlight chętnie sięgają przedstawiciele służb mundurowych (strażacy, policjanci, ratownicy medyczni), żołnierze i operatorzy sił specjalnych, a także cywile potrzebujący wysokiej klasy oświetlenia. Dodatkowym potwierdzeniem jakości wyrobów marki jest dożywotnia gwarancja udzielana przez firmę na wszystkie jej produkty. Takie podejście do obsługi klienta niewątpliwie cechuje tylko najlepszych producentów na rynku.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór latarek Streamlight. Jeśli więc potrzebujesz najwyższej klasy sprzętu, któremu będziesz mógł zaufać na służbie, czy podczas realizowania codziennych zadań, na pewno nie zawiedziesz się produktami tej amerykańskiej marki.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się