Filtruj według
Kategorie
Cena
Kolor
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Popularne tagi

Eberlestock

Eberlestock – To amerykańska firma produkująca specjalistyczne plecaki i wyposażenie dla strzelców, myśliwych, sportowców i służb mundurowych. Nazwa marki pochodzi od jej założyciela, Glena Eberle. Był to sportowiec, biathlonista, który nie tylko osiągał sukcesy w czysto sportowej rywalizacji, ale również zrewolucjonizował tę dyscyplinę swoim wynalazkiem. Eberle, pod koniec lat 80’, zaprojektował lekką kolbę do karabinka biatlonowego, które odegrała istotną rolę w rozwijaniu tego sportu i przyczyniła się do ustalenia limitu wagowego broni na 3,5kg. To z kolei przełożyło się na zwiększenie dynamiki sportu, osiąganie większych prędkości na częściach biegowych. Początkowo dało to również zauważalną przewagę olimpijskiej drużynie USA, a w końcu stało się standardem obowiązującym aż do dzisiejszego dnia.

Po zakończeniu sportowej kariery twórca Eberlestock wstąpił do U.S. Airforce, gdzie służył jako pilot myśliwca. Poza lepszym zrozumieniem potrzeb służb mundurowych, lotniczy epizod kariery zbudował w Glenie Eberle także takie cechy jak umiejętność pracy w zespole i wytrwałość. W wolnym czasie twórca firmy lubił zajmować się myślistwem. Jego ulubiona wersja polowania zakładała samotne przemierzanie gór Idaho, tropienie zwierzyny, słowem myślistwo w jego najpierwotniejszej formie. Często poruszając się za tropionym łosiem bardzo daleko oddalał się od jakichkolwiek szlaków. Wyposażenie myśliwskie w tamtym czasie było bardzo prymitywne, brakowało firm zajmujących się profesjonalnie tym zagadnieniem. Właśnie ten brak odpowiedniego sprzętu doprowadził go do rozpoczęcia własnej produkcji, którą firma zajmuje się do dziś.

Działalność Eberlestock rozpoczęła i do dziś koncentruje się przede wszystkim na plecakach. Z czasem firma zaczęła wprowadzać kolejne wzory umożliwiające również bezpieczne i wygodne przenoszenie broni palnej czy łuków. Od tego czasu amerykańska firma swoimi produktami wyznacza standardy jakości i projektowej doskonałości. W swoich założeniach marka stawia przede wszystkim na wysoki komfort użytkowania oraz możliwie najwyższą wytrzymałość produktów, przeznaczonych na polowania czy do użycia w służbach mundurowych. W związku z pogłoskami mówiącymi o łatwym rozpoznawaniu amerykańskich snajperów podczas misji wojskowych (w związku z przenoszeniem dużych karabinów wyborowych na ramionach), Glen Eberle zdecydował się zaprojektować specjalny plecak z myślą o nich. Dzięki zamaskowaniu kształtu broni wyborowej, prawdopodobnie wielu z nich nie zostało wykrytych. Co więcej takie przenoszenie dodatkowej broni spotkało się z powszechnym pozytywnym odbiorem. Noszenie karabinu w specjalnie zaprojektowanym plecaku dawało znacznie większy komfort, równowagę, było po prostu wygodniejsze. Snajperzy i strzelcy wyborowi na całym świecie coraz częściej zaczęli stosować plecaki Eberlestock, właśnie z takim, biatlonowym sposobem przenoszenia broni.

Filozofia firmy polega przede wszystkim na ciągłym udoskonalaniu już gotowych wynalazków. Za każdym razem produkt powinien być lepszy od poprzedniego. Dziś oferta firmy to przede wszystkim specjalistyczne plecaki do skrytego przenoszenia pistoletów maszynowych i karabinów z rodziny AR oraz plecaki snajperskie do noszenia długich karabinów wyborowych. W naszym sklepie znajdziesz również kieszenie kompatybilne z tymi konstrukcjami. Asortyment firmy to także pokrowce na broń i specjalistyczne podpórki do strzelań precyzyjnych. Z konstrukcji Eberlestock korzystają dziś wojskowi i policyjni snajperzy, strzelcy wyborowi, operatorzy jednostek specjalnych oraz myśliwi, hobbyści zajmujący się strzelectwem długodystansowym czy sportowcy. Kupując produkt Eberlstock możesz być pewien otrzymania świetnie przemyślanego produktu doskonałej jakości.

Czytaj więcejPokaż mniej

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się