Filtruj według
Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj
Ostatnio oglądane
Brak produktów
Średnia ocena sklepu oparta na wszystkich ocenach i opiniach klientów (4,7/5)Bazuje na 31 ocenach produktów i na 17 opiniach produktowych.
Popularne tagi
Brak tagów

Okulary Ochronne

Okulary ochronne to element wyposażenia niezbędny w wielu rodzajach aktywności. W tej kategorii znajdziesz produkty z niższej półki cenowej, które jednak poradzą sobie w rozmaitych zastosowaniach. Jeśli szukasz profesjonalnych rozwiązań taktycznych, które spełnią najbardziej rygorystyczne normy wytrzymałościowe, zapoznaj się z produktami z kategorii Okulary Balistyczne.

Okulary ochronne projektowane są dla zapewnienia bezpieczeństwa wzroku w wielu, codziennych aktywnościach. Podczas uprawiania sportu (bieganie, jazda na rowerze), prostych prac budowlanych i majsterkowania nasze oczy narażone są na takie zagrożenia jak pył, drobne odłamki, wióry i drzazgi. W związku z tym skuteczne zabezpieczenie ich jest kluczowe dla naszego zdrowia. Produkty te nie muszą jednak spełniać tak restrykcyjnych norm, jak okulary przeznaczone do wojskowego użytku. Wielu czołowych producentów, firmy takie jak Bolle czy 3M Peltor, posiada w swojej ofercie modele doskonale spisujące się w tej roli. Dzięki świetnemu stosunkowi ceny do jakości, wyśmienicie sprawdzą się one właśnie w tego rodzaju, codziennych aktywnościach.

Specyficzną kategorią w tej grupie produktów są okulary polaryzacyjne. Modele takie znacznie poprawiają komfort widzenia w większości sytuacji. Ich podstawowe zadanie to redukcja odblasków i refleksów słonecznych. W praktyce jednak poprawiają one także widzenie przez zwiększenie kontrastu. Okulary polaryzacyjne sprawiają, że widziane kolory są bardziej nasycone, przez co znacznie łatwiej skupić na nich wzrok. Ponadto nie zmieniają one naturalnych barw w takim stopniu, jak typowe szkła przeciwsłoneczne. Wyrazista kolorystyka przekłada się poza lepszym skupieniem, także na czas reakcji w wielu sytuacjach. Z tych właśnie powodów okulary polaryzacyjne to bardzo dobra propozycja dla kierowców oraz wszelkiego rodzaju sportowców.

Poza samymi okularami ochronnymi, w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór dodatków, takich jak wymienne szkła, gumki, czy futerały. Część produktów pozwala na szybką wymianę szybki na różnokolorowe zamienniki, dzięki czemu łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Część modeli pokrywana jest specjalnymi substancjami, lub powłokami, dzięki którym szkła są mniej podatne na zarysowania, lub parowanie.

Wybierając okulary ochronne dla siebie warto przemyśleć do jakich głównie aktywności będziemy je wykorzystywać. Jednym z aspektów jest właśnie kolor szybki, która z różną efektywnością będzie radzić sobie z różnymi sytuacjami. W pracach warsztatowych najlepiej poradzą sobie przezroczyste okulary, które w żaden sposób nie będą wpływać na nasze postrzeganie kolorów. Do jazdy samochodem, czy rowerem mogą nadać się przyciemniane szkła polaryzacyjne, poprawiające nasze skupienie i kontrast widzenia. Przy pracy w słabym świetle spiszą się z kolei jasne, żółte szybki. Drugą kwestią jest sam kształt okularów. O ile przy codziennym użytku, czy rekreacyjnej jeździe na rowerze nie ma on tak dużego znacznie, już w przypadku prostych prac warsztatowych aspekt ten może być kluczowy, dla maksymalnego komfortu. Część modeli np. marki Bolle posiada specjalne wkładki uszczelniające, dzięki którym niegroźny będzie nam nawet bardzo drobny pył, który przy odstających oprawkach mógłby dostawać się do oczu. Również przy profesjonalnym, szybkim sporcie (np. kolarstwie) warto rozważyć modele zakrywające większą powierzchnię, dzięki czemu zminimalizujemy szanse np. uderzenia owadów etc.

Okulary ochronne to niezbędny element BHP przy wielu różnorodnych czynnościach. Dobre zabezpieczenie oczu nie tylko podniesie nasz komfort, ale również, przede wszystkim, bezpieczeństwo. Wzrok, podobnie jak słuch, powinien być należycie chroniony we wszystkich sytuacjach. Dlatego szukając okularów ochronnych dla siebie nie warto kupować produktów „no-name”, a nawet przy ograniczonym budżecie lepiej wybrać coś z tańszych modeli uznanych producentów. W e-militaria.pl znajdziesz cały asortyment tego rodzaju wyrobów marek takich jak Bolle czy 3M Peltor. Z pewnością znajdziesz wśród nich coś w sam raz dla siebie.

Menu

Kod QR

Ustawienia

  • Wybierz język:
Kliknij, aby uzyskać więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

Utwórz darmowe konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się